otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowe poradnie i oddziały w szpitalu

Osiem poradni specjalistycznych zostało uruchomionych przy jarocińskim szpitalu. Mimo ciągłych potrzeb finansowych szpital rozszerza swoją ofertę. Dodatkowo uruchomiony został Ośrodek Rehabilitacji Dziennej. Podpisaliśmy też kontrakt na funkcjonowanie nowych oddziałów szpitalnych: ortopedii i traumatologii ruchu, kardiologii i pododdziału urologii – informuje prezes spółki „Szpital Powiatowy w Jarocinie”, Tomasz Paczkowski. Trzeba pamiętać o tym, że jednocześnie rozbudowujemy placówkę o kolejny blok, a to pozwoli nam przeprowadzić końcowy etap dostosowywania jarocińskiego szpitala do ministerialnych standardów – mówi prezes szpitala, choć zaznacza, że nie jest to łatwe zadanie.

26 stycznia 2012
Informacje ogólne

Znikną węglowe chmury znad Witaszyc

Od 2009 roku trwa walka mieszkańców wspieranych przez samorządowców z firmą BM Kobylin Sp. z o.o. - Efektem podjętych przez nas działań jest wstrzymanie użytkowania obiektu wydane przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Nie zostawiamy mieszkańców Witaszyc samych z problemem. Mamy nadzieję, że będzie to koniec ich gehenny, nadal sprawę będziemy monitorować – zapewnia starosta jarociński Mikołaj Szymczak.


25 stycznia 2012
Informacje ogólne

67. rocznica wyzwolenia Jarocina

24 stycznia władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin wraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich uczciły 67. rocznicę wyzwolenia Jarocina składając kwiaty pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Parku Zwycięstwa w Jarocinie.

25 stycznia 2012
Informacje ogólne

Konferencja - "Droga do wolności. Ziemia Jarocińska w latach 1980-1989"

Dzieje jarocińskiej "Solidarności"

27 stycznia br. w Kinie „Echo” w Jarocinie odbędzie się konferencja pt. „Droga do wolności. Ziemia Jarocińska w latach 1980 – 1989”, adresowana głównie do mieszkańców powiatu jarocińskiego: osób dorosłych a także młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w ramach edukacji regionalnej. Patronat nad przedsięwzięciem objął Powiat Jarociński.

25 stycznia 2012
Informacje ogólne

Ponad 100 tys. zł na kulturę i sport

112 tys. zł rozdysponowane zostało w budżetu powiatu pomiędzy organizacje pozarządowe w ramach dotacji na zadania z zakresu kultury i sportu. Dzięki wsparciu samorządu w 2012 roku zrealizowane zostanie wiele ciekawych przedsięwzięć.

25 stycznia 2012
Informacje ogólne

Czas wiaduktów i DPS-u

Radni uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2012 rok. W ślad za tym samorządowcy podejmą się realizacji odwlekanych przez wiele lat inwestycji, takich jak przebudowa wiaduktów na ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie oraz rozwiązanie problemu lokalowego Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.  

25 stycznia 2012
Informacje ogólne

Wieści ze szkół powiatowych

- Podsumowanie projektu „W hołdzie Solidarności drogi do wolności” 

- Jarmark Świąteczny w ZSO

- Bajkowo i piernikowo w „Jedynce”   

- Gaudeamus dla inspektorów BHP 

- Powiatowe placówki w ogólnopolskim rankingu szkół ponadgimnazjalnych

24 stycznia 2012
Informacje ogólne

Zmarł Jan Jajor

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Jana Jajora – społecznika, historyka, regionalisty, publicysty i Radnego Powiatu Jarocińskiego II, III i IV kadencji. Po długiej walce z chorobą, Jan Jajor zmarł wczoraj, 19 stycznia 2012 r. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 23 stycznia o godz. 15.00 na Cmentarzu Komunalnym w Jarocinie.


20 stycznia 2012
Informacje ogólne

Powiatowa droga z rządową dotacją

Kolejna droga powiatowa będzie realizowana przy udziale środków z „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych”. Pod koniec listopada ubiegłego roku wojewoda wielkopolski ogłosił listę rankingową samorządów starających się o rządowe dofinansowanie, w grudniu lista została zatwierdzona przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji. Powiat jarociński zajął wysokie – 5 miejsce wśród samorządów z  Wielkopolski.

12 stycznia 2012
Informacje ogólne

Obwodnica coraz bliżej

Budowa obwodnicy Jarocina rozpocznie się nie wcześniej niż w 2014 roku. Dwa lata potrzeba na sfinalizowanie procedur wykupu gruntów pod jej realizację – to potwierdzone informacje, które usłyszeli w Mieszkowie uczestnicy spotkania z parlamentarzystami, przedstawicielami wojewody wielkopolskiego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i lokalnych władz samorządowych.

10 stycznia 2012
Informacje ogólne

Podziękowania w świątecznym nastroju

- Jest mi niezmiernie miło gościć tutaj państwa w tak szczególnym okresie świąteczno-noworocznym. Nasze spotkanie daje mi okazję do podziękowania Wam za zaangażowanie w działalność powiatu, gdyby nie współpraca z Wami nie zrealizowalibyśmy wielu przedsięwzięć – zwrócił się do szefów jednostek samorządowych powiatu i instytucji, z którymi powiat współpracuje starosta Mikołaj Szymczak, w trakcie spotkania w Pałacu Radolińskich.02 stycznia 2012
×