otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zawiadomienie Starosty

Zgodnie z §34 Rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz.U. Nr 38, poz. 454) zawiadamiam o wszczęciu postępowania w sprawie założenia ewidencji budynków i lokali dla nieruchomości położonych w mieście Jarocinie, w obrębie ewidencyjnym Jarocin, arkusz mapy ewidencyjnej 8, 14, 15, 28 oraz w obrębie Bogusław – Kasztanowe, arkusze mapy ewidencyjnej 1, 2, 3, 4.

Postępowanie prowadzone będzie na podsatwie art. 4 ust 1 i art. 20 ust. 1-3 ustawy z dnia 17 maja 1989r. - Prawo geodezyjne i kartograficzne (tj. z 2010r. Dz. U. Nr 193, poz. 1287) oraz przepisów ww. rozporządzenia.

Do wykonania czynności technicznych związanych z opracowaniem operatu ewidencyjnego upoważniona została firma GEOSTAR Usługi Geodezyjne Piotr Starczyński, ul. Domańska 1, 63-500 Konin.

Starosta Jarociński

Mikołaj Szymczak

07 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Uwaga Mieszkańcy "Parowozowni"

Z powodu wyburzania oraz budowy nowych wiaduktów w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. niemożliwy będzie dojazd samochodami prywatnymi do posesji zlokalizowanych w tzw. „Parowozowni”.  

Za utrudnienia przepraszamy. 

W załączeniu szczegółowa informacja oraz mapa objazdu.  

03 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Powiat jarociński oddał hołd powstańcom

1 sierpnia br. władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i gminy Jarocin oddały hołd bohaterom w 68. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacje złożyły kwiaty na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie przed tablicą pamiątkową poświęconą m.in. dwóm absolwentom LO, którzy zginęli w powstaniu. W uroczystości uczestniczyli także przedstawiciele dyrekcji szkoły. Powiat Jarociński reprezentował wicestarosta Mirosław Drzazga oraz członek zarządu Przemysław Musielak. 

03 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Rodzinny Rajd Rowerowy

171 osób wzięło udział w I Jarocińskim, Integracyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych „Miś” przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie. Rajd odbył się pod honorowym patronatem Starosty Jarocińskiego – Mikołaja Szymczaka, który również pokonał trasę rajdu.

30 lipca 2012
Informacje ogólne

Prezent dla Policji

Czek w wysokości 35 tys. zł przekazał starosta Mikołaj Szymczak na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie Krzysztofa Rzepczyka podczas uroczystości z okazji Święta Policji. Czek zostanie wykorzystany na zakup samochodu oznakowanego na potrzeby Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

30 lipca 2012
Informacje ogólne

Syreny w rocznicę powstania

W związku z propozycją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy dotyczącą nadania obchodom rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego charakteru ogólnokrajowego 1 sierpnia o godz. 17.00 w całym kraju nastąpi głośna próba syren. Biorąc pod uwagę doniosły charakter rocznicy Powstania Warszawskiego na budynkach urzędów oraz w miejscach publicznych zostaną wywieszone flagi narodowe.  

25 lipca 2012
Informacje ogólne

Wystawa Sztuki Ludowej

Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego po raz XI towarzyszyła Międzynarodowym Spotkaniom Folklorystycznym. W tym roku w lipcowej imprezie uczestniczyło 12 wystawców. Można było podziwiać przepiękne serwetki –„Snutki Golińskie”, „Frywolitki”, rzeźby, obrazy, a także wyroby z drewna, czy skóry.

18 lipca 2012
Informacje ogólne

Zagłosuj na uczniów z powiatu jarocińskiego

Tanecznym krokiem przeszli drogę zamiany pomidora w keczup. Odzyskali także naturalną energię na biesiadzie wielkopolskiej i mieli oko na kreatywny Jarocin. Uczniowie z powiatu jarocińskiego, biorący udział w projekcie „eSzkoła – Moja Wielkopolska” nie próżnowali. Teraz czas na odpoczynek i nagrody dla najlepszych. Chcesz, aby nasi wygrali? Zagłosuj!

11 lipca 2012
Informacje ogólne

Objazdy wiaduktów

Od 18 lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu. Ulica Powstańców Wlkp. zostanie zamknięta na odcinku od skrzyżowania z ulicą Ługi do skrzyżowania z ulicą Węglową. Na okres przebudowy wiaduktów przewidziano objazd w kierunku Leszna i Krotoszyna z wykorzystaniem dróg krajowych nr 12, 11 i 15. Dojazd do ul. Parowozownia oraz do obiektów zlokalizowanych pomiędzy obiektami WK1 i WK2 będzie zapewniony poprzez dojazd do PKP Energetyka i tymczasowy przejazd kolejowy. Zakończenie prac związanych z przebudową wiaduktów przewidziano na koniec roku 2012.

 

10 lipca 2012
Informacje ogólne

Rusza przebudowa wiaduktów

Lada moment rozpocznie się remont wiaduktów drogowych na ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. 13 milionowa inwestycja realizowana będzie przy udziale ponad 6 mln zł, które powiat pozyskał z ministerstwa transportu. To największa dotacja drogowa, jaką udało się pozyskać naszemu samorządowi od 1999 roku – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak dodając, że dzięki temu zadanie może być zrealizowane w tak krótkim czasie. Ambitne plany mówią o tym, że z nowych przejazdów kierowcy będą mogli korzystać już pod koniec tego roku.

09 lipca 2012
Informacje ogólne

Będzie konkurs na prezesa szpitala

Mariusz Krasicki pełni obowiązki prezesa „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Sp. z o.o. W pracach zarządu wspomaga go Jarosław Juska. Tymczasowy zarząd będzie prowadził spółkę do momentu ostatecznego wyboru zarządu, wyłonionego w drodze konkursu.

06 lipca 2012
Informacje ogólne

Spotkania folklorystyczne i wystawa sztuki

Już jutro rozpoczną się kolejne – XV Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy zespoły z Macedonii, Bułgarii, Rumunii, Słowacji i Polski. W niedzielę, w okolicy jarocińskiego amfiteatru będzie można odwiedzić Wystawę Sztuki Ludowej, którą od lat - jako imprezę towarzysząca festiwalowi - organizuje Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

05 lipca 2012
×