otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Folklor ze smakiem

Co ma wspólnego białe kwaśne na golonce z golińską „Snutką” haftowaną przy dźwiękach kapeli folklorystycznej? Ano to, że wszystkich tych elementów „kosztowano” podczas Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który odbył się pod koniec października w Jarocinie i Potarzycy. Impreza, która integruje środowiska związane z kultywowaniem tradycji regionalnych wspierana jest środkami pochodzącymi z budżetu Powiatu Jarocińskiego.

29 października 2012
Informacje ogólne

Nową ścieżką bezpieczniej

Ścieżka rowerowa łącząca Jarocin z Mieszkowem została otwarta w miniony piątek. 6 kilometrowa inwestycja jest jedną z ważniejszych w ruchu rowerowym powiatu jarocińskiego. Pozwala bezpiecznie ominąć drogę krajową nr 11. Przedsięwzięcie kosztowało 2.350.000 zł. Gmina Jarocin zrealizowała inwestycję w porozumieniu z poznańskim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Poświęcenia ścieżki dokonali proboszcz parafii w Cielczy ks. Krzysztof Rozmiarek i proboszcz parafii w Mieszkowie ks. Eugeniusz Kiszka.

29 października 2012
Informacje ogólne

N Jak Nadwarciańska droga św. Jakuba

Kolejne spotkanie w ramach Turystycznego Alfabetu Regionu odbędzie się 14 listopada 2012 roku o godz. 17 w Czytelni „Pod Ratuszem”. Tym razem tematem będzie „N jak Nadwarciańska droga św. Jakuba”, o której opowiadać będą państwo Jolanta i Zbigniew Janczakowie.

Organizatorami przedsięwzięcia są Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin Filia nr 1 „Pod Ratuszem” oraz Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie.

29 października 2012
Informacje ogólne

Bezpieczniej na dworzec

Już w najbliższy poniedziałek 29 października zamknięte zostanie przejście przez kładkę łączące jarocińską stację kolejową z miastem. Kładka zostanie przebudowana przez firmę Skanska na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

26 października 2012
Informacje ogólne

Wiadukty im. Ks. Niedźwiedzińskiego

Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego wyszli z propozycją nadania imienia Ks. Ignacego Niedźwiedzińskiego nowopowstającym wiaduktom na ul. Powstańców Wlkp. Warto przypomnieć, że rok 2012 decyzją Rady Miejskiej w Jarocinie ogłoszony został „Rokiem ks. Niedźwiedzińskiego”, nadanie imienia postaci roku mogłoby uwieńczyć całoroczne imprezy.

26 października 2012
Informacje ogólne

Dzień Kształcenia Ustawicznego

W sobotę, 17 listopada 2012 r., w pięciu wielkopolskich miastach: Kaliszu, Koninie, Lesznie, Pile i Poznaniu zaplanowany został Dzień Kształcenia Ustawicznego w Wielkopolsce. W godzinach od 10 do 14 uruchomione zostaną punkty informacyjne, odbędą się warsztaty i spotkania oraz inne imprezy związane z tematyką kształcenia ustawicznego.

26 października 2012
Informacje ogólne

Mobilne punkty informacji

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje do Kotlina, Żerkowa, Jaraczewa i Tarc.

26 października 2012
Informacje ogólne

Powiat wspiera szkoły z pasją

Starostwo Powiatowe w Jarocinie otrzymało prestiżowy tytuł: „Samorząd wspierający szkoły z pasją”.

25 października 2012
Informacje ogólne

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

30 października o godz. 15.00 w jarocińskim starostwie odbędą się konsultacje z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Konsultacjom poddane zostaną projekty: rocznego oraz wieloletniego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. 

25 października 2012
Informacje ogólne

Nowa pracownia hotelarska w "Dwójce"

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otwarto nową pracownię hotelarską. Piękny pokój z łazienką będzie służył klasom technikum hotelarskiego. Pracownia powstała dzięki ofiarności sponsorów, których wśród których znaleźli się: Sebastian Matysiak i Tomasz Matysiak (Milord S.C.), Janusz Rajczowski (Regulski-Rajczowski Sp.J.), Robert Ratajczak (Firma Handlowa Robert Ratajczak), Krzysztof Taler (prezes Opoczno Sp.z o.o.), Przemysław Powalacz (prezes Sanitec Koło Sp.z o.o.), Mieczysław Mikołajczak i Robert Gruszka (PH M&G Księgarnia Na Rogu S.C.).

24 października 2012
Informacje ogólne

Konkurs kulinarny dla uczniów

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w trzeciej  edycji  międzyszkolnego konkursu „STÓŁ PIĘKNIE NAKRYTY”, pt. „PRZYJĘCIE  KOMUNIJNE”. Celem konkursu jest popularyzacja dbałości o estetykę nakrycia stołu, rozwijanie inwencji twórczej młodzieży, doskonalenie umiejętności doboru zastawy stołowej, szkła, dekoracji i innych elementów stołu do określonego tematu. Konkurs odbędzie się 11 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w ZSP nr 1 do dnia 9 listopada 2012r.

24 października 2012
Informacje ogólne

Nowe umiejętności - nowe możliwości

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w ramach projektu „Nowe umiejętności – nowe możliwości" organizowany jest kurs Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych połączony z zajęciami z języka angielskiego. Kurs ten dla uczniów ZSP Nr 1 jest BEZPŁATNY!!! Zajęcia prowadzone są w bardzo małych 8-osobowych grupach, dzięki czemu każdemu z uczestników poświęca się maksimum uwagi.

24 października 2012
×