otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Prezydent zachęca do organizacji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką zachęcają do organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja. W tym roku mamy szczególną okazję – święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych – obchodzone będzie po raz dwudziesty.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Kręcą film o wiaduktach

W ramach projektu „Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy” powstaje film o przebudowie wiaduktów w Jarocinie. Temat doskonale wpisuje się w cykl filmów pokazujących dobre praktyki samorządów. Powiatowa inwestycja zakończona w ubiegłym roku kosztowała ponad 13 mln zł i była największą inwestycją drogową realizowaną w piętnastoletniej historii funkcjonowania samorządu Powiatu Jarocińskiego.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjalistów, którzy szukają dobrej szkoły zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jarociński.

13 marca 2014
Informacje ogólne

Głośne czytanie w Kotlinie

„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie (…)” – wiersz Marii Konopnickiej będący wstępem do baśni literackiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” był przewodnim tematem spotkania starosty Mikołaja Szymczaka z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska czyta dzieciom”.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Komputery dla ZSS

15 zestawów komputerowych wzbogaciło bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

10 marca 2014
Informacje ogólne

Miłosny konkurs

W bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami, które przypadają w 2014 roku byli to: K. K. Baczyński (70 rocznica śmierci) J. Słowacki (120 rocznica urodzin) i Julian Tuwim (120 rocznica urodzin).

07 marca 2014
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

Przypominamy, że dla przyszłych absolwentów szkoły otwierają szeroko drzwi zapraszając do odwiedzenia swoich placówek. W trakcie "otwartych drzwi" będzie można zapoznać się zarówno z warunkami lokalowymi poszczególnych placówek oświatowych, jak również wyposażeniem pracowni i szkolną atmosferą.

06 marca 2014
Informacje ogólne

Klimatyczny Piekarczyk

Niesamowita atmosfera towarzyszyła koncertowi Marka Piekarczyka. Rock&roll w wersji akustycznej przyciągnął do jarocińskiego kina ECHO tłumy widzów. Zaskakująca i bardzo miła uczta duchowa na długo zapadnie w naszej pamięci.

03 marca 2014
Informacje ogólne

"Żołnierzom wyklętym"

Władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele kombatantów, regionalnych organizacji oraz młodzież Gimnazjum nr 1 w Jarocinie uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

28 lutego 2014
Informacje ogólne

Certyfikat jakości dla Shine

Podczas Gali Powiatu Jarocińskiego poznaliśmy laureata certyfikatu Wielkopolskiego Instytutu Jakości. Nagrodę otrzymała jarocińska firma P.W. SHINE.

26 lutego 2014
Informacje ogólne

Podwójny HIT dla powiatu

Samorząd Powiatu Jarocińskiego otrzymał tytuł HIT 2013 w konkursie Wielkopolski Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu. Kapituła doceniła powiat za realizację przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Prestiżową statuetkę odebrał starosta jarociński Mikołaj Szymczak podczas Gali zorganizowanej w Auli uniwersyteckiej w Poznaniu.

26 lutego 2014
Informacje ogólne

Starosta podpisał pozwolenie na budowę nowej komendy

Coraz bliżej do budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę nowego obiektu.

25 lutego 2014
×