otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowy chodnik w Chrzanie dla poprawy bezpieczeństwa

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku nowy chodnik w Chrzanie. - Dzięki zaangażowaniu władz powiatu i radnych gminy Żerków, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - powiedział Wojciech Raś, radny Rady Miejskiej Żerkowa. Ta inwestycja finansowana z budżetu Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków była oczekiwana od lat.

25 listopada 2016
Informacje ogólne

Wirtualny spacer po DPS w Kotlinie

Zachęcamy do wirtualnego zwiedzenia Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

24 listopada 2016
Informacje ogólne

Uwaga! W czwartek w południe zawyją syreny

W czwartek (24 listopada) o godz. 12.00 na terenie miasta Jarocin zostaną testowo uruchomione na jedną minutę syreny alarmowe.

23 listopada 2016
Informacje ogólne

Sołtys Roku 2016. II etap

Rozpoczął się II etap plebiscytu na "Sołtysa Roku 2016". W grze pozostało 47 sołtysów- po 10 z gmin Jarocin, Jaraczewo i Żerków, 8 z gminy Kotlin i 9 z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu jarocińskiego- Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza aż 4000 zł.

22 listopada 2016
Informacje ogólne

Program budowy 400 mieszkań w Jarocinie coraz bliżej

W Jarocinie startuje pierwszy etap programu budowy mieszkań czynszowych, w ramach którego docelowo powstanie 400 lokali. Projektowi w całości poświęcona była poniedziałkowa konferencja prasowa w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, w której uczestniczył także Bartosz Walczak, starosta jarociński.

22 listopada 2016
Informacje ogólne

Minister Beata Kempa na piłkarskim turnieju

Minister Beata Kempa gościła w Jarocinie. Szefowa kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyjechała, by przywitać młodych sportowców podczas X. Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich.

21 listopada 2016
Informacje ogólne

Lepsze warunki dla Zespołu Szkół Specjalnych

Wyprowadzka PCPR-u z budynku na ul. Szubianki umożliwiła rozpoczęcie prac nad przebudową parteru na potrzeby Zespołu Szkół Specjalnych.

17 listopada 2016
Informacje ogólne

Park w Kotlinie przeszedł metamorfozę

Na jesienne spacery mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie mogą się wybrać do parku, w którym zakończyła się rewitalizacja.

17 listopada 2016
Informacje ogólne

Zagłosuj na Sołtysa Roku 2016

Ruszył plebiscyt na Sołtysa Roku 2016. W zabawie bierze udział 97 sołtysów z gmin powiatu jarocińskiego oraz z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Jarocińskiego Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży, otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza – aż 4000 zł!

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Uwaga! Zamknięcie przejazdu kolejowego w Radlinie

Od 17 do 19 listopada 2016 roku zamknięty zostanie przejazd kolejowy w Radlinie (w ciągu drogi powiatowej Mieszków–Żerków)

16 listopada 2016
Informacje ogólne

Nowe chodniki w gminie Żerków

Trwa budowa nowego chodnika przy drodze powiatowej w Brzóstkowie. Chodnik ułożony zostanie na długości 880 m od skrzyżowania z drogą do kościoła w kierunku szkoły.

16 listopada 2016
Informacje ogólne

TAEKWONDO OLIMPIJSKIE: Spisały się na piątkę

Dwa piąte miejsca w silnie obsadzonym Pucharze Świata Serbia Open 2016, rozgrywanym w stolicy Serbii, Belgradzie, wywalczyły kadetki MUKS Białe Tygrysy Jarocin - Alicji Kowańdy i Martyny Stasik. Tym razem troszkę gorzej powiodło się natomiast juniorkom - Annie Zbawionej i Zuzannie Kaczmarek, które przegrały swoje pierwsze walki.

16 listopada 2016
×