otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kostka na Wybudowanej

Dobiegają końca prace związane z przebudową ulicy Wybudowanej w Jarocinie. Powiatowa inwestycja została podzielona na dwa etapy. Za realizację pierwszego samorząd zapłacił ponad 1 mln zł. Drugi etap będzie wykonany po wybudowaniu kanalizacji na pozostałej części drogi.

21 czerwca 2011
Informacje ogólne

Noc w pałacu

Już po raz trzeci jarocińska biblioteka zaprosiła najmłodszych czytelników do nocnej zabawy i spania między regałami z książkami. Noc w Pałacu Radolińskich, która odbyła się 18 na 19 czerwca 2011 r. w Jarocinie zgromadziła 78 dzieci. 

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Nominacja dla mleczarni

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie otrzymała nominację do Nagrody Orzeł Agrobiznesu. Promotorem spółdzielni był starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który rekomendował firmę do otrzymania tego prestiżowego tytułu. O tym czy jarocińska mleczarnia otrzyma Orła Agrobiznesu przekonamy się jesienią tego roku.

20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Autokarem "Kolejorza" na wycieczkę do Poznania

Biuro Podróży Funclub rozwiązało konkurs plastyczny „Piłkarze Lecha i ich bus” skierowany do uczniów placówek oświatowych z terenu województwa wielkopolskiego. Spośród 350 prac, które wpłynęły na konkurs, komisja wyróżniła dwie prace, jedną z nich wykonali uczniowie klasy 2 LO c Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.


20 czerwca 2011
Informacje ogólne

Sekretarz czytał bajki

„Bajki odświeżajki, czyli co czytali duzi, kiedy byli mali” - pod takim hasłem odbył się jubileuszowy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wśród gości zaproszonych do biblioteki w Witaszycach znalazł się m.in. Ireneusz Lamprecht sekretarz powiatu, radny Rady Miejskiej Jarocina. Wizyta w bibliotece i spotkanie z dziećmi przy książkach z mojego dzieciństwa pozwoliły mi oderwać się od codzienności i wrócić do starych, dobrych czasów – mówi sekretarz.  Nie zabrakło wspomnień o szkole, kolegach i o dorosłym życiu – dodaje.

18 czerwca 2011
Informacje ogólne

Rowery od starosty

117 prac wpłynęło do powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zakończyła się właśnie XII edycja tego przedsięwzięcia, a jej zwycięzcy zostali nagrodzeni przez patrona konkursu, starostę Mikołaja Szymczaka podczas uroczystości podsumowującej tegoroczną akcję. 

09 czerwca 2011
Informacje ogólne

Festyn pełną parą

Moc atrakcji czeka wszystkich uczestników festynu kolejowego w jarocińskiej parowozowni. „Gościem specjalnym” imprezy będą pasażerowie turystycznego pociągu „Ziemianin”. Piknik rozpocznie się w sobotni poranek, 11 czerwca, o godz. 11.00.

03 czerwca 2011
Informacje ogólne

Kolejny kilometr powiatowej drogi

Ponad 232 tys. zł kosztował remont powiatowej drogi w miejscowości Kąty. Inwestycja sfinansowana została po połowie przez samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Jarocin. Uroczyste otwarcie drogi odbyło się 3 czerwca 2011 roku.

03 czerwca 2011
Informacje ogólne

Otwarcie boiska sportowego i kręgielni

1 czerwca oprócz tradycyjnego Dnia Dziecka i Dnia Patrona szkoły, w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyło się uroczyste otwarcie boiska sportowego wraz z kręgielnią. Piękny, słoneczny dzień wypełniony był zabawami, konkursami, niespodziankami. Wielkim przeżyciem dla wszystkich był moment, kiedy w niebo poszybowały kolorowe balony i śnieżnobiałe gołębie.

03 czerwca 2011
Informacje ogólne

Geodeci wybrali nowe władze

Powiatowi geodeci z wielkopolski gościli na terenie powiatu jarocińskiego. Dwudniowe obrady odbyły się w pałacu w Witaszycach.

 

02 czerwca 2011
Informacje ogólne

Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizował Zarząd Koła PZW Jarocin Miasto. Uczestnicy festynu spotkali się przy stawie na ulicy Estkowskiego w Jarocinie.

02 czerwca 2011
Informacje ogólne

Finały na orlikach

Tegoroczny finał rejonu Poznań Teren Wschód w piłce nożnej chłopców zorganizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zakończył się zwycięstwem drużyny Liceum Ogólnokształcącego z Wrześni. Reprezentacja jarocińskiej „Jedynki” zajęła III miejsce.

02 czerwca 2011
×