otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

"Pectus" na dożynkach w Żerkowie

Grupa "Pectus" będzie gwiazdą tegorocznych dożynek współorganizowanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę - 24 sierpnia o godz. 14.00 na stadionie miejskim w Żerkowie.

18 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Świętowali pamiętając o bohaterach

Dziś na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym 15 sierpnia świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Uwaga podróżni

W dniach od 04.08.2014 (poniedziałek) do 08.08.2014 (piątek) kładka dla pieszych prowadząca na jarociński dworzec kolejowy będzie zamknięta z powodu prowadzenia prac konserwacyjnych. Prosimy o korzystanie z dojścia na dworzec ulicami: Sienkiewicza, Niepodległości i Dworcową. Wykonawca zadania, firma Skanska SA, przeprasza za utrudnienia.

01 sierpnia 2014
Informacje ogólne

W hołdzie powstańcom

70. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, które dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński.

01 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

W związku z wystąpieniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń u zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie oraz mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną z tym związaną, Powiatowy Lekarz Weterynarii zachęca do zapoznania się z ulotkami infomacyjnymi dla rolników.

31 lipca 2014
Informacje ogólne

Policjanci obchodzili święto

Dziś jarocińscy policjanci obchodzili coroczne święto. Były odznaczenia, awanse, wyróznienia za sumienną służbę. Z najlepszymi życzeniami i gratulacjami do policjantów przybyli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z jarocińską komendą.

25 lipca 2014
Informacje ogólne

Weź paragon

Wzorem lat ubiegłych rusza ogólnopolska akcja Ministerstwa Finansów "Weź paragon". Celem akcji jest uświadamianie jak ważne jest ewidencjonowanie sprzedaży i wydawanie paragonów fiskalnych. W czasie akcji pracownicy administracji skarbowej będą zachęcać konsumentów do brania paragonów fiskalnych i sprawdzać czy podmioty gospodarcze prowadzące działalność handlową lub usługową prawidłowo ewidencjonują sprzedaż za pomocą kas fiskalnych. W akcji uczestniczyć będą również pracownicy Urzędu Skarbowego w Jarocinie.

23 lipca 2014
Informacje ogólne

Bezpłatne dokształcanie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach do końca sierpnia będzie prowadził nabór do bezpłatnych szkół dla dorosłych.

23 lipca 2014
Informacje ogólne

W sobotę zamknięty most w Nowym Mieście

W najbliższą sobotę zamknięty dla ruchu samochodów zostanie most na drodze krajowej nr 11 w Nowym Mieście nad Wartą. Między godziną 8:00, a 18:00 mają tam trwać prace związane z układaniem nowej nawierzchni. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Pyzdry i Śrem.

23 lipca 2014
Informacje ogólne

Worek medali Mistrzostw Polski

Aż pięć medali mistrzostw Polski zdobyły reprezentantki MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w zawodach finałowych Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, na najwyższym stopniu podium dwukrotnie stanęła Zuzanna Kaczmarek, srebrne medale wywalczyły Zuzanna Bambrowicz i Marta Ratajczak, natomiast z brązowym krążkiem zawody ukończyła Alicja Końszczyńska. Łącznie klub z Jarocina wywalczył 48 punktów do Systemu Współzawodnictwa Sportowego i zajął 5. miejsce w klasyfikacji drużynowej.

14 lipca 2014
Informacje ogólne

Umowa na przebudowę DPS w Kotlinie podpisana

Zakończyła się procedura przetargowa związana z przebudową budynku w Kotlinie na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja będzie realizowana przez miejscowe Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Stanisław Hadrzyński, które zaoferowało najkorzystniejszą ofertę. Władze Powiatu Jarocińskiego podpisały już umowę na realizację inwestycji, w najbliższym czasie wykonawcy przekazany zostanie plac budowy.

14 lipca 2014
Informacje ogólne

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim w Żerkowie!

Maja Włoszczowska będzie bronić tytułu! W czwartek 17 lipca ruszają Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim. Po raz drugi z rzędu najlepsi kolarze górscy na czele z Mają Włoszczowską rywalizować będą w województwie wielkopolskim. Impreza, której gospodarzami są miasta Środa Wielkopolska oraz Żerków potrwa do niedzieli 20 lipca.

11 lipca 2014
×