otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Szkolą nauczycieli w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu, uczestniczy w projekcie badawczym zatytułowanym. „Wielkopolska musi wiedzieć - partnerstwo szkolnictwa zawodowego i rynku pracy kluczem podniesienia atrakcyjności zawodów technik logistyk i technik spedytor w województwie wielkopolskim”. Projekt otrzymał dofinansowanie z funduszy UE Kapitał Ludzki.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Starosta czytał dzieciom

21 bajek i baśni z całego świata wysłuchali najmłodsi mieszkańcy Kotlina i okolic podczas dziesięciu spotkań zorganizowanych w tym roku w ramach „Podróży z Bajką i Baśnią”. Bajki czytali przedstawiciele samorządowców, środowiska kultury, służb mundurowych, nauczyciele, przedsiębiorcy, gospodynie wiejskie, a nawet ksiądz. Nie zabrakło oczywiście mam i najukochańszych babć i dziadków.  Podczas ostatniego w tym roku - grudniowego czytania - dzieci odwiedzili starosta jarociński - Stanisław Martuzalski i dyrektor muzeum w Śmiełowie – Ewa Kostołowska.

11 grudnia 2009
Informacje ogólne

Niedźwiady pozbyły się odpadów niebezpiecznych

Zlikwidowano składowisko z niebezpiecznymi odpadami, które od wielu lat znajdowało się w Niedźwiadach (gmina Jaraczewo). Zadanie realizowane było przez Województwo Wielkopolskie przy wsparciu środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie, który przeznaczył na ten cel ponad 120 tys. zł.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Mistrzostwa w tenisie stołowym

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zaprasza wszystkich kibiców i sympatyków celuloidowej piłeczki na Finał Wojewódzki Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski Szkół Ponadgimnazjlanych w Tenisie Stołowym. Impreza odbędzie się 10 grudnia 2009 roku godz. 10. Prawo startu w finałach wywalczyła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie: Adam Kądziela, Dawid Matuszewski, Mateusz Grobelniak - opiekun Iwona Tobolska oraz drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie: Katarzyna Urbanowicz, Agnieszka Szik, Agnieszka Bartnicza - opiekun Iwona Szczepaniak. Zapraszamy!

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Konkurs dla gimnazjalistów

Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach organizuje konkurs recytatorski „Cuda natury” przeznaczony dla młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu jarocińskiego.  Konkurs będzie polegał na recytowaniu z pamięci dowolnego utworu poetyckiego związanego z naturą. Zgłoszenia przyjmuje Kancelaria ZSP-B w Tarcach tel. (0 62) 747-24-43 do 15 stycznia 2010 roku. Sam konkurs odbędzie się 3 lutego 2010 roku o godz. 10 w czytelni ZSP-B w Tarcach. Na  uczestników konkursu czekają nagrody książkowe, a na najlepszych recytatorów - bezpłatny wyjazd do teatru.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Dzień Misia

W Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie obchodzono Dzień Misia. Bohaterem tegorocznego apelu był Miś Uszatek. Dzieci poznały historię powstania Uszatka, dowiedziały się o odsłonięciu jego pomnika w Łodzi i wybiciu monety z jego wizerunkiem.

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

"Bajki Mikołajki" w "Jedynce"

Calineczka, Pszczółka Maja i inne bajkowe postaci pojawiły się w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie, aby jak co roku przywitać zaprzyjaźnione przedszkolaki z „Bajeczki” na przedstawieniu teatralnym. Tym razem w roli głównej wystąpił „Czerwony Kapturek" i jak to w bajkach bywa wszystko dobrze się skończyło, a uczniowie z Jedynki w ramach prezentu mikołajkowego postanowili zaprosić wszystkie dzieci z Jarocina i okolic wraz z rodzinami na przedstawienie, które odbędzie się w niedzielę 13. grudnia o godzinie 16, w auli ZSP 1. Zapraszamy wszystkie grzeczne dzieci!

09 grudnia 2009
Informacje ogólne

Piłkarska integracja

Zawodnicy Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Koźmina Wlkp. zwyciężyli w III Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w minioną sobotę na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej.  Organizatorem sportowej imprezy był Ośrodek Kuratorki przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie.

08 grudnia 2009
Informacje ogólne

Mikołajkowy turniej

W minioną sobotę w sali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbył się II Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z rocznika 2000 i młodszych. W turnieju udział wzięło 5 drużyn: Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Antonio”, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Witaszacy”, Grom Golina, Uczniowski Klub Sportowy Mieszków oraz druga drużyna Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Antonio”.

08 grudnia 2009
Informacje ogólne

Podróże po Europie

Czworo uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie: Natalia Baraniak, Kinga Musielak, Sebastian Korasiak i Wojciech Mizerny wzięło udział w VII Międzyszkolnym Konkursie pt. „Podróżujemy po Europie”. Organizatorem przedsięwzięcia był Specjalny Ośrodek Szkolno -  Wychowawczy  im. J. Korczaka w Borzęciczkach.

07 grudnia 2009
Informacje ogólne

BHP w Tarcach

60 uczniów technikum architektury krajobrazu i agrobiznesu Zespołu Szkół Przyrodniczo- Biznesowych w Tarcach oraz ich rodzice przeszli szkolenie bhp. Nie ma bardziej szlachetnej inwestycji w ludzi jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Stąd nasza determinacja dotycząca kształcenia w tym kierunku - podkreśla dyrektor ZSP-B w Tarcach Sławomir Adamiak.

07 grudnia 2009
Informacje ogólne

"Ortografia (nie) jest moją słabą stroną"

„Ortografia (nie) jest moją słabą stroną” to tytuł konkursu, który odbył się w Jarocinie. Gospodarzem IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego był tym razem Zespół Szkół Specjalnych.

07 grudnia 2009
×