Wybiegali brązowe krążki

3 miejsce wśród drużyn z 38 szkół zajęli lekkoatleci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie biorących udział w Mistrzostwach Wielkopolski w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Recital Ireny Santor

Punkt widzenia to recital Ireny Santor, który odbędzie się 10 listopada w Jarocińskim Ośrodku Kultury.

Nosowska w Jarocinie

Niezwykły koncert odbędzie się w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Na jednej scenie pojawi się Nosowska, Muchy oraz Blue Deep Shorts. Impreza zaplanowana jest w ramach obchodów Dni Patrona Miasta, dokładnie 11 listopada w Święto Niepodległości.

Szkolili się z AAC

Miesiąc październik w tym roku jest Międzynarodowym Miesiącem AAC czyli wspomagania i alternatywnych sposobów porozumiewania się. W tym zakresie szkolili się nauczyciele z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

29 października 2015

Warsztaty kosmetyczne w Poznaniu

Już po raz drugi uczennice III klasy Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Dziewczęta szkoliły się z „Zastosowania mezoterapii bezigłowej w gabinecie kosmetycznym”.

29 października 2015

Bibliotekarski benefis

Nietuzinkowy charakter miał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Paniom Bibliotekarkom zorganizowano Benefis, podczas którego wszyscy chętni mogli złożyć życzenia.

28 października 2015

Kolejny kongres kultury

Kolejna sesja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który zaplanowano od 29-31 października w całości poświęcona zostanie edukacji kulturalnej. Uczestnicy kongresu będą mogli przyjrzeć się innym organizacjom, które wdrożyły bądź wdrażają programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

28 października 2015

Dodatkowe środki na badania w jarocińskim szpitalu

Bardzo dobrą wiadomość dla kobiet przekazał dziś podczas konferencji prasowej starosta Bartosz Walczak.

23 października 2015

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015

Puls biznesu o jarocińskich obligacjach

Samorzadowy eksperyment zakończył się powodzeniem. Miasto Jarocin, powiat i dwie spółki komunalne wspólnie wynegocjowały warunki emisji papierów dłużnych wartych 107 mln zł - tak zaczyna się tekst artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym Pulsie Biznesu, po tym jak samorządy podpisały umowę na emisję obligacji z Bankiem Pekao.

21 października 2015

Kolejny medal Martyny

Z brązowym medalem z turnieju rangi G1 WTF Serbia Open wraca do Polski zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin Martyna Stasik. Martyna, tym razem startująca w barwach reprezentacji Polski, tym samym dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa polskich kadetów w rywalizacji drużynowej.

20 października 2015

Jacek Dutkiewicz wyróżniony

Przedsiębiorca, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie – Jacek Dutkiewicz uhonorowany został Medalem Edukacji Narodowej.

20 października 2015