otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Biegiem przez Polskę dla Elizki

Stowarzyszenie Biegiem przez Polskę już po raz drugi postanowiło zorganizować akcję charytatywną, której celem będzie zbiórka pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnego dziecka. W tym roku bieg postanowiono zorganizować ze Wschodu na Zachód dla Elizki Zalewskiej. Dziewczynka cierpi na Zespół Larsena, którego konsekwencją jest wiotkość wiązadłowa, a w jej wyniku zwichnięcia wszystkich stawów kończyn dolnych. Elizka ma już za sobą 10 operacji kończyn dolnych, jest pod stałą opieką specjalistów z dziedziny ortopedii i rehabilitacji, jednak jest dzieckiem pogodnym i wesołym, a uśmiech nie znika jej z twarzy. Elizka dzielnie walczy z chorobą uczestnicząc w obozach rehabilitacyjnych, by pokazać, że ona też będzie biegać z innymi dziećmi.

23 czerwca 2009
Informacje ogólne

Najbardziej usportowiona szkoła w Wielkopolsce

17 czerwca w Kaliszu odbyło się podsumowanie roku sportowego zorganizowane przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska”. W roku szkolnym 2008/2009, w rankingu szkół ponadgimnazjalnych IV miejsce zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Dobra lokata pozwoliła na otrzymanie tytułu „Najbardziej usportowiona szkoła w Wielkopolsce”. Okolicznościowy puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł odebrała delegacja szkoły, na czele której stała dyrektor Dorota Andrzejewska.

23 czerwca 2009
Informacje ogólne

Kolejne posiedzenie komitetu obchodów II wojny światowej

Od kilku miesięcy trwają przygotowania do obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Komitet pod przewodnictwem starosty Stanisława Martuzalskiego ustalił, że główne uroczystości rocznicowe odbędą się w Jarocinie 5 września 2009 roku.

22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Odszedł wiceprezydent Poznania

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Macieja Frankiewicza, Zastępcy Prezydenta Miasta Poznania. Pozostanie w naszej pamięci jako niestrudzony samorządowiec oddany Poznaniowi i Wielkopolsce, symbol walki o niepodległość, a przy tym człowiek ogromnego serca i wielkim zamiłowaniu do sportu. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia.

Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Meisnerowski
22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Zjazd absolwentów LO

lo.jpg12 września 2009 roku, z okazji jubileuszu powołania w Jarocinie polskiej szkoły średniej, odbędzie się zjazd absolwentów i wychowanków Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego.  Chęć udziału w spotkaniu koleżeńskim można zgłaszać do 30 lipca 2009 roku. Więcej informacji…

22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Białoruska delegacja gościła w powiecie

Kilkunastoosobowa delegacja urzędników i przedsiębiorców z zaprzyjaźnionego z Powiatem Jarocińskim Obwodu Stołbce na Białorusi gościła na terenie Ziemi Jarocińskiej.

22 czerwca 2009
Informacje ogólne

Nowe boisko przy "ogólniaku"

Rozpoczął się II etap prac budowlanych związanych z przebudową obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Do przetargu na realizację inwestycji przystąpiło 10 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum Przedsiębiorstw: Zakład Usługowy „Marzyński” oraz ELASTIC LINE sp. z o.o. Zgodnie z zawartą umową  inwestycja powinna zostać zrealizowana przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Wieś Wielkopolska - Wieś Europejska

25 czerwca w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie, odbędzie się konferencja poświęcona możliwościom pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej na rozwój obszarów wiejskich. Dobre praktyki powiatu jarocińskiego w wykorzystaniu środków unijnych zaprezentuje starosta Stanisław Martuzalski.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Folklorystyczne święto coraz bliżej

Snutki_plakat_2009.jpgJuż za dwa tygodnie rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru Północnego, Węgier i Polski.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Powiatowi drogowcy podsumowują wiosenne inwestycje

Znak_Roboty_Drogowe.jpg500 tys. zł kosztowały powiat trzy inwestycje drogowe zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W ramach prac kontynuowano przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie, przebudowano drogę Nosków – Góra – Zalesie – Mieszków – Żerków na odcinku Osiek – Mieszków oraz drogę Sucha – Kotlin na odcinku od granicy powiatu w kierunku Parzewa.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Uczniowie "jedynki" poznawali tajniki dziennikarstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wzięli udział w XII Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Festiwal obejmował cykl wykładów z zakresu politologii i dziennikarstwa oraz pokaz filmów zrealizowanych w ramach zajęć fakultatywnych prowadzonych przez Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Stypendia wypłacone

uejpg.jpgefsjpg.jpgzporrjpg.jpglogojpg.jpg

Szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu jarocińskiego zakończyły wypłatę stypendiów w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa. W roku szkolnym 2008/2009 stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało 217 osób. Dofinansowanie wynosiło 250 zł miesięcznie. Liderem projektu pn. „Stypendia unijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego” jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a Partnerem Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

10 czerwca 2009
×