otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rocznica w strugach deszczu

W dniu dzisiejszym ( 1 września) w jarocińskim Parku Zwycięstwa odbyło się uroczyste złożenie kwiatów w 78 rocznicę ataku Niemiec na Polskę, który rozpoczął II wojnę światową.

01 września 2017
Informacje ogólne

Pismo prezesa szpitala do Burmistrza Jarocina

Prezes jarocińskiego szpitala Leszek Mazurek wystosował pismo do Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego ws sfinansowania zakupu rezonansu magnetycznego dla jarocińskiej lecznicy.

01 września 2017
Informacje ogólne

Dzień "Solidarności i Wolności"

Dzisiaj (31 sierpnia) odbyło się pod pomnikiem "Solidarności" przy jarocińskim Rynku - uroczyste złożenie kwiatów. .

31 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Obwodnica otwarta

O godzinie 11.00 w dniu 30 sierpnia br. – została otwarta, po wielu latach oczekiwań obwodnica Jarocina. Budowa tego odcinka rozpoczęła się pod koniec roku 2014. Koszt robót to prawie 300 mln złotych.

30 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Prace porządkowe trwają

W gminie Jaraczewo - nadal trwają prace mające na celu usunięcie skutków ostatniej nawałnicy.

29 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Audycja radiowa WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO

Zapraszamy Państwa do słuchania w każdy ostatni piątek miesiąca o godz. 11.30 audycji radiowej WIEŚCI POWIATU JAROCIŃSKIEGO.

29 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Czasowe zamknięcie drogi

1-13 września 2017 - Czasowe zamknięcie drogi Żerków-Dobieszczyzna w związku z remontem nawierzchni.

29 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Postępowanie administracyjne dotyczące uzyskania pozwolenia na budowę ubojni drobiu w Golinie

W Golinie przewiduje się budowę „Ubojni drobiu wraz z infrastrukturą”. Inwestorem przedsięwzięcia ma być spółka Polżywność Sp. z o.o. w Warszawie. Teren planowanej inwestycji objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego wsi Golina i został zatwierdzony uchwałą nr XXI/315/2004 Rady Miejskiej w Jarocinie z dnia 17 września 2004 r.

28 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Powiat na Dożynkach Wielkopolskich

Przedstawiciele powiatu jarocińskiego reprezentowali nasz samorząd na XIX Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynkach Wielkopolskich w Gnieźnie.

28 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

W dniu dzisiejszym w samo południe w Kaliszu zostało podpisane porozumienie ws wyposażenia jarocińskiego szpitala w narzędzia informatyczne umożliwiające wdrożenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej.

23 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Muszą odrobić

Na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy spółką Budimex, a Powiatem Jarocińskim w czerwcu br. Budimex musi przeprowadzić remonty dwóch odcinków dróg powiatowych.

23 sierpnia 2017
Informacje ogólne

Staże i kursy za pieniądze z funduszy europejskich

"Projekty były realizowane w Zespołach Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 2 w Jarocinie oraz w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Staże dla uczniów ruszyły wraz z początkiem wakacji. Swoją pierwszą pracę na stażach odbywają uczniowie wielu kierunków kształcenia. Staże odbywały się w firmach różnych branży, pierwsze zawodowe doświadczenie zdobywają między innymi przyszli mechanicy, elektrycy, kucharze, specjaliści w branży hotelarskiej, fryzjerzy, weterynarze, informatycy, budowlańcy. Takie staże niewątpliwie dają uczniom możliwość zdobycia doświadczenia." - informuje Wicestarosta Mirosław Drzazga.

21 sierpnia 2017
×