otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowy wizerunek starostwa

Zadowoleni interesanci, lepsza organizacja pracy a tym samym wyższa skuteczność urzędników to niewątpliwy efekt dwumiesięcznego remontu wnętrza budynku Starostwa Powiatowego w Jarocinie przy Al. Niepodległości. Koszt inwestycji, pomimo znacznego poszerzenia jej zakresu, zamknął się kwotą o ponad 10 tys. zł niższą od pierwotnie szacowanej w kosztorysie.

15 grudnia 2008
Informacje ogólne

27. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

W przeddzień 27. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wspólnie z organizacjami kombatanckimi, służbami mundurowymi i młodzieżą oddały hołd ofiarom stanu wojennego pod tablicą „Solidarności” w Jarocinie.

15 grudnia 2008
Informacje ogólne

GARG w starostwie

Pod koniec listopada w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie promocyjno – informacyjne na temat oferty usług Punktów Konsultacyjnych. Organizatorem szkolenia była Gnieźnieńska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. wraz z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Koninie oraz Starostwem Powiatowym w Jarocinie.

11 grudnia 2008
Informacje ogólne

Rekordowe nakłady na inwestycje drogowe

Projekt budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2009 obfituje w nowości. Jak podkreśla Zygmunt Meisnerowski, przewodniczący rady powiatu, to bardzo dobry budżet. Blisko 12 mln złotych planują wydać w przyszłym roku władze powiatu na drogi. Będą to szczególnie duże, a nawet rekordowe w dotychczasowej historii samorządu powiatowego nakłady finansowe na inwestycje drogowe, nadal na bardzo wysokim poziomie pozostaną nakłady na oświatę.

11 grudnia 2008
Informacje ogólne

Program współpracy z organizacjami pozarządowymi

Do 19 grudnia organizacje pozarządowe mogą wnosić uwagi do projektu „Programu Współpracy Powiatu Jarocińskiego z Podmiotami prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego na rok 2009”.

Ewentualne uwagi należy kierować w formie pisemnej do Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jarocinie (Al. Niepodległości 10-12, pokój nr 23).

Pobierz program współpracy Pobierz program współpracy (149.63 KB)

11 grudnia 2008
Informacje ogólne

Zlot Chórów w Żerkowie

Pod koniec listopada w Żerkowie odbył się VII Zlot Chórów Ziemi Jarocińskiej pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele p.w. św. Stanisława Biskupa w Żerkowie. Następnie w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie wystąpiły: chór Mieszany „Arion” z Kotlina pod dyrekcją Janusza Barańskiego, Chór im. K.T. Barwickiego pod dyrekcją Kaspra Ekerta, Chór Domino Cantamus z Nowego Miasta pod dyrekcją Bronisława Hyżorka i gospodarz zlotu: Chór Koła Śpiewackiego „Lutnia” z Żerkowa pod dyrekcją Kaspra Ekerta. Zgodnie z corocznym zwyczajem, na zlot zapraszane są chóry z ościennych powiatów. W tym roku był to Chór Męski „Harmonia” z Pleszewa pod dyrekcją Dagmary Masłowskiej, który w listopadzie br. obchodził 85-lecie działalności. W imieniu władz powiatu chórzystom dziękował m.in. Zbigniew Kuzdżał – Członek Zarządu Powiatu w Jarocinie.

11 grudnia 2008
Informacje ogólne

Kwiatkowski i gościna wielkopolska

Drużyna gospodarzy - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Jarocina zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim. Siódma edycja okazała się szczęśliwa dla organizatorów. W kategorii indywidualnej pierwsze miejsce zajął także uczeń jarocińskiej „Dwójki”, Kamil Wyduba. Praca Kamila była najlepszą ze wszystkich, które oceniałem w ciągu ostatnich kilku lat – stwierdził prof. Bernard Rzeczyński.

09 grudnia 2008
Informacje ogólne

"Schetynówki" dla powiatu!

Wszystkie wnioski dot. realizacji inwestycji drogowych z udziałem powiatu jarocińskiego  otrzymały  dofinansowanie z budżetu państwa w ramach tzw. „schetynówek”.

05 grudnia 2008
Informacje ogólne

Twoje życie - twój wybór

Inspiracja młodych ludzi do podejmowania słusznych decyzji w życiu przyświeca pomysłodawcom programu „Twoje życie - twój wybór”. Na realizację projektu, Starostwo Powiatowe w Jarocinie stara się pozyskać dofinansowanie w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej”.

04 grudnia 2008
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs o powstaniu

142 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu jarocińskiego wzięło udział w powiatowym konkursie historycznym pt. ,,Powstanie Wielkopolskie w naszej pamięci”. Zespołowo najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Wilkowyi. Drugie miejsce przypadło Niepublicznej Szkole Podstawowej w Siedleminie, a trzecie Szkole Podstawowej w Żerkowie.

03 grudnia 2008
Informacje ogólne

Debatowali po angielsku

Jakub Przybylski, uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie został zwycięzcą tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego. Na drugim miejscu uplasowała się Judyta Matołka z Pleszewa. Zaszczytne trzecie miejsce przypadło także uczniowi jarocińskiego "ogólniaka" - Łukaszowi Praczykowi.


02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Konsultanci z Jarocina szkolą przedsiębiorców

Od niespełna roku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa jeden z dwunastu Punktów Informacyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach swej działalności konsultanci z Jarocina przeprowadzają bezpłatne szkolenia  informacyjno – promocyjne. Zapoznajemy uczestników z dotychczasową pracą punktu oraz wymogami formalnymi aplikowania o środki w ramach dwóch działań Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (Działania 1.1. i Działania 1.2), adresowanymi bezpośrednio do przedsiębiorców z Wielkopolski – informuje Jarosław Raś ze starostwa w Jarocinie.  W ubiegłym miesiącu przeprowadziliśmy cztery spotkania w: Jarocinie, Śremie, Środzie Wlkp. i Krotoszynie – dodaje.

02 grudnia 2008
×