otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Piłkarze jarocińskiej "Dwójki" w finale województwa

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zagra w finale wojewódzkim turnieju piłki nożnej, który odbędzie się 14 czerwca w Szamotułach.

02 czerwca 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o intensywnych opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o możliwości wystąpienia intensywnych opadów deszczu w dniach 2-3 czerwca br. Skutkami mogą być podtopienia, oraz uszkodzenia dróg i budynków.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść ostrzeżenia

02 czerwca 2010
Informacje ogólne

Komunikat ARiMR

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie informuje, że wnioski o pomoc na działanie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” finansowane z PROW 2007-2013, będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne ARiMR, od 28 czerwca do 9 lipca 2010 roku. Informacje oraz formularze wniosku o przyznanie w/w pomocy są udostępnione na stronach: www.arimr.gov.pl, www.minrol.gov.pl oraz w Oddziałach Regionalnych ARiMR. Numer bezpłatnej infolinii 0 800 38 00 84.

01 czerwca 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanu alarmowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje informację o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach od 31 maja do 1 czerwca 2010 r. Szczegóły w załączniku.

Treść komunikatu

31 maja 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 28-29 maja br. Szczegóły w załączniku.

Treść ostrzeżenia Treść ostrzeżenia

28 maja 2010
Informacje ogólne

Słodkie zwycięstwo

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie – Wioleta Ratajczak i Daria Jańczak zwyciężyły w I Międzypowiatowym Konkursie Cukierniczym „Najlepszy w zawodzie cukiernik”. Konkurs odbył się 20 maja 2010r. w Zespole Szkół Specjalnych w Krotoszynie.

28 maja 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie informuje o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 27-28 maja br. Szczegóły w załączniku.

Treść ostrzeżenia

28 maja 2010
Informacje ogólne

Sytuacja na wałach

Poziom wody na Prośnie w okolicach Chwałowa obniża się. Podsiąknięte wały przeciwpowodziowe w razie potrzeby są wzmacniane. Sztab kryzysowy na bieżąco monitoruje sytuację.

Poniższe zdjęcia obrazują sytuację powodziową w gminie Żerków:28 maja 2010
Informacje ogólne

Święto samorządu terytorialnego

27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze wybory do rad gmin. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji na forum sesji Rady Powiatu Jarocińskiego starosta Stanisław Martuzalski podziękował samorządowcom za współpracę i zaangażowanie w rozwiązywanie lokalnych problemów. Dziękuję za wszystko, co zrobiliście Państwo dla umocnienia polskiej demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – powiedział starosta życząc samorządowej braci pomyślności, spełnienia marzeń i samych sukcesów w pracy zawodowej oraz w życiu osobistym.

27 maja 2010
Informacje ogólne

Specjalista pomoże twojemu dziecku

Rodzice zaniepokojeni rozwojem lub zachowaniem swojego dziecka, będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji w siedzibie Zespołu Szkół w Jarocinie przy ul. Szubianki 21. Dzień Porad psychologicznych, pedagogicznych, logopedycznych oraz rehabilitacyjnych odbędzie się 19 czerwca 2010 w godzinach 9.00 – 13.00.

27 maja 2010
Informacje ogólne

Zakaz wstępu na wały

Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek wydał rozporządzenie wprowadzające bezwzględny zakaz wstępu na wały przeciwpowodziowe na terenie województwa wielkopolskiego. Zakaz, obowiązujący od 25 maja do 6 czerwca br., nie obejmuje funkcjonariuszy policji, państwowej straży pożarnej, żołnierzy, służb ratowniczych, a także innych osób wykonujących czynności związane z ochroną przeciwpowodziową.

Treść zarządzenia w załączniku.

Tekst rozporządzenia

26 maja 2010
Informacje ogólne

Spotkanie polsko - niemieckie

Polska i niemiecka młodzież wzięła udział w zielonoświątkowym spotkaniu  zorganizowanym przez Stowarzyszenie Edukacyjne Eureka przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

26 maja 2010
×