Zarząd z absolutorium

Rada Powiatu Jarocińskiego udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu. Zanim to nastąpiło pozytywną opinię o realizacji powiatowego budżetu wyraziła Regionalna Izba Obrachunkowa. Inne zdanie na temat rozliczenia finansowego samorządu miało 4 członków komisji rewizyjnej, którzy wystosowali do rady wniosek o nieudzielenie zarządowi absolutorium. RIO uznało, że zarzuty komisji nie zostały poparte żadnymi argumentami, a większość powiatowych przedsięwzięć oceniona została przez komisję… pozytywnie, dlatego wniosek o nieudzielenie absolutorium jest nieuzasadniony.

27 czerwca 2014

Nagrody za oszczędzanie

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie znaleźli się w finałowej "10" ogólnopolskiego konkursu "Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym".

Konkurs fotograficzny

Lubisz podróżować? Pasjonuje Cię fotografia? Posiadasz ciekawe zbiory zdjęć z Wielkopolski? Zgłoś się i wygraj atrakcyjne nagrody. Właśnie ruszyła 2. edycja Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego, której organizatorem jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

Festyn biegowy w Chrzanie

W najbliższą niedzielę w Chrzanie odbędzie się Festyn Rekreacyjno - Biegowy.

26 czerwca 2014

Starosta wydał pozwolenie na wycinkę drzew w Mieszkowie

Budowa sali gimnastycznej w Mieszkowie, to zdaniem starosty Mikołaja Szymczaka jedna z ważniejszych tegorocznych inwestycji Gminy Jarocin. Niestety rozpoczęcie zadania opóźnia się ze względu na opieszałość burmistrza i podległej mu spółki Jarocin – Sport. 277 dni potrzebował burmistrz na załatwienie formalności związanych z wydaniem decyzji umożliwiającej wycinkę drzew pod budowę sali. Teraz sprawę scedował na starostę, który niezwłocznie po spełnieniu procedur związanych z ochroną środowiska, wydał pozwolenie umożliwiające rozpoczęcie inwestycji.

Mapy na zamówienie

Informujemy, że na naszej stronie jest dostępna Aplikacja i. Zamówienie, która umożliwia zakup map ewidencyjnych z terenu powiatu jarocińskiego.

25 czerwca 2014

Uczczili rocznicę śmierci Gorzeńskiego

Uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wraz z jarocińskim oddziałem Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego uczcili 88. rocznicę śmierci Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego.

25 czerwca 2014

Festynowo w Mieszkowie

„(Nie)zapomniane miasto Mieszków” to wydarzenie, które zaplanowano na ostatnią niedzielę czerwca. Inicjatorzy przedsięwzięcia zapraszając do Mieszkowa chcą przypomnieć historyczną już chwilę, kiedy obecnej wiosce, w czerwcu 1777 roku, nadano prawa miejskie.

24 czerwca 2014

XVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne

4 lipca rozpoczynają się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku zobaczymy zespoły z Hiszpanii, Rumunii, Macedonii, Czech i Polski.

Spotkanie dla przedsiębiorców

SPOTKANIE INFORMACYJNE W ZAKRESIE WSPARCIA EKSPORTU „Co eksporter wiedzieć powinien?”

Energia odnawialna - pokaz w Tarcach

Specjalnie dla uczniów Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych firma Lumen Technik przygotowała pokaz nowoczesnego sprzętu grzewczego i do produkcji energii elektrycznej. Mobilne laboratorium zamontowane na przystosowanej do tego celu przyczepie samochodowej przybyło do Tarc w czwartek - 12.06.2014 by uczniowie poszczególnych klas, grupami mogli zapoznać się z nowoczesnymi technologiami wytwarzania energii.

Olimpijczyk ze szkoły w Tarcach

Mateusz Mikołajczak, uczeń trzeciej klasy technikum agrobiznesu w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, został laureatem XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, która w tym roku odbyła się w Nawojowej w powiecie nowosądeckim. W rywalizacji uczestniczyło 222 uczniów z całego kraju.