otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Wybierz sportowców 2013 roku

Do końca roku można złożyć wniosek o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i ich trenerów.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

W najbliższy piątek – 6 grudnia na terenie Galerii Jarocińskiej odbędzie się I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Tomasz Branecki – właściciel nieruchomości, na której odbędzie się kiermasz.

03 grudnia 2013
Informacje ogólne

Bez prądu na Zacisznej

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostało poinformowane przez Zakład Energetyczny, że w najbliższy czwartek (28 listopada), w godzinach od 8.30 do 14.30, na ul. Zacisznej nie będzie prądu.

25 listopada 2013
Informacje ogólne

Poznać język na obcej planecie

Gościem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece ZSO w Jarocinie była Barbara Kosmowska. W piątek 15 listopada w czytelni z pisarką spotkały się członkinie klubu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i z Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie.

21 listopada 2013
Informacje ogólne

Dziecięca encyklopedia Wielkopolan

Czy znamy wybitnych mieszkańców powiatu jarocińskiego, ich nazwiska, historię? Przypomną nam o nich wkrótce uczniowie podstawówek, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im również nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

"Lokomotywa" nie tylko po "naszymu"

Dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VI Międzyszkolne warsztaty humanistyczne pt.: „Lokomotywa” J. Tuwima – nie tylko po „naszymu”. W warsztatach wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań poprawnością języka polskiego oraz wyrabianie nawyku stosowania zasad pisowni w praktyce.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Pilotażowy program edukacyjny

Rozpoczyna się realizacja pilotażowego projektu nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Na przeprowadzenie zadania samorząd powiatu jarocińskiego pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Programem objęte zostaną 630 osoby z 42 placówek działających na terenie powiatu.

18 listopada 2013
Informacje ogólne

Zamierzają założyć spółdzielnię socjalną

Powiat jarociński i Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „OPUS” zamierzają założyć Jarocińską Spółdzielnię Socjalną.

18 listopada 2013
Informacje ogólne

Zgłoś udział w sztafecie memoriałowej

W ramach obchodów 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 14 grudnia 2013 roku o godzinie 11.00 na basenie w Jarocinie odbędzie się pływacka sztafeta memoriałowa.

15 listopada 2013
Informacje ogólne

Bezpłatne doradztwo na temat pozyskiwania funduszy

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania funduszy i aktualnych możliwości, weź udział w bezpłatnym doradztwie, które odbędzie się 25 listopada w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Spotkanie organizuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Poznaniu wraz z Partnerem – Fundacją Kształcenia Ustawicznego „PERITIA”.

14 listopada 2013
Informacje ogólne

Doradztwo dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne doradztwo w zakresie sprawozdawczości w organizacji pozarządowej; statut, zmiany KRS proponuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Poznaniu wraz z Partnerem – Fundacją Kształcenia Ustawicznego „PERITIA” przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Doradztwo zaplanowano na 26 listopada w jarocińskim starostwie. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I REKRUTACYJNY W ZAŁĄCZENIU!

Informacja.doc Informacja.doc (145.00 KB

NGO-Formularz_zgloszenia.doc NGO-Formularz_zgloszenia.doc (204.50 KB)

NGO-Formularz_rekrutacyjny.doc NGO-Formularz_rekrutacyjny.doc (251.00 KB)

14 listopada 2013
×