otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pomogą pokrzywdzonym

Jak co roku w Ośrodku Interwencji Kryzysowej przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ten sposób w dniach od 22 do 26 lutego, powiatowa placówka kolejny raz włącza się do ogólnopolskiej akcji Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

18 lutego 2016
Informacje ogólne

Najpierw kurs językowy, potem staż we Włoszech

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie prowadzi nabór na szkolenie przygotowujące do odbycia 3 lub 4 miesięcznego stażu zagranicznego we Włoszech. Staż organizowany przez Centrum Rozwoju Kompetencji w Pleszewie odbędzie się w nadmorskich miejscowościach Riccione i Rimini.

18 lutego 2016
Informacje ogólne

Zagłosuj na jarociński spektakl

Spektakl "Balladyna" Teatru Drabina, działającego przy Niepublicznym Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie znalazł się w finale konkursu Internetowego Teatru TVP. Młodzi aktorzy reprezentują Wielkopolskę, powiat jarociński i Jarocin.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

O miłości... wierszem powiedziane

Z okazji Święta Zakochanych, jak co roku w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie recytowano wiersze o miłości. Po raz 13. odbył się tam Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,Miłość niejedno ma imię...”.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

Uzupełniają podstawę programową

Tradycyjnie już na przedwiośniu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarocinie przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarce żywnościowej. Wzięła w nim udział młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcąca się w zawodach przyrodniczych: agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

Doskonalą informatyków

Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w którym kształcą się m.in. przyszli informatycy ciągle doskonali zakres nauczania. Od początku lutego w szkole realizowany jest Program Cisco Networking Academy. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

Orkiestry dęte rozbrzmiały w Żerkowie

W minioną sobotę odbył się pierwszy przegląd orkiestr dętych w Żerkowie. Imprezę zorganizowała fundacja wsparcia i rozwoju „Antrejka” z Żerkowa. Na scenie w auli żerkowskiego gimnazjum wystąpiły orkiestry z Książa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej i Żerkowa.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Wielki powrót! Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rock’a, legendarna, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupa Sweet Noise to kolejna gwiazda Jarocin Festiwal 2016! Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

O bezpieczeństwie w Internecie

Zasady korzystania z bezpiecznych stron internetowych oraz sposoby ochrony przed wirusami, atakami hakerskimi, niepożądanym pobieraniem płatnych aplikacji były tematem II Międzyszkolnych Warsztatów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie, który w tym roku gościł uczniów z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach oraz z Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Zespół Szkół Specjalnych w projekcie UNICEF

„Mali uczniowie idą do szkoły” do projekt zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Walentynkowa akcja profilaktyczna

"Mój Walenty jest the best, idzie zrobić ze mną test" pod tym przewrotnym hasłem kryje się profilaktyczna akcja, którą zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

15 lutego 2016
Informacje ogólne

Ciekawe kierunki - ciekawa nauka

Ciekawe kierunki nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego to jednocześnie ciekawy program nauczania.

11 lutego 2016
×