otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Granty z powiatu

Ponad 175 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego w tym roku wesprze działalność organizacji pożytku publicznego.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Ekologiczny Powiat

„CO I ILE NA SKŁADOWISKO?” to hasło XVII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Kolejna inwestycja drogowa

Już niebawem rozpocznie się realizacja największej inwestycji powiatu jarocińskiego zaplanowanej w bieżącym roku. W ramach pierwszego etapu zadania, którego realizacja połączy Żerków z Dobieszczyzną, w tym roku przebudowane zostanie niemalże 6 km drogi oraz powstanie 2-kilometrowa ścieżka rowerowa.

21 marca 2017
Informacje ogólne

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

20 marca 2017
Informacje ogólne

Sukcesy uczniów „dwójki”

Po raz kolejny uczniowie z klas fryzjerskich odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała pętelka”. 9 marca 2017r. w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu odbyła się 23 jego edycja.

20 marca 2017
Informacje ogólne

Szkoła z certyfikatem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

20 marca 2017
Informacje ogólne

Uczniowie na GARDENII

3 marca grupa 15.uczniów z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odwiedziła Międzynarodowe Targi Poznańskie.

15 marca 2017
Informacje ogólne

„Cuda Natury” w Tarcach

8 marca Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach gościł u siebie uczestników konkursu recytatorskiego „Cuda Natury”. W ósmej edycji konkursu wzięło udział 29 gimnazjalistów, którzy reprezentowali 10 drużyn.

10 marca 2017
Informacje ogólne

Gimnazjalisto, czekamy na Ciebie!

W miniony weekend w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się Dni Otwarte, które przyciągnęły setki kandydatów. Teraz do odwiedzenia swoich murów zachęca jarocińska „Jedynka” i „Ogólniak” oraz szkoła w Tarcach.

09 marca 2017
Informacje ogólne

Dofinansowanie unijne dla uczniów i nauczycieli

Powiat Jarociński otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej dla projektów w ramach Działania 8.3 wzmocnienie oraz dostosowanie kształcenia i szkolenia zawodowego do potrzeb rynku pracy. W ramach realizacji projektów młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych w Jarocinie oraz ze szkoły w Tarcach będą uczestniczyć w stażach zawodowych oraz w szeregu kursów i szkoleń. Swoje kwalifikacje będą podnosić również nauczyciele.

01 marca 2017
Informacje ogólne

Prezes gościł w Jarocinie

W miniony piątek Jarocin odwiedzili czołowi działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego w kraju. Mieszkańcy powiatu mieli możliwość spotkania się z prezesem Władysławem Kosiniak-Kamysz.

07 marca 2017
Informacje ogólne

Technicy z Tarc na targach w Łodzi

W lutym uczniowie ZSP-B w Tarcach mieli okazję zapoznać się z ofertą firm specjalizujących się w chowie i hodowli zwierząt w ramach XVII Międzynarodowych Targów „Ferma” w Łodzi.

07 marca 2017
×