Spotkanie z pisarką Hanną Cygler

Bardzo popularna autorka książek łączących w sobie romans, sensację, tajemnicę, osadzone w polskich realiach będzie gościć w Jarocinie.

24 kwietnia 2014

Starostwo Powiatowe pracuje do 13.00

W dniu dzisiejszym (piątek 18 kwietnia) Starostwo Powiatowe w Jarocinie pracuje do godz. 13.00.

18 kwietnia 2014

Filmowa Akademia Edukacyjna Powiatu Jarocińskiego

Uczniowie z terenu Ziemi Jarocińskiej kończący w tym roku gimnazja uczestniczyli w Filmowej Akademii Edukacyjnej Powiatu Jarocińskiego. To kolejna forma promocji szkół zarządzanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego i jeden z ostatnich momentów, kiedy gimnazjaliści podejmują decyzję o przebiegu swej dalszej edukacji.

17 kwietnia 2014

Jarocin - Ikona Polskiego Rocka

Tegoroczna realizacja obowiązkowego projektu edukacyjnego wykonywanego przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie obfitowała w wiele niespodzianek. Największą było spotkanie z Markiem Piekarczykiem, który przyjechał do Jarocina na koncert, a przy okazji znalazł czas by spotkać się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych.

15 kwietnia 2014

"Szkoła oczami ucznia"

Rozstrzygnięto powiatowy konkurs filmowy "Szkoła oczami ucznia". Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych krótkiego filmu zachęcającego młodzież kończącą gimnazja do wybrania szkoły ponadgimnazjalnej.

14 kwietnia 2014

Wybrano władze Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego

Podczas pierwszego posiedzenia Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego dokonano wyboru władz. Przewodniczącą rady została Iwona Grodzka - Wojtaszak - prezes Stowarzyszenia JAROCIN XXI, jej zastępcą Jarosław Łukasiewicz - przewodniczący komisji oświaty i kultury w Radzie Powiatu Jarocińskiego, a sekretarzem Elżbieta Kostka - sekretarz Stowarzyszenia "Tęcza" z Radlina.

14 kwietnia 2014

Awaria w Wydziale Komunikacji

W związku z awarią łączy z centralą CEPiK w Warszawie, w jarocińskim wydziale komunikacji nie będzie dziś można zarejestrować pojazdów i złożyć dokumentów o wydanie praw jazdy.

Ciekawe wykłady geologiczno - geograficzne

Dr hab. Iwona Hildebrandt - Radke z Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych- Instytut Geoekologii i Geoinformacji Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu gościła w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

08 kwietnia 2014

Stypendia dla uczennic "Dwójki"

Agnieszka Szymczak i Karolina Szkudlarek – uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie otrzymały stypendium w ramach "WIELKOPOLSKIEGO PROGRAMU STYPENDIALNEGO DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH”.

Chodź na słówko

Jutro o godz. 17.00 w kinie „Echo”, w ramach przedsięwzięcia Wielki Teatr w Małym Mieście Junior realizowanego przez Stowarzyszenie JAROCIN XXI wystawiony zostanie spektakl „Chodź na słówko”.

Kolejny Dąb Katyński w Mieszkowie

Dziś w Mieszkowie wkopany został kolejny Dąb Katyński poświęcony tym razem śp. Józefowi Rusinkowi – nauczycielowi z Nakła, który został zamordowany w Katyniu w 1940 roku.

Uczcili 140. rocznicę urodzin generała Taczaka

Delegacje samorządowców powiatowych i gminnych, przedstawiciele organizacji społecznych oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie uczcili 140. rocznicę urodzin gen. Stanisława Taczaka - pochodzacego z Mieszkowa pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.