otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Fala gimnazjalistów w "Dwójce"

26 i 27 lutego Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otworzył swoje drzwi przed uczniami zainteresowanymi nauką w szkole. Jeszcze nigdy jarocińska „Dwójka” nie gościła tak licznej rzeszy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w szkole.

05 marca 2010
Informacje ogólne

W kwietniu rusza przebudowa drogi Kotlin - Sławoszew

Wczoraj starosta Stanisław Martuzalski i wicestarosta Przemysław Musielak podpisali z Zarządem Województwa Wielkopolskiego umowę o dofinansowanie projektu pn. „Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu”.  Koszt inwestycji oszacowany został na ponad 4 mln zł. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powiat pozyskał 2.146.534,45 zł. 500 tys. zł zabezpieczyła w swoim budżecie Gmina Kotlin, która jest partnerem projektu. Pozostałą kwotę – ponad 1,6 mln zł wyłoży Powiat Jarociński. Rozpoczęcie realizacji inwestycji zaplanowano na kwiecień. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu tego roku.

05 marca 2010
Informacje ogólne

Dobre wyniki inspektorów bhp

17 słuchaczy Szkoły Policealnej w Tarcach w zawodzie technik bhp zdało egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe. Szkoła może poszczycić się wysokim poziomem zdawalności, ponieważ podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin zdało 95% słuchaczy.

03 marca 2010
Informacje ogólne

Warsztaty plastyczne

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się II Międzyszkolne Integracyjne Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Bezpiecznie z UNICEF”. Przedsięwzięcie adresowane było do uczniów szkół podstawowych.

03 marca 2010
Informacje ogólne

Ekoludek z Jarocina

JAR – EK to imię nadane maskotce przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Jarociński Ekoludek weźmie udział w konkursie „WESOŁE ŚMIECI” organizowanym przez Ministerstwo Środowiska.

03 marca 2010
Informacje ogólne

Unijne pieniądze na termomodernizację

Projekt dotyczący termomodernizacji sal gimnastycznych liceum i szkoły w Tarcach oraz budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie jest na dobrej drodze do uzyskania dofinansowania unijnego. Powiat stara się o pozyskanie na ten cel dotacji w wysokości ponad 1 mln zł w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013.

03 marca 2010
Informacje ogólne

W hołdzie generałowi Taczakowi

2 marca samorządowcy z powiatu jarocińskiego uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 50. rocznicę śmierci gen. Stanisława Taczaka.

03 marca 2010
Informacje ogólne

"Dwójka" na Targach Edukacyjnych w Poznaniu

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uczestniczyli w XIV Targach Edukacyjnych zorganizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Udział w imprezie stał się okazją do zaprezentowania nowego kierunku kształcenia – liceum ogólnokształcącego z przysposobieniem policyjno – prawnym, który od nowego roku szkolnego będzie realizowany w jarocińskiej „Dwójce”.

01 marca 2010
Informacje ogólne

OSTRZEŻENIE o przekroczeniu stanu ostrzegawczego

W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń PCZK w Jarocinie przekazuje treść ostrzeżenia hydrologicznego nr 23 wydanego przez Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW Oddział w Poznaniu dnia 26.02.2010r.:

Ważność: od godz. 12:20 dnia 26.02.2010 r. do godz. 14:00 dnia 27.02.2010 r.
Obszar: województwo wielkopolskie
Zjawisko: przekroczenie stanu ostrzegawczego
Stopień zagrożenia: 3
Przebieg: W ciągu najbliższej doby spływ wód z topnienia pokrywy śnieżnej powodować będzie dalszy wzrost stanów wody rzeki Warty i jej dopływów do strefy stanów wysokich. Wzrost do stanów ostrzegawczych prognozowany jest na wodowskazach Dąbie (Ner), Piwonice (Prosna). Dalszy wzrost stanów wody w strefie stanów ostrzegawczych prognozowany jest w Bogusławiu (Prosna). W związku z nadal występującymi lokalnie zjawiskami lodowymi możliwe są wzrosty stanów wody powyżej stanów ostrzegawczych na Warcie (Śrem, Wronki, Kostrzyn
Skutki: Niebezpieczeństwo przebywania nad brzegami rzek, lokalne zalania i podtopienia terenów obniżonych i bezodpływowych, utrudnienia w prowadzeniu prac hydrotechnicznych w korytach rzek
Pobierz ostrzeżenie
Adres komunikatu: www.imgw.pl/wl/internet/zz/zagrozenia/ost_met.html

26 lutego 2010
Informacje ogólne

"Jedynka" zaprasza

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ich rodziców na Drzwi Otwarte Szkoły, które odbędą się 13 marca 2010 r. w godz. 9-12. Jednocześnie szkoła zachęca do udziału w cyklu zajęć pod nazwą „Spotkania z Jedynką”. W ramach imprez zaplanowanych pomiędzy 15 – 19 marca tego roku odbędą się turnieje piłki siatkowej drużyn mieszanych i halowej piłki nożnej szkół gimnazjalnych, mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych, V indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjalnych w Tenisie Stołowym oraz Finał Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.
Zaproszenie na drzwi otwarte
Regulamin Spotkań z Jedynką
Oferta edukacyjna

26 lutego 2010
Informacje ogólne

Z dyrektora na prezesa

Po przeprowadzeniu przez Radę Nadzorczą „Szpitala Powiatowego w Jarocinie” Spółka z o.o. procedury konkursowej, Zarząd Powiatu w Jarocinie zaakceptował kandydaturę Tomasza Paczkowskiego na stanowisko prezesa spółki.

25 lutego 2010
Informacje ogólne

Grand Prix dla przedsiębiorców

Podczas dzisiejszej sesji samorządowcy powiatu jarocińskiego pogratulowali dwóm miejscowym firmom otrzymania certyfikatu Grand Prix Wielkopolski. Wielkopolskie Oskary Jakości otrzymały Zakład Przetwórstwa Mięsnego Biegun z Jaraczewa oraz Wytwórnia Mozaiki Osiewicz z Goli. Gratulacje z rąk przewodniczącego rady, Zygmunta Meisnerowskiego oraz starosty jarocińskiego, Stanisława Martuzalskiego odebrali Piotr Biegun i Stanisław Osiewicz.

25 lutego 2010
×