otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Koalicja na rzecz Rozwoju Bibliotek

W jarocińskiej bibliotece, jako jednej z pierwszych w Wielkopolsce, utworzono Gminną Koalicję na rzecz Rozwoju Bibliotek. Spotkanie inauguracyjne odbyło się 13 kwietnia 2010 roku w czytelni Biblioteki Głównej w Pałacu Radolińskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz gminnych i powiatowych, stowarzyszeń, gminnych instytucji kultury, mediów oraz sympatycy biblioteki.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Misja Gospodarcza Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Misji Gospodarczej Wielkopolskich Przedsiębiorstw do Kazachstanu, która odbędzie się w dniach 6-11 czerwca 2010 roku.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Katyń... ocalić od zapomnienia

Dwa dęby, symbole hołdu i wiecznej pamięci Polaków zamordowanych przez NKWD i tych, którzy zginęli chcąc oddać im cześć, uroczyście zasadzono 14 kwietnia na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie. Jeden z dębów nosi imię Józefa Władysława Stęplewskiego, Jarociniaka zamordowanego w 1940 roku w Katyniu, drugi poświęcono Ofiarom Katastrofy Samolotu Prezydenckiego, która miała miejsce przed kilkoma dniami.

16 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Starosta odznaczony

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski został odznaczony krzyżem Za zasługi dla Związku Inwalidów Wojennych Rzeczypospolitej Polskiej. Odznaczenie nadane zostało przez  Prezydium Zarządu Okręgowego ZIW RP w Poznaniu. Uroczystość, podczas której odznaczono włodarza powiatu odbyła się 14 kwietnia 2010 roku w Restauracji Victoria w Jarocinie.

15 kwietnia 2010
Informacje ogólne

W hołdzie ofiarom Zbrodni Katyńskiej

13 kwietnia, w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej delegacje samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich i szkół oddały hołd i złożyły kwiaty pod tablicą upamiętniającą mieszkańców Ziemi Jarocińskiej walczących z komunizmem i faszyzmem.

14 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Tarce w programie unijnym

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach przystąpił do realizacji programu „Wielkopolska musi wiedzieć”. Przedsięwzięcie pilotowane jest przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu a finansowane m.in. ze środków UE - Kapitał Ludzki.

13 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Jarociniacy żegnają Prezydenta RP

Od wczoraj w holu jarocińskiego ratusza wyłożona jest księga, w której można dokonywać wpisów kondolencyjnych ku czci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. W ten sposób mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej żegnają elitę polityczną Rzeczypospolitej Polskiej. Oficjalna polska delegacja, której przewodniczył Prezydent RP Lech Kaczyński miała dotrzeć do Katynia, by pochylić się nad ofiarami zbrodni sprzed 70 lat. Niestety Katyń pochłonął kolejne ofiary.

12 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Łączymy się w bólu

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z Małżonką i uczestnikami polskiej delegacji.

W poczuciu wielkiej odpowiedzialności władze Powiatu Jarocińskiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Jarocinie solidaryzują się z rodzinami i przyjaciółmi tragicznie zmarłych. Łącząc się w głębokim smutku i żalu, z wyrazami kondolencji, przekazujemy słowa otuchy i pocieszenia.

Ciągle uczymy się kochać ludzi, tak szybko i tak nagle od nas odchodzących.

12 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Kolejny sukces księgowej

Ewa Lewandowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Finansów i Rachunkowości. Konkurs zorganizowany został przez Zakład Finansów oraz Rachunkowości Instytutu Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce- Oddział Okręgowy w Koszalinie oraz Studenckie Forum Business Centre Club.

09 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa na finiszu

W siedzibie Jarocińskiego Ośrodka Kultury w Jarocinie prowadzona jest kwalifikacja wojskowa. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawiają się mężczyźni urodzeni w 1991 roku. Wzywane również są osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej zdolności do czynnej służby wojskowej. Do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską w Jarocinie wezwani są również mężczyźni urodzeni w latach 1986-1990 oraz kobiety urodzone w latach 1986-1991 posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Wózek i koparka za unijną dotację

Koparka VOLVO, specjalistyczny wózek elektryczno-widłowy oraz podnośnik koszowy to sprzęt kupiony przez jarocińską firmę BUD-REM, dzięki unijnej dotacji z WRPO.

06 kwietnia 2010
Informacje ogólne

Bezkonkurencyjna księgowa z Jarocina

Ewa Lewandowicz, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie okazała się bezkonkurencyjna podczas finału Wojewódzkiego Konkursu z Rachunkowości „Akademia Księgowego”. W nagrodę zwyciężczyni otrzymała laptopa, kurs na głównego księgowego, zwolnienie z opłat czesnego w WSHiR w Poznaniu na pierwszym roku studiów i książki o tematyce ekonomicznej. Dobra postawa uczniów jarocińskiej „Jedynki” pozwoliła wywalczyć dla szkoły rzutnik multimedialny, który podczas gali wręczenia nagród odebrała dyrektor ZSP nr 1, Małgorzata Karwacka.

06 kwietnia 2010
×