Nagrody dla sportowców i trenerów

W miniony piątek, 26 maja, podczas Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego przyznano nagrody dla sportowców i trenerów. Czternastu sportowców zostało nagrodzonych za wysokie wyniki sportowe w 2016 r, doceniono również trenerów, dzięki którym te osiągnięcia nie byłyby możliwe.

29 maja 2017

Szpital bez bólu

Szpital w Jarocinie przystąpił do programu "Szpital bez bólu". Ideą wdrożenia tego programu jest podniesienie jakości uśmierzania bólu pooperacyjnego w polskich szpitalach.

26 maja 2017

Kolorowa Olimpiada

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był współorganizatorem „Kolorowej Olimpiady”, która odbyła się w sali gimnastycznej jarocińskiego LO. Impreza jest częścią projektu „Zdrowie! Trzy razy na TAK!” realizowanego przez Stowarzyszenie „Tacy Sami”.

26 maja 2017

Konkurs na dyrektora szkoły w Tarcach

Decyzją Zarządu Powiatu Jarocińskiego dziś ogłoszony został konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

23 maja 2017

OWOCNE ROZMOWY

W środę, 17 maja w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu odbyło się spotkanie dotyczące kolejnych inwestycji drogowych planowanych do realizacji na terenie Powiatu Jarocińskiego. W spotkaniu ze strony GDDKiA wziął udział dyrektor oddziału poznańskiego Marek Napierała, a ze strony powiatu jarocińskiego – starosta Teodor Grobelny, członek zarządu powiatu Zbigniew Kuzdżał i przedstawiciele referatu dróg powiatowych Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

22 maja 2017

Konkursowe eksperymenty fizyczne

50 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w piątej edycji konkursu na Ciekawe Doświadczenie Fizyczne zorganizowanej przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

22 maja 2017

Dzień Strażaka

- Odwaga, sprawność, odpowiedzialność i chęć niesienia pomocy potrzebującym – to cechy, które charakteryzują każdego strażaka - podkreślił starosta Teodor Grobelny w trakcie uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

18 maja 2017

„Palić, nie palić – oto jest pytanie?”

Dziś, w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, laureatom powiatowego etapu konkursu „Palić, nie palić – oto jest pytanie?” nagrody i dyplomy wręczył wicestarosta Mirosław Drzazga.

17 maja 2017

Międzyszkolny Konkurs Tańca

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem IV Międzyszkolnego Konkursu Tańca „Rozwiń Talent” dla uczniów niepełnosprawnych. W tegorocznej edycji wzięło udział pięć zespołów.

16 maja 2017

Wymarzone ogrody w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach już po raz trzeci był organizatorem Regionalnego Konkursu „Mój wymarzony ogród” dla uczniów gimnazjów powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych.

15 maja 2017

PAGED starosta trzyma rękę na pulsie

Starosta Teodor Grobelny otrzymał informację z Powiatowego Urzędu Pracy w sprawie dalszych działań Urzędu Pracy dotyczących zwalnianych pracowników firmy „PAGED”. „Jak poinformował mnie pan Fengler, (dyrektor PUP w Jarocinie), zajmujący się sprawą PAGED-u pracownicy Urzędu są już po spotkaniu z Zarządem tej firmy meblarskiej, na którym ustalono m.in. kwestie warunków zwolnień. Część pracowników zgodziła się na ugodę i po otrzymaniu odprawy z firmy Paged – odejdą z tej firmy w ramach zawartego porozumienia” – stwierdza T. Grobelny.

12 maja 2017

Jakob Steinhardt – żydowski artysta z Żerkowa

21 maja w Żerkowie rozpoczną się obchody 130-tej rocznicy urodzin Jakoba Steinhardta, których głównym elementem będzie odsłonięcie tablicy upamiętniającej artystę.

10 maja 2017