KOMUNIKAT OSTRZEGAWCZY

OSTRZEŻENIE o marznących opadach

04 lutego 2009

Kolejne pieniądze na rozwój przedsiębiorstw przyznane

22 stycznia 2009r. zakończona została ocena wniosków aplikacyjnych składanych przez przedsiębiorców z sektora MSP z Województwa Wielkopolskiego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Priorytet I Konkurencyjność przedsiębiorstw Działanie 1.2 Wsparcie rozwoju MSP. Nabór wniosków trwał od 20.06.2008 roku do 25.07.2008 roku.

03 lutego 2009

Rada zatrudnienia w nowym składzie

Starosta jarociński Stanisław Martuzalski powołał nowych członków Rady Zatrudnienia działającej przy Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

03 lutego 2009

Nabór wniosków na odnowę i rozwój wsi

Punkt Informacyjny WRPO w Jarocinie informuje, iż Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił Uchwałą nr 2166/2009 z dnia 16 stycznia 2009 r. nabór wniosków o przyznanie pomocy dla Działania „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2007-2013. Nabór wniosków trwać będzie od dnia 2 lutego do dnia 1 kwietnia 2009 r.

03 lutego 2009

Baliki dla uczniów szkoły specjalnej

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie balowali w styczniu aż dwa razy. Najpierw skorzystali z zaproszenia starszych kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie i uczestniczyli w baliku karnawałowym. Kilka dni później wzięli udział w balu przebierańców, który zorganizowano na terenie szkoły specjalnej.

Informatycy na start

plakat_informatycy.jpgDo 6 marca można zgłaszać  kandydatów do II Powiatowego Konkursu Informatycznego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego.

Powiat wywalczył "Orlika"

Jeszcze w tym roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie powstanie kompleks boisk sportowych. Na realizację tego zadania Powiat Jarociński pozyskał blisko 700 tys. zł.

28 stycznia 2009

OGŁOSZENIE STAROSTY JAROCIŃSKIEGO

z dnia 7 stycznia 2009r.

w sprawie możliwości zgłaszania kandydatów na członków
Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych

Na podstawie art. 44 c ust. 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych ( Dz. U. z 2008r. Nr 14, poz. 92) oraz § 9 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 marca 2003r. w sprawie organizacji oraz trybu działania wojewódzkich i powiatowych społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych ( Dz. U. Nr 62, poz. 560), informuję o możliwości zgłaszania kandydatów na członków Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

27 stycznia 2009

"Statystyka mnie dotyka"

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie (Malwina Kuberka, Beata Kowalska, Ewelina Łączna) pod nadzorem mgr Urszuli Wyremblewskiej Korzyniewskiej odniosły zwycięstwo w Wielkopolskim Konkursie „Statystyka mnie dotyka”, zorganizowanym z okazji 90-lecia Głównego Urzędu Statystycznego.  Organizatorzy Konkursu postawili przed uczestnikami trudne zadania, oczekując od nich nie tylko wiedzy teoretycznej o historii i bieżącej działalności GUS, ale także interpretacji wynikowych informacji statystycznych oraz wnioskowania na ich podstawie o  koniecznych działaniach społecznych i  gospodarczych. W konkursie startowało 39 zespołów z województwa wielkopolskiego. Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 wyprzedziły Zespół Szkół Ekonomicznych w Poznaniu oraz Ostrowie Wielkopolskim.  Za zajęcie pierwszej lokaty otrzymały indywidualnie cyfrowe aparaty fotograficzne. Nagrodą dla szkoły było pełne wydanie najnowszych roczników statystycznych. Rozdanie nagród odbyło się 23 stycznia w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu podczas III Otwartego Seminarium Naukowego z okazji jubileuszu 90- lecia Głównego Urzędu Statystycznego.

26 stycznia 2009

Nauczyciele grali w "kosza"

Reprezentacja Powiatu Jarocińskiego zajęła trzecie miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Nauczycieli w piłce koszykowej. Zawody rozegrane zostały w przedostatni dzień 2008 roku w Gnieźnie. Mistrzami Wielkopolski Nauczycieli zostali reprezentanci z Kłecka, którzy wygrali wszystkie swoje pojedynki.

22 stycznia 2009

"Ogólniak" XXI wieku

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzbogacił się o nowe pomoce dydaktyczne: dwie tablice interaktywne i dwa wizualizery.
Nowoczesne urządzenia "wypróbował" starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

20 stycznia 2009

Starosta na konwencie

Starosta Stanisław Martuzalski uczestniczył w kolejnym posiedzeniu Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego. Tym razem włodarze powiatów spotkali się w Wągrowcu. Z uwagi na poruszaną tematykę, w konwencie uczestniczyli także Dyrektorzy Powiatowych Zarządów Dróg.

15 stycznia 2009