otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przeciw przemocy

Dziś rozpoczęła się coroczna międzynarodowa kampania pod hasłem „16 Dni Przeciw Przemocy wobec Kobiet”.

25 listopada 2015
Informacje ogólne

Nowy przystanek w Zalesiu

Dopełnieniem powiatowej inwestycji – przebudowy drogi Brzostów – Zalesie – Panienka jest wiata przystankowa, która stanęła w Zalesiu.

23 listopada 2015
Informacje ogólne

Połączyli drogę

Negocjacje powiatu jarocińskiego z powiatem średzkim w sprawie 50 metrowego odcinka drogi w Panience zakończyły się sukcesem. W ubiegłym tygodniu samorząd powiatu średzkiego dokończył budowę drogi, którą zrealizował 5 lat temu.

23 listopada 2015
Informacje ogólne

Zdiagnozują w Jarocinie

Od połowy listopada jarocińska Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna posiada uprawnienia do wydawania opinii i orzeczeń dla dzieci i młodzieży niewidomych i słabowidzących oraz niesłyszących i słabosłyszących.

23 listopada 2015
Informacje ogólne

Współpraca gwrancją rozwoju

„Współpraca gwarancją rozwoju” – pod takim hasłem zorganizowano dziś w starostwie konferencję prasową podsumowującą 5 lat współpracy koalicji rządzącej w powiecie. Współdziałanie Ziemi Jarocińskiej i PIS zaowocowało wykonaniem inwestycji, które wcześniej wydawały się niemożliwe do realizacji.

23 listopada 2015
Informacje ogólne

Konkurs ortograficzny

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był gospodarzem XV Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”, w którym wzięli udział uczniowie z kilkunastu szkół.

20 listopada 2015
Informacje ogólne

Bezpłatne porady prawne od nowego roku

Od stycznia przyszłego roku mieszkańcy Powiatu Jarocińskiego będą mogli korzystać z bezpłatnej pomocy prawnej. Samorząd powiatowy uruchomi trzy punkty działające pięć dni w tygodniu, dwa w Jarocinie i jeden w Kotlinie.

19 listopada 2015
Informacje ogólne

Finał roku jarocińskich kolejarzy

25 listopada - w Święto Kolejarzy - na jarocińskim dworcu, w dawnej sali restauracyjnej, odbędzie się premiera filmu dokumentalnego pt. "Jarocin miastem kolejarzy". Wydarzenie jest częścią projektu "Odkryj bohatera" i wpisuje się w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy.

18 listopada 2015
Informacje ogólne

Plan transportowy do konsultacji

W jarocińskim starostwie powiatowym trwają konsultacje planu transportowego. Dokument, który wejdzie w życie z początkiem 2017 roku został opracowany w celu zaplanowania publicznego transportu zbiorowego organizowanego przez Powiat Jarociński.

18 listopada 2015
Informacje ogólne

Zielony DPS

Na terenie Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie w otaczającym budynek zabytkowym parku posadzono ponad 2 tysiące nowych krzewów.

13 listopada 2015
Informacje ogólne

Szansa na kolejną "schetynówkę"

Powiat Jarociński stara się o kolejne fundusze na poprawę jakości lokalnych dróg. Tym razem w ramach „schetynówek” chce pozyskać 3 mln zł na przebudowę drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

13 listopada 2015
Informacje ogólne

Z wizytą u przedsiębiorców

Starosta Bartosz Walczak i dyrektor jarocińskiego Powiatowego Urzędu Pracy Grzegorz Fengler odwiedzili kolejnych przedsiębiorców, którzy skorzystali ze wsparcia na rozwój działalności, przede wszystkim pozyskali oni fundusze na utworzenie nowych stanowisk pracy.

05 listopada 2015
×