otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Maraton MTB Hermanów już w niedzielę

Po dwuletniej przerwie powraca doskonale znany otwarty maraton rowerowy MTB Hermanów. W tym roku odbędzie się 21 września.

18 września 2014
Informacje ogólne

Dni ekonomii społecznej w Jarocinie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

18 września 2014
Informacje ogólne

Powiatowe inwestycje w gminie Jaraczewo

Trwają prace związane z przebudową II etapu drogi w Zalesiu oraz ul. Zaleskiej w Górze.

15 września 2014
Informacje ogólne

Złóż wniosek do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2015.

15 września 2014
Informacje ogólne

Ciśnienie na życie

Już 19 września, na jarocińskim Rynku,w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Jarocin to już trzydzieste drugie z 46 miast na trasie przejazdu busa.

15 września 2014
Informacje ogólne

PIFE wraca do starostwa

Już niebawem Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich wznowi swoja działalność w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Oferta Powiatu Jarocińskiego okazała się najlepszą w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

12 września 2014
Informacje ogólne

Sprzątanie świata 2014

Turysto! Szanuj środowisko! to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promocja odpowiedzialnej turystyki.

12 września 2014
Informacje ogólne

Cielcza - Radlin - Stęgosz coraz bliżej

Coraz bliżej do zakończenia powiatowej inwestycji na drodze biegnącej z Cielczy przez Radlin do Stęgoszy.

12 września 2014
Informacje ogólne

Punkt Energa w centrum Jarocina

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą bezpłatnie załatwiać sprawy związane z umowami na dostawy energii elektrycznej (przepisania, nowe założenia, rabaty dla firm) w Autoryzowanym Punkcie Partnerskim Energa w Jarocinie przy ul. Poznańskiej 3 A (naprzeciwko parkingu Biedronki, obok targowiska).

12 września 2014
Informacje ogólne

Stwórz scenariusz dla Spichlerza Polskiego Rocka?

Chcesz zostać autorem scenariusza lekcji muzealnej dla jedynego i niepowtarzalnego muzeum w Polsce - Spichlerza Polskiego Rocka? Przyjedź do Jarocina na konferencję.

12 września 2014
Informacje ogólne

Inwestycja w Kotlinie pod kontrolą

W Kotlinie trwają prace związane z przebudową budynku na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Powiatowa inwestycja zaplanowana jest na najbliższe dwa lata.

05 września 2014
Informacje ogólne

Nowa szkoła - nowe wyzwania

Pierwszy dzień w nowej szkole to bardzo ważne przeżycie dla uczniów. Przeczytajcie, jak ten czas i te uczucia przelała na papier Adianna Napieralska - uczennica klasy I ZSP nr 1 w Jarocinie.

04 września 2014
×