otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

KrewKarta może uratować życie

Każdy z nas bez względu na wiek, płeć, czy stopień ryzyka zawodowego powinien posiadać swoją „Identyfikacyjną kartę grupy krwi”.  Ten trwały dowód nazwany "Krewkartą" otrzymamy po przeprowadzeniu badania, które można wykonać w Szpitalnym Laboratorium w Jarocinie.

06 kwietnia 2011
Informacje ogólne

III przetarg na sprzedaż samochodu

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zaprasza do wzięcia udziału w trzecim przetargu na sprzedaż samochodu służbowego. Przedmiotem przetargu jest samochód marki Skoda Superb - wersja classic o poj. 1.8 cm3, rok produkcji 2004. Stan idealny. Cena wywoławcza - 22 tys.zł. Pojazd będzie można obejrzeć w dniach 14 i 15 kwietnia w godzinach od 10.00 do 14.00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie Al. Niepodległości 10, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym - tel. 627407947. Więcej informacji w ogłoszeniu o przetargu.  

05 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Nauczanie w formie e-lerningu

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przygotowuje się do reformy kształcenia zawodowego, która ma obowiązywać od 2012 r. Nowelizacja ustawy o systemie oświaty zawiera przepisy, które będą umożliwiały we wszystkich szkołach prowadzenie części zadań edukacyjnych „na odległość”, w formie e-learningu.

05 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Kampania "Drugie Życie"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie przyłączył się do kampanii „Drugie życie”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Aneta Finalistką Olimpiady!

Aneta Aleksandrowska uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie w centralnym etapie XV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, który odbył się marcu w Szczecinie, zdobyła tytuł finalisty. Opiekunem prowadzącym Anety był Marek Kwaśniewski.

01 kwietnia 2011
Informacje ogólne

Powstaną lokalne Centra Rozwoju Edukacji

Zmiany dotyczące poprawy funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Polsce były tematem spotkania samorządowców z Wielkopolski z Ministrem Edukacji Narodowej, Katarzyną Hall.

31 marca 2011
Informacje ogólne

Drużyna z "Jedynki" awansowała do ścisłego finału

 Reprezentantki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie zwyciężyły w Finale Rejonu Poznań Teren Wschód w Aerobiku Grupowym w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i uzyskały prawo startu w Finale Wojewódzkim, który odbędzie się 6 kwietnia w poznańskiej ARENIE. 

31 marca 2011
Informacje ogólne

Starostowie wybrali nowe władze

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w XIV Walnym Zgromadzeniu Ogólnym Związku Powiatów Polskich, które odbyło się  24-25 marca w Warszawie. Podczas posiedzenia wybrano nowe władze Zarządu oraz członków Komisji Rewizyjnej.

31 marca 2011
Informacje ogólne

Powiatowy konkurs proekologiczny

Sprzęt rekreacyjny, fotograficzny oraz sprzęt audio to tylko część nagród, które można wygrać w konkursie „Śmieciom – STOP!”. Dzisiaj ruszyła XII edycja tego powiatowego przedsięwzięcia. Tegoroczna akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „CO Z BIO-ODPADAMI?”.

28 marca 2011
Informacje ogólne

Eliminacje rejonowe konkursu z zakresu Obrony Cywilnej

Dużym sukcesem zakończył się start uczniów jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych w eliminacjach rejonowych konkursu wiedzy z zakresu Obrony Cywilnej szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się 17 marca br. w Zdunach. W klasyfikacji indywidualnej i drużynowej reprezentanci „Ogólniaka” uplasowali się na pierwszej pozycji, a uczniowie ”Dwójki” zajęli drugie miejsce. Zwycięzcy zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 15 kwietnia br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. 

 

28 marca 2011
Informacje ogólne

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę

UWAGA!!!

Z dniem 04.04.2011 r. (poniedziałek) Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie zmienia swoją siedzibę na:

ul. Zaciszna 2 w Jarocinie.

W związku z przeprowadzką, w dniu  01.04.2011 r. (piątek) Urząd czynny będzie do godz. 14.00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

28 marca 2011
Informacje ogólne

Wyprzedzić zmianę

Samorządowcy, przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu z Wielkopolski uczestniczyli w konferencji kończącej projekt „Wyprzedzić Zmianę - wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w Wielkopolsce i jej subregionach”. W projekcie uczestniczyło także Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

24 marca 2011
×