otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nie daj szansy AIDS

Znamy już laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego na plakat pod hasłem „NIE DAJ SZANSY AIDS”. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Marty Woźniczki, uczennicy klasy III Gimnazjum nr 1 w Rusku. Przedsięwzięcie wsparte zostało przez samorząd powiatu jarocińskiego w ramach profilaktyki zdrowia.

19 listopada 2009
Informacje ogólne

Wychowanie komunikacyjne najmłodszych

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie wzbogacił się o zestaw edukacyjny  AUTOCHODZIK przeznaczony do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

18 listopada 2009
Informacje ogólne

Zmiana terminu Targów Pracy

Targi Pracy organizowane przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbędą się 1 grudnia 2009 roku  (wcześniej targi planowane były na 2 grudnia). Miejsce imprezy pozostaje bez zmian - Jarociński Ośrodek Kultury. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach opracowanego przez placówkę projektu „Uczniowie wkraczają na rynek pracy”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W targach weźmie udział 20 firm reprezentujących m. in. branże: gastronomiczno – hotelarską, spożywczą, odzieżową, motoryzacyjną, handlową, drzewną, metalową. W imprezie uczestniczyć będą także uczniowie jarocińskiej „Dwójki”. Będą oni mogli w praktyce wykorzystać umiejętności nabyte podczas zajęć z doradztwa zawodowego.

16 listopada 2009
Informacje ogólne

Nowoczesny sprzęt dla "Dwójki"

Aż 25 tysięcy złotych na zakup nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych dla jarocińskiej „Dwójki” przeznaczyły wspólnie Rada Rodziców w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół „Dwójki”.

13 listopada 2009
Informacje ogólne

Szkolenie dla przedsiębiorców

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie organizuje szkolenie dla przedsiębiorców zainteresowanych udziałem w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w ramach działania 1.2/ Wsparcie rozwoju MSP Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Szkolenie odbędzie się 18 listopada 2009 roku o godz. 10.00 w jarocińskim starostwie.

12 listopada 2009
Informacje ogólne

Święto Niepodległości w Jarocinie

Mieszkańcy Jarocina, kombatanci, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele organizacji społecznych oraz władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oddały hołd bohaterom walki o niepodległość uczestnicząc w uroczystościach zorganizowanych z okazji 91. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 10 listopada w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie odprawiona została msza św. w intencji Ojczyzny. Po eucharystii jej uczestnicy przemaszerowali na rynek, gdzie odbył się capstrzyk z odczytaniem apelu pamięci i oddaniem salwy honorowej. Symboliczne wiązanki kwiatów zostały złożone przy pierwszej tablicy upamiętniającej poległych jarociniaków w Powstaniu Wielkopolskim. Od 1923 roku tablica znajduje się na murach kościoła p.w. św. Marcina.

12 listopada 2009
Informacje ogólne

Obwodnica przed "Euro 2012"

Poseł i wiceprzewodniczący Klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński przywiózł do Jarocina dobre wiadomości dotyczące budowy obwodnicy. Plan zakłada otwarcie jarocińskiej obwodnicy przed rozpoczęciem „Euro 2012”.

12 listopada 2009
Informacje ogólne

Schetyna przeciął wstęgę w Golinie

Grzegorz Schetyna, do niedawna wicepremier w rządzie Donalda Tuska, obecnie przewodniczący Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej był gościem władz powiatu jarocińskiego. Do Jarocina przybył w towarzystwie wiceprzewodniczącego Klubu Parlamentarnego PO Rafała Grupińskiego oraz senatora Mariusza Witczaka. Jarocin miał zaszczyt gościć także wojewodę wielkopolskiego Piotra Florka oraz wicemarszałka województwa wielkopolskiego Leszka Wojtasiaka. Parlamentarzyści i władze wojewódzkie uczestniczyli m.in. w uroczystości otwarcia powiatowej inwestycji drogowej realizowanej w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011.

10 listopada 2009
Informacje ogólne

Zbliża się 91. rocznica Powstania Wielkopolskiego

Tegoroczne obchody 91. rocznicy Powstania Wielkopolskiego włodarze powiatu jarocińskiego rozpoczęli oddaniem hołdu i złożeniem kwiatów pod obeliskiem znajdującym się na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej. Obelisk upamiętnia wydarzenia z nocy 8 na 9 listopada 1918 roku, kiedy to w jarocińskich koszarach ukonstytuowała się pierwsza w Wielkopolsce Rada Żołnierska, mająca ogromny wpływ na dalsze losy walki o niepodległość.

10 listopada 2009
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Papieżu Polaku

„Pan kiedyś stanął nad brzegiem…” – tymi słowami rozpoczął się międzyszkolny konkurs wiedzy o jednym z największych Polaków ostatnich lat – Janie Pawle II. 26 października 2009 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie, uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania testowe związane z historią życia, kapłaństwa i pontyfikatu Papieża Polaka.

06 listopada 2009
Informacje ogólne

Polsko - Kanadyjskie Forum Gospodarcze

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przy współpracy z kanadyjskimi partnerami z Bois-Francs (LDC) Economic Development Corporation organizuje Polsko – Kanadyjskie Forum Gospodarcze. Partnerami projektu są: Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Starostwo Powiatu Leszczyńskiego oraz Starostwo Powiatu Pilskiego. Forum jest bezpłatne i odbędzie się w dniach: 24 - 27 listopada 2009.

05 listopada 2009
Informacje ogólne

Łopata wbita, prace ruszyły

Symboliczne wbicie łopaty zapoczątkowało prace związane z przebudową najdłuższej drogi zarządzanej przez powiat jarociński: z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. Inwestycja realizowana jest przy wsparciu środków unijnych.

05 listopada 2009
×