otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Walczą o indeksy Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie

Uczniowie klasy III LO z przysposobieniem policyjno – prawnym:  Margareta Krauze i Damian Gluba zakwalifikowali się do III finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie znaleźli się w grupie 30 najlepszych uczestników Olimpiady wyłonionych spośród  204 uczestników II etapu.

21 marca 2013
Informacje ogólne

Baby, szynki i tajemniczy zając

Miody, twarogi, napoje mleczne, pyszne słodkości… To tylko przedsmak… Apetyczne szynki, wędzonki, kiełbasy surowe, parzone, porady specjalistów, pokazy i techniki przygotowania wołowiny – to jeszcze nie wszystkie atrakcje Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku. Kto zechce spróbować i kupić produkty lokalnych firm powinien pojawić się na imprezie organizowanej z inicjatywy jarocińskiego starostwa powiatowego.

20 marca 2013
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa na półmetku

4 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2013, która potrwa do 27 marca. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawi się 468 osób z terenu powiatu jarocińskiego. Będą to głównie mężczyźni urodzeni w 1994 roku. Kwalifikacji poddane zostanie także kilkanaście kobiet z terenu naszego powiatu. Przed komisją staną także osoby pełnoletnie, które zgłosiły się do wojska na ochotnika.

14 marca 2013
Informacje ogólne

"Twoja krew, moje życie - podziel się"

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w  Poznaniu zapraszają wszystkich chętnych na akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja pt. „Twoja krew, moje życie – podziel się!” odbędzie się w piątek - 22 marca 2013 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Swój udział zapowiedzieli już strażacy z OSP w Kadziaku.


14 marca 2013
Informacje ogólne

Poetyckie cuda natury

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach odbył się Konkurs recytatorski „Cuda natury”. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa i integracja uczniów różnych szkół. O miano mistrza recytacji zmagało się 27 uczniów z ośmiu gimnazjów powiatu jarocińskiego.

14 marca 2013
Informacje ogólne

Napoleon w Berlinie

W dniach 6-10 marca odbywały się największe na świecie targi turystyczne - ITB w Berlinie. Na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska promującego nowy szlak "Z Napoleonem do Wielkopolski", który powstaje dzięki współpracy sześciu powiatów: jarocińskiego, gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, średzkiego i śremskiego, a cały projekt finansowany jest dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Nową atrakcję turystyczną południowo-zachodniej Wielkopolski w Berlinie promowali przedstawiciele partnerskich powiatów, wśród nich  Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak i Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Jerzy Ptak.

13 marca 2013
Informacje ogólne

Wielkopolska  atrakcje turystyczne w konkursie Appaward

Mobilny przewodnik „Wielkopolska – atrakcje turystyczne” znalazł się gronie aplikacji nominowanych do tytułu „aplikacja roku” w konkursie AppAwards (www.appaward.pl). Mimo iż konkurencja jest spora (blisko 300 aplikacji zgłoszonych do tegorocznej edycji Konkursu) szanse na sukces są spore, bowiem aplikacja znalazła uznanie już ponad 5,5 tys. posiadaczy smartfonów/tabletów. Dziś od godziny 12:00, na stronie Konkursu (http://www.appaward.pl/android/narzedzia/?page=2), udostępniona zostanie możliwość głosownia na zgłoszone aplikacje – do czego wszystkich zachęcamy.

12 marca 2013
Informacje ogólne

Powiatowy kiermasz na rynku

Sprzedaż i degustacja produktów lokalnych firm, wystawa żywych egzotycznych ptaków, międzynarodowa prezentacja tradycji wielkanocnych, pokaz dekoracji świątecznego stołu - to tylko kilka atrakcji Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego. Impreza organizowana z inicjatywy jarocińskiego starostwa odbędzie się na rynku w niedzielę „palmową”. 

11 marca 2013
Informacje ogólne

Sukcesy fryzjerek z "Dwójki"

Uczennice technikum usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęły I i III miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”. 

08 marca 2013
Informacje ogólne

"Dwójka" gościła gimnazjalistów

600 osób z blisko 30 szkół powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych odwiedziło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w ramach tzw. drzwi otwartych szkoły. Jak zapewniał gimnazjalistów dyrektor szkoły - Witold Bierła, w „dwójce” nie tylko można zdobyć atrakcyjny zawód, ale również realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania.

08 marca 2013
Informacje ogólne

Sukcesy fryzjerek z "Dwójki"

Uczennice technikum usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęły I i III miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”. 

08 marca 2013
Informacje ogólne

Inwestycje za 13 milionów

Ponad 13 mln pochłoną wydatki inwestycyjne powiatu zaplanowane m.in. na poprawę stanu dróg, funkcjonowania szpitala i domu pomocy. Najwięcej, bo ok. 9 mln zł samorząd przeznaczy na wykonanie inwestycji drogowych. Wiodącym zadaniem jest realizowana od ubiegłego roku przebudowa wiaduktów. Drugą co do wielkości powiatową inwestycją drogową będzie przebudowa ulicy Wolności w Golinie.

08 marca 2013
×