Ponad 100 tys. zł na kulturę i sport

112 tys. zł rozdysponowane zostało w budżetu powiatu pomiędzy organizacje pozarządowe w ramach dotacji na zadania z zakresu kultury i sportu. Dzięki wsparciu samorządu w 2012 roku zrealizowane zostanie wiele ciekawych przedsięwzięć.

25 stycznia 2012

Czas wiaduktów i DPS-u

Radni uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2012 rok. W ślad za tym samorządowcy podejmą się realizacji odwlekanych przez wiele lat inwestycji, takich jak przebudowa wiaduktów na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie oraz rozwiązanie problemu lokalowego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

25 stycznia 2012

Wieści ze szkół powiatowych

- Podsumowanie projektu „W hołdzie Solidarności drogi do wolności”

- Jarmark Świąteczny w ZSO

- Bajkowo i piernikowo w „Jedynce”

- Gaudeamus dla inspektorów BHP

- Powiatowe placówki w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych

24 stycznia 2012

Zmarł Jan Jajor

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Jana Jajora – społecznika, historyka, regionalisty, publicysty i Radnego Powiatu Jarocińskiego II, III i IV kadencji. Po długiej walce z chorobą, Jan Jajor zmarł wczoraj, 19 stycznia 2012 r. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia o godz. 15.00 na Cmentarzu Komunalnym w Jarocinie.

20 stycznia 2012

Powiatowa droga z rządową dotacją

Kolejna droga powiatowa będzie realizowana przy udziale środków z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Pod koniec listopada ubiegłego roku wojewoda wielkopolski ogłosił listę rankingową samorządów starających się o rządowe dofinansowanie, w grudniu lista została zatwierdzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Powiat jarociński zajął wysokie – 5 miejsce wśród samorządów z  Wielkopolski.

12 stycznia 2012

Obwodnica coraz bliżej

Budowa obwodnicy Jarocina rozpocznie się nie wcześniej niż w 2014 roku. Dwa lata potrzeba na sfinalizowanie procedur wykupu gruntów pod jej realizację – to potwierdzone informacje, które usłyszeli w Mieszkowie uczestnicy spotkania z parlamentarzystami, przedstawicielami wojewody wielkopolskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i lokalnych władz samorządowych.

10 stycznia 2012

Podziękowania w świątecznym nastroju

- Jest mi niezmiernie miło gościć tutaj państwa w tak szczególnym okresie świąteczno-noworocznym. Nasze spotkanie daje mi okazję do podziękowania Wam za zaangażowanie w działalność powiatu, gdyby nie współpraca z Wami nie zrealizowalibyśmy wielu przedsięwzięć – zwrócił się do szefów jednostek samorządowych powiatu i instytucji, z którymi powiat współpracuje starosta Mikołaj Szymczak, w trakcie spotkania w Pałacu Radolińskich.

02 stycznia 2012

W hołdzie powstańcom i ks. Niedźwiedzińskiemu

- Ksiądz Ignacy Niedźwiedziński jest dla nas wszystkich godnym do naśladowania wzorem. Swoje życie poświęcił wolności ojczyzny. Nie możemy zapominać o jego zasługach dla całej Ziemi Jarocińskiej – stwierdził starosta Mikołaj Szymczak w trakcie uroczystości , której głównym punktem było odsłonięcie pamiątkowej tablicy upamiętniającej znamienitą postać proboszcza, który w sposób szczególny angażował się w walkę o niepodległość.

W rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego

27 grudnia obchodziliśmy 93. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Uroczystości z tej okazji odbyły się w Jarocinie i Mieszkowie – rodzinnej miejscowości gen. Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. O godz. 17 na minutę włączone zostały syreny alarmowe upamiętniające godzinę wybuchu powstania.

29 grudnia 2011

Obwodnica bez rygoru natychmiastowej wykonalności

19 grudnia Wojewoda Wielkopolski wydał pozwolenie na budowę obwodnicy Jarocina. W pierwszej połowie 2012 roku mają ruszyć wykupy gruntów. To jedyne pozytywne informacje w temacie tak długo oczekiwanej inwestycji drogowej na Ziemi Jarocińskiej. Nadal bowiem nie jest znany termin rozpoczęcia prac budowlanych związanych z obwodnicą. - Decyzja ta nie niesie żadnych natychmiastowych skutków dla budowy obwodnicy Jarocina - komentuje wydanie pozwolenia starosta Mikołaj Szymczak.

Wydział Komunikacji w Jarocinie informuje

Wydział Komunikacji w Jarocinie informuje, że

z uwagi na funkcjonowanie systemów bankowych wszystkie wpłaty dokonywane
na konto Starostwa Powiatowego
w Jarocinie mogą być przekazywane
do 30 grudnia do godz. 9.30.

Pozostałe operacje nie wymagające opłat realizowane będą
w dniu 30 grudnia do godz. 13.00.

(operacje wymagające opłat to m.in. rejestracja pojazdu, złomowanie pojazdu,
wydanie prawa jazdy, wydanie  karty parkingowej)

28 grudnia 2011