TO BYŁA JUŻ CZWARTA "BIAŁA NIEDZIELA"

7 października Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty zorganizował bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego pn.:”Biała Niedziela”. To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech „Białych niedziel” chętnie korzystali z porad lekarzy.

08 października 2018

SPOTKANIE AUTORSKIE

3 października br. w godzinach popołudniowych w czytelni biblioteki w Jaraczewie fani historii spotkali się z Jakubem Staszakiem, autorem książki „Nie tylko latające kompanie”.

05 października 2018

BIAŁA NIEDZIELA - 7 PAŹDZIERNIKA BR.

Szpital Powiatowy Jarocinie już po raz czwarty organizuje bezpłatne badania profilaktyczne dla mieszkańców powiatu jarocińskiego.To efekt dużego zainteresowania pacjentów, którzy podczas poprzednich trzech „Białych Niedziel” chętnie korzystali z porad lekarzy." Biała Niedziela ” odbędzie się 7 października w godzinach od 10.00 do 13.00, z kolei pracownia RTG, w której będzie można poddać się badaniom planuje przyjmowanie pacjentów od 8.00 do 11.00. Zaproszenia uprawniające do skorzystania z badań są wydawane od dzisiaj (tj. od czwartku 4 października) w godzinach od 15.00 do 18.00, aż do ich wyczerpania.

04 października 2018

AKREDYTACJA DLA JAROCIŃSKIEGO SZPITALA

Szpital w Jarocinie znalazł się w elitarnym gremium ponad 190 polskich placówek medycznych, które mogą się pochwalić akredytacją. Akredytacja została przyznana przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, które jest jednostką resortu zdrowia. Należy podkreślić ogromny wysiłek i zaangażowanie wszystkich pracowników szpitala, a także samego prezesa placówki za wkład w przygotowanie szpitala, bowiem akredytacja została przyzna już za pierwszym razem, co zdarza się niezmiernie rzadko.

04 października 2018

INNOWACYJNA FIRMA

9 października 2018 r. w Pleszewie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje spotkanie dla przedsiębiorców z cyklu "Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich" z udziałem Minister Andżeliki Możdżanowskiej, Pełnomocnika Rządu ds. MŚP

02 października 2018

UMOWA Z WOJEWODĄ ws KARETKI PODPISANA

26 wrzesień 2018 - podpisanie umowy dot. dofinansowania zakupu nowej karetki dla jarocińskiego szpitala

28 września 2018

KOLEJNA POWIATOWA INWESTYCJA DROGOWA Z DOFINANSOWANIEM

Powiat Jarociński pozyskał kolejne środki na przebudowę dróg powiatowych. Otrzymane dofinansowanie w wysokości ponad 2,1 mln zł zostanie przeznaczone na realizację zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej Dobieszczyzna – Sucha – Parzew” w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019.

27 września 2018

ZA MOSTEM W MAGNUSZEWICACH

Powiat Jarociński w odpowiedzi na ogłoszony przez Wojewodę Wielkopolskiego nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach programu wieloletniego pn.: Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019" - złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4202 na odcinku Magnuszewice – Kotlin. Planowany koszt przebudowy drogi to ponad 7 mln zł, z czego powiat zawnioskował o maksymalne dofinansowanie tj. 3 mln zł.

27 września 2018

W MAGNUSZEWICACH KOLEJNY ETAP PRAC PRZEBUDOWY MOSTU ROZPOCZĘTY

Trwają dalsze prace związane z przebudową mostu w Magnuszewicach.

20 września 2018

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jubileuszowa 25. akcja „Sprzątanie świata – Polska 2018” odbędzie się w dniach 21 - 23 września 2018 r. pod hasłem „AKCJA-SEGREGACJA!”.

19 września 2018

UROCZYSTOŚCI ŚWIATOWEGO DNIA SYBIRAKA

17 września władze Powiatu Jarocińskiego uczestniczyły w uroczystości z okazji 79 rocznicy agresji Rosji bolszewickiej na Polskę. Na pamiątkę tamtych wydarzeń ustanowiony został Światowy Dzień Sybiraka.

18 września 2018

BEZPIECZNE DROGI - AKCJA SPOŁECZNA

Ogólnopolska akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” została objęta Patronatem honorowym - Krajowego Duszpasterza Kierowców.

13 września 2018