Komputer dla wojska

wojsko_komputer1.jpgW trakcie swego posiedzenia w dniu 18 października br. Zarząd Powiatu Jarocińskiego przekazał Dowódcy 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie sprzęt komputerowy o wartości blisko 5.000 zł.

20 października 2005

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej

dzien_edukacji_narodowej2005_1.jpg

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie odbyły się powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej.

14 października 2005

Przełaje w jarocińskim parku

biegi_przelajowe2005_1.jpg

Piękna jesienna pogoda sprzyjała rozegranym w dniu dzisiejszym Mistrzostwom Powiatu Jarocińskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

11 października 2005

Szybki postęp prac w jarocińskim szpitalu

szpital_mury1.jpg

Szybko postępują prace przy rozbudowie jarocińskiego szpitala. Nie minął jeszcze miesiąc od wmurowania kamienia węgielnego, a wykonawca prac budowlanych "Hydrobudowa 9" z Poznania zakończyła już prace murowe pierwszej kondygnacji nowego budynku oraz wylała strop. Ukończono już też prace murarskie przy podszybiu wind. Aktualnie trwają prace przy wznoszeniu drugiej kondygnacji budynku diagnostyczno-zabiegowego, którego powierzchnia wyniesie 2.431,7 m2.

szpital_mury2.jpg

11 października 2005

Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie w przebudowie

dps1.jpg
Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie (Pałac).

W Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie w szybkim tempie postępują prace związane z rozbudową i przebudową ośrodka. W wyniku negocjacji wyłoniono wykonawcę robót, którym została firma "Rem-Bud" z Jarocina. Inwestycja o wartości 1.500.000 zł zostanie sfinansowana z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (kwota 700.000,00 zł) oraz środków powiatu jarocińskiego (800.000 zł).

10 października 2005

Młode projektantki przedstawiają swe propozycje

odziez2005_1.jpg

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizował piątą już edycję międzyszkolnego konkursu "Na Najlepszy Projekt Odzieży Wieczorowej". W konkursie reprezentowane były prace uczennic siedmiu szkół:

07 października 2005

Wyżej, dalej, prędzej...

Mimo, że od początku roku szkolnego minął zaledwie miesiąc, dużo już wydarzyło się sporcie szkół ponadgimnazjalnych.

06 października 2005

Nabór wniosków do SPO "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza nabór wniosków do Sektorowego Programu Operacyjnego "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - Działanie 2.3. Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez inwestycje.

04 października 2005

Dobra umowa

Podstawowym instrumentem prawa gospodarki rynkowej są umowy. Bez dobrej znajomości prawa europejskiego, w tym problematyki umów gospodarczych nie będzie możliwe pełne funkcjonowanie na wspólnym rynku.

04 października 2005

Radni złożyli kwiaty pod pomnikiem "Solidarności"

pomnik_solidarnosci2005_1.jpg

XXXI Sesję Rady Powiatu w Jarocinie zapoczątkowało wystąpienie z okazji 25-lecia powstania "Solidarności". Wygłosił je Stanisław Szymczak - pierwszy przewodniczący MKS "Solidarność" w Jarocinie. W swoim przemówieniu omówił rolę ruchu społecznego "Solidarność", który przyjął formę związku zawodowego oraz przedstawił historię powstawania i funkcjonowania związku na ziemi jarocińskiej.

03 października 2005

Powiat przekazuje drogi gminie

W dniu 29 września br. odbyła się XXXI Sesja Rady Powiatu w Jarocinie. W trakcie obrad Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie pozbawienia niektórych dróg na terenie powiatu jarocińskiego kategorii dróg powiatowych.

03 października 2005

Prace przy reformie podatku VAT trwają

Pod okiem ekspertów z Rady Podatkowej, działającej przy Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług. Zmiany mają być głębokie.

30 września 2005