Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z wystąpieniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń u zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną z tym związaną, Powiatowy Lekarz Weterynarii zachęca do zapoznania się z ulotkami infomacyjnymi dla rolników.

31 lipca 2014

Policjanci obchodzili święto

Dziś jarocińscy policjanci obchodzili coroczne święto. Były odznaczenia, awanse, wyróznienia za sumienną służbę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do policjantów przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z jarocińską komendą.

25 lipca 2014

Weź paragon

Wzorem lat ubiegłych rusza ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Celem akcji jest uświadamianie jak ważne jest ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów fiskalnych. W czasie akcji pracownicy administracji skarbowej będą zachęcać konsumentów do brania paragonów fiskalnych i sprawdzać czy podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową lub usługową prawidłowo ewidencjonują sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. W akcji uczestniczyć będą również pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

Bezpłatne dokształcanie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach do końca sierpnia będzie prowadził nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych.

W sobotę zamknięty most w Nowym Mieście

W najbliższą sobotę zamknięty dla ruchu samochodów zostanie most na drodze krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Między godziną 8:00, a 18:00 mają tam trwać prace związane z układaniem nowej nawierzchni. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Pyzdry i Śrem.

Worek medali Mistrzostw Polski

Aż pięć medali mistrzostw Polski zdobyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Zuzanna Kaczmarek, srebrne medale wywalczyły Zuzanna Bambrowicz i Marta Ratajczak, natomiast z brązowym krążkiem zawody ukończyła Alicja Końszczyńska. Łącznie klub z Jarocina wywalczył 48 punktów do Systemu Współzawodnictwa Sportowego i zajął 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

14 lipca 2014

Umowa na przebudowę DPS w Kotlinie podpisana

Zakończyła się procedura przetargowa związana z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja będzie realizowana przez miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę. Władze Powiatu Jarocińskiego podpisały już umowę na realizację inwestycji, w najbliższym czasie wykonawcy przekazany zostanie plac budowy.

14 lipca 2014

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie!

Maja Włoszczowska będzie bronić tytułu! W czwartek 17 lipca ruszają Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Po raz drugi z rzędu najlepsi kolarze górscy na czele z Mają Włoszczowską rywalizować będą w województwie wielkopolskim. Impreza, której gospodarzami są miasta Środa Wielkopolska oraz Żerków potrwa do niedzieli 20 lipca.

11 lipca 2014

Uwaga Geodeci!

W związku z wejściem w życie w dniu jutrzejszym (12.07.2014r.) zmiany ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne,

11 lipca 2014

Otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną

Dziś oficjalnie otwarto Jarocińską Spółdzielnię Socjalną. Dzięki jej powstaniu kilka osób z obszaru zagrożenia wykluczeniem społecznym znalazło tu miejsce pracy, co sprzyja integracji społecznej, jednemu z kluczowych założeń spółdzielni socjalnych.

09 lipca 2014

Nowe możliwości rozwoju kariery bez barier

Spółdzielnia pracy Razem Możemy Więcej rozpoczyna nowy projekt oferując zatrudnienie i możliwość rozwoju zawodowego przede wszystkim osobom niepełnosprawnym, wierząc, że bycie świetnym pracownikiem zależy od charakteru i chęci, a nie od predyspozycji fizycznych.

08 lipca 2014

Dwa medale w Austrii

Niezwykle udany start w turnieju rangi G1 Światowej Federacji Taekwondo Austrian Open 2014 zaliczyły zawodniczki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin . Ze srebrnym medalem do Jarocina powróciła juniorka Patrycja Adamkiewicz, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła kadetka Zuzanna Kaczmarek.

07 lipca 2014