87. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

W dniu 26 grudnia br. w sali Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyło się spotkanie władz samorządowych z organizacjami kombatanckimi.

29 grudnia 2005

Spotkanie noworoczne

spotkanie_noworoczne2005.jpg

W dniu dzisiejszym w sali Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyło się spotkanie Zarządu Powiatu Jarocińskigo z dyrektorami i kierownikami powiatowych jednostek organizacyjnych.

28 grudnia 2005

Kulturalne podsumowanie roku

ckis2005_1.jpg

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało spotkanie świąteczne dla zespołów i twórców ludowych oraz ośrodków kultury z regionu południowej wielkopolski. Jego głównym celem było podsumowanie dokonań artystycznych i działań w zakresie promocji folkloru oraz krzewienia lokalnych tradycji i zwyczajów w mijającym 2005 roku.

22 grudnia 2005

III Powiatowe Zawody Chemiczne

W dniu 13 grudnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się III Powiatowe Zawody Chemiczne.

22 grudnia 2005

Unia Europejska i MTV za różnorodnością. Przeciw dyskryminacji

Komisja Europejska oraz MTV zawarły porozumienie, którego celem jest realizacja programu zwalczania wszelkich przejawów dyskryminacji w życiu społecznym.

Jednym z elementów programu jest konkurs, w którym główną nagrodą jest podróż po Europie oraz aparat fotograficzny. Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać zdjęcie, które będzie przedstawiało różnorodność ludzi.

Konkurs trwa do 31 stycznia 2006r.

21 grudnia 2005

Tenisowe rozgrywki zakończone

W dniach od 8 do 10 grudnia br., w sali gimnastycznej ZSP Nr 1 w Jarocinie, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w tenisie stołowym.

Zobacz wyniki Zobacz wyniki (61.95 KB)

W dniu 9 grudnia br. rozegrano finał wojewódzki Drużynowych Mistrzostw w tenisie stołowym.

Zobacz wyniki Zobacz wyniki (81.49 KB)

16 grudnia 2005

Wstępna ocena projektów

Przypominamy o możliwości dokonania bezpłatnej, wstępnej oceny projektów dotyczących  dofinansowania inwestycji w ramach Działania 2.3. SPO WKP.

15 grudnia 2005

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13grudnia2005_1.jpg

W 24 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie wiązankę kwiatów złożyła delegacja Starostwa Powiatowego w Jarocinie: Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski i członek Zarządu Powiatu Paweł Leonhard. Kwiaty złożyły również delegacje Urzędu Miejskiego w Jarocinie oraz jarocińskich kół: Związku Sybiraków, Związku Więźniów Politycznych i Represjonowanych Okresu Stalinowskiego i Związku Inwalidów Wojennych.

13 grudnia 2005

Obchody Światowego Dnia AIDS w Jarocinie

pck.gifW ramach Światowego Dnia AIDS (1 grudnia), członkowie Szkolnego Klubu PCK przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie przeprowadzili akcję informowania o zagrożeniach związanych z wirusem HIV. Młodzież rozdawała na ulicach Jarocina ulotkę nt. "Jak można zarazić się wirusem HIV?".

12 grudnia 2005

Konferencja prasowa Starosty Jarocińskiego

W dniu 9 grudnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Jarocinie odbyła się konferencja prasowa Starosty Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego, której tematem była "Gospodarka finansowa Powiatu Jarocińskiego".

12 grudnia 2005

Sesja popularno-naukowa w Śmiełowie

mickiewicz.jpgMuzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie oraz Urząd Miasta i Gminy w Żerkowie mają zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na sesję popularno-naukową oraz wystawę twórczości dzieci i młodzieży zorganizowane w 150 rocznicę śmierci Adama Mickiewicza.

08 grudnia 2005