otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Słoneczne dożynki w Kotlinie

Piękna pogoda i bogaty program artystyczny przyciągnęły do Kotlina mieszkańców Ziemi Jarocińskiej na powiatowe dożynki. Tradycyjny bochen chleba na ręce gospodarzy uroczystości starosty Stanisława Martuzalskiego i wójta gminy Kotlin Walentego Kwaśniewskiego przekazali starostowie święta plonów Barbara Rychlik oraz Marek Biegański.

31 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Pożegnanie szefowej "Jedynki"

Podczas wczorajszej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie Urszulę Goling. Samorządowcy dziękowali Urszuli Goling za nieustępliwość i zaangażowanie, dzięki którym szkoła została wyremontowana, a efekty tej pracy przyniosą zadowolenie kolejnym pokoleniom uczniów i nauczycieli. Odchodząc na emeryturę, zostawia Pani wielki wkład w budowanie autorytetu szkoły oraz poziomu kształcenia – mówił starosta Stanisław Martuzalski.

Urszula Goling pracowała w ZSP nr 1 w Jarocinie od 1976 roku jako nauczyciel języka rosyjskiego, od 1992 roku pełniła stanowisko wicedyrektora szkoły, by w 2004 objąć funkcję dyrektora. Od 1 września funkcję dyrektora placówki pełnić będzie dotychczasowa wicedyrektor Małgorzata Karwacka.

28 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Uhonorowali najlepszych maturzystów

Najlepsi tegoroczni maturzyści z terenu powiatu jarocińskiego zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi, które ufundowali im samorządowcy powiatowi. Każdy z pięciu laureatów otrzymał 1 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.  

28 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Głosy Jarociniaków

plakat_glosy.jpgWyjątkowe wydarzenie historyczno-artystyczne czeka mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. W pierwszą sobotę września przed Pałacem Radolińskich wystawione zostanie widowisko multimedialne „Głosy”. Wykorzystano w nim nagrania wspomnień Jarociniaków, którzy doświadczyli, którzy przeżyli, którzy pamiętają II wojnę światową. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu jak najliczniejszej rzeszy mieszkańców Ziemi Jarocińskiej będzie wyrazem hołdu dla tych, którzy chcą podzielić się z nami swoimi wojennymi przeżyciami – apeluje do mieszkańców Ziemi Jarocińskiej starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący komitetu obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z drugiej strony, po twórcach tego niezwykłego widowiska można się spodziewać, że dostarczą widzom niezapomnianych przeżyć artystycznych – dodaje starosta.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Wystawa "Pod niemieckim jarzmem"

W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w jarocińskim muzeum przygotowana została wystawa zatytułowana „POD NIEMIECKIM JARZMEM. Życie codzienne mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w okresie okupacji hitlerowskiej”.  Wystawę będzie można oglądać od 5 września do końca 2009 roku.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa Yoyo w Jarocinie

sfc_plakat.jpgW najbliższą sobotę 29 sierpnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędą się Otwarte Mistrzostwa Yoyo.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Powakacyjna sesja rady powiatu

Dzisiaj na godz. 14.00 zaplanowana jest kolejna sesja Rady Powiatu Jarocińskiego, która tradycyjnie odbędzie się w jarocińskim ratuszu. Radni wysłuchają m.in. informacji na temat działalności kulturalnej miejscowych stowarzyszeń oraz sprawozdania Powiatowego Lekarza Weterynarii z działalności w zakresie stanu bezpieczeństwa sanitarno – weterynaryjnego powiatu za 2008 rok i w pierwszym półroczu 2009 r. Informację z realizacji zadań przedstawi także dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Rada powiatu zapozna się także z wynikami kontroli przeprowadzonych przez komisję rewizyjną w pierwszym półroczu 2009 roku oraz ze sprawozdaniem z działalności Społecznej Straży Rybackiej.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Najwięcej na inwestycje

Samorządowcy powiatu jarocińskiego pokusili się o analizę budżetów ościennych powiatów na rok 2009. W rankingu tym powiat jarociński wypada bardzo dobrze. Porównując wskaźniki budżetowe powiatu krotoszyńskiego, pleszewskiego, średzkiego i jarocińskiego, najniższy wskaźnik wydatków na administrację w stosunku do wydatków całkowitych ma powiat jarociński (10,10%). Powiat jarociński ma jednocześnie najwyższy wskaźnik wydatków na inwestycje w stosunku do wydatków całkowitych (18,62%)

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Ciągnik dla Zarządu Dróg Powiatowych

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie zakupił Ciągnik Lamborghini R 3 EVO 110 LS, który wykorzystywany będzie m.in. do koszenia poboczy, czyszczenia i pogłębiania rowów, wycinki drzew.  Do tej pory realizacja tych zadań była zlecana, bądź wykonywana ręcznie, dlatego śmiało można stwierdzić, że zakup urządzenia zdecydowanie poprawi standard utrzymania dróg i w krótkim czasie powinien się zwrócić – mówi starosta Stanisław Martuzalski.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Ciężki pojazd dla strażaków

Komenda Powiatowa PSP w Jarocinie wzbogaciła się o ciężki pojazd ratowniczo - gaśniczy, który będzie wykorzystywany do gaszenia pożarów i usuwania miejscowych zagrożeń na terenach wiejskich oraz gaszenia dużych i średnich pożarów na terenie miasta.

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Spotkanie z rolnikami z Holandii

Z inicjatywy Zrzeszenia Producentów Trzody Chlewnej w Potarzycy odbyło się spotkanie rolników z holenderskiego Veldhoven z byłymi uczniami Zespołu Szkół Rolniczych w Tarcach, którzy kilka a nawet kilkanaście lat temu przebywali na praktykach u holenderskich rolników. 

26 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Pobiegną na Westerplatte

Siedmiu śmiałków z terenu powiatu jarocińskiego pobiegnie na Westerplatte by uczcić 70. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Biegacze wystartują z jarocińskiego rynku w niedzielę 30 sierpnia pomiędzy godz. 18.00 – 18.30. Chcemy wbiec na Westerplatte 1 września dokładnie o godz. 4.45 – informuje główny organizator przedsięwzięcia Roman Cenkier z TKKF „Europejczyk” w Chrzanie. Zanim jednak do tego dojdzie sportowcy muszą pokonać 400 km trasę. Przedsięwzięcie wsparte zostało m.in. środkami z budżetu powiatu.

26 sierpnia 2009
×