otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Starosta zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski znalazł się w zacnym gronie wyróżnionych odznaczeniem Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.  Zasłużonych uhonorowali Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Wojciech Mendelak.


02 grudnia 2010
Informacje ogólne

Urodziny u Marcinka

Misie, Plastusie, Myszki, Krasnale i Pszczółki z Przedszkola nr 5 „Marcinek” z pomocą uczniów Technikum Żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie przygotowały urodzinowy tort dla swoich rodziców.

30 listopada 2010
Informacje ogólne

Pamięci wieszcza...

26 listopada minęła 156. rocznica śmierci Adama Mickiewicza. Pielęgnując pamięć o poecie, delegacja samorządowców Powiatu Jarocińskiego wraz z członkami Polskiego Towarzystwa Historycznego w Jarocinie, złożyła kwiaty pod pomnikiem wieszcza.

26 listopada 2010
Informacje ogólne

Nowa sala w Tarcach

Ponad 680 tysięcy złotych, w latach 2007-2010, zainwestowano w remonty, modernizację i termomodernizację sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Obiekt przebudowano, ocieplono i wyposażono w sprzęt sportowy.

26 listopada 2010
Informacje ogólne

5,5 miliona na drogę z Ruska do Jaraczewa

Powiat Jarociński pozyskał środki na przebudowę kolejnej drogi. 5,5 miliona złotych dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wesprze realizację przebudowy drogi z Ruska do Jaraczewa.25 listopada 2010
Informacje ogólne

Starosta pozytywnie oceniony

Przez pięć tygodni czytelnicy Głosu Wielkopolskiego i portalu internetowego naszemiasto.pl mieli okazję ocenić dotychczas rządzących włodarzy miast, gmin, powiatów i województwa wielkopolskiego. Plebiscytowej ocenie poddani zostali włodarze gmin i powiatu jarocińskiego. Dziesiątkę najwyżej ocenionych włodarzy z całej Wielkopolski zamyka Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski. Spośród włodarzy z terenu Powiatu Jarocińskiego uzyskał najlepszy wynik.18 listopada 2010
Informacje ogólne

Strażacy ze strategią

Przez kolejne 10 lat nasi strażacy będą realizować założenia Strategii Rozwoju Ratownictwa i Ochrony Przeciwpożarowej dla Powiatu Jarocińskiego na lata 2010 – 2020. Dokument, który opracowany został przez powołany w tym celu zespół w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, został już zaakceptowany przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP nadbryg. Wojciecha Mendelaka oraz Starostę Jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego.


18 listopada 2010
Informacje ogólne

Kolejna "schetynówka" z Wilkowyi do Tarc

124 gminy i powiaty Województwa Wielkopolskiego ubiegały się o dofinansowanie drogowych inwestycji z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011. Wniosek na przebudowę drogi na odcinku Wilkowyja – Tarce złożył również Powiat Jarociński. Znalazł się on na liście projektów wyłonionych do dofinansowania. Realizację zadania w 50% sfinansują środki przyznane w ramach „schetynówek" w kwocie około 1,4 miliona złotych.


17 listopada 2010
Informacje ogólne

Aktywiści z Tarc

Koło Ligi Ochrony Przyrody w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przeprowadziło akcję zbiórki żywności dla schroniska dla zwierząt w Radlinie. Młodzież i nauczyciele zebrali karmę dla psów i kotów w puszkach, ryż, makaron i kaszę łącznie na kwotę ok. 600 zł.

16 listopada 2010
Informacje ogólne

Droga Kotlin-Sławoszew otwarta!

Uroczyste zakończenie prac na drodze Kotlin – Sławoszew - granica powiatu odbyło się w poniedziałek, 15 listopada 2010 r. Inwestycja, będąca kolejnym ważnym przedsięwzięciem drogowym na terenie Powiatu Jarocińskiego, pochłonęła ponad 3 mln zł.

15 listopada 2010
Informacje ogólne

Powiat Jarociński - Aktywnym Europejczykiem

Kapituła Konkursu Aktywny Europejczyk doceniła Powiat Jarociński, który okazał się bezkonkurencyjny pod względem aktywności w pozyskiwaniu i wykorzystywaniu środków z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

12 listopada 2010
Informacje ogólne

Ostatnia sesja III kadencji

Podsumowanie mijającej kadencji i podziękowania za współpracę były głównymi punktami uroczystej sesji rady powiatu, która odbyła się we wtorek 9 listopada.

10 listopada 2010
×