Komputery dla ZSS

15 zestawów komputerowych wzbogaciło bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

10 marca 2014

Miłosny konkurs

W bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami, które przypadają w 2014 roku byli to: K. K. Baczyński (70 rocznica śmierci) J. Słowacki (120 rocznica urodzin) i Julian Tuwim (120 rocznica urodzin).

07 marca 2014

Drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

Przypominamy, że dla przyszłych absolwentów szkoły otwierają szeroko drzwi zapraszając do odwiedzenia swoich placówek. W trakcie "otwartych drzwi" będzie można zapoznać się zarówno z warunkami lokalowymi poszczególnych placówek oświatowych, jak również wyposażeniem pracowni i szkolną atmosferą.

06 marca 2014

Klimatyczny Piekarczyk

Niesamowita atmosfera towarzyszyła koncertowi Marka Piekarczyka. Rock&roll w wersji akustycznej przyciągnął do jarocińskiego kina ECHO tłumy widzów. Zaskakująca i bardzo miła uczta duchowa na długo zapadnie w naszej pamięci.

03 marca 2014

"Żołnierzom wyklętym"

Władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele kombatantów, regionalnych organizacji oraz młodzież Gimnazjum nr 1 w Jarocinie uczciła pamięć żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

28 lutego 2014

Certyfikat jakości dla Shine

Podczas Gali Powiatu Jarocińskiego poznaliśmy laureata certyfikatu Wielkopolskiego Instytutu Jakości. Nagrodę otrzymała jarocińska firma P.W. SHINE.

26 lutego 2014

Podwójny HIT dla powiatu

Samorząd Powiatu Jarocińskiego otrzymał tytuł HIT 2013 w konkursie Wielkopolski Gospodarczo – Samorządowy HIT Regionu. Kapituła doceniła powiat za realizację przebudowy wiaduktów przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Prestiżową statuetkę odebrał starosta jarociński Mikołaj Szymczak podczas Gali zorganizowanej w Auli uniwersyteckiej w Poznaniu.

26 lutego 2014

Starosta podpisał pozwolenie na budowę nowej komendy

Coraz bliżej do budowy nowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na budowę nowego obiektu.

25 lutego 2014

Nagrody dla sportowców i trenerów

Dziewięcioro młodych sportowców zostało docenionych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym w roku 2013. Samorząd docenił też pracę trenerów działających na terenie naszego powiatu. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się podczas Gali Powiatu Jarocińskiego zorganizowanej 21 lutego w jarocińskim kinie ECHO.

Odznaka dla szkoły w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach otrzymał Odznakę Honorową Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego. Doceniono wybitne osiągnięcia pedagogiczne i wychowawcze szkoły owocujące licznymi sukcesami młodych mieszkańców Wielkopolski.

Gala Powiatu Jarocińskiego

W piątkowe popołudnie, 21 lutego w sali kina ECHO odbyła się Gala Powiatu Jarocińskiego. Uroczystość była doskonałą okazją do podkreślenia przypadającego w tym roku jubileuszu 15-lecia Powiatu Jarocińskiego i spotkania się samorządowców wszystkich czterech powiatowych kadencji.

Nabór do Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Starosta Jarociński ogłosił nabór na członków Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

24 lutego 2014