Jubileusz "Snutek" już w sobotę

Zespół Folklorystyczny „Snutki” w Potarzycy obchodzi w tym roku jubileusz 30 - lecia działalności. Nic dziwnego, że zespół jest laureatem ostatniej edycji konkursu „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Okolicznościowy koncert z tej okazji odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 września w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

22 września 2014

Profilaktyka bezpieczeństwa w powiecie

W ramach profilaktyki bezpieczeństwa w powiecie jarocińskim zostały zorganizowane warsztaty szkoleniowe w zakresie propagowania kart ratowniczych w pojazdach. Jest to kontynuacja współpracy służb ratowniczych z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego i Związkiem Dealerów Samochodowych.

Maraton MTB Hermanów już w niedzielę

Po dwuletniej przerwie powraca doskonale znany otwarty maraton rowerowy MTB Hermanów. W tym roku odbędzie się 21 września.

Dni ekonomii społecznej w Jarocinie

Wiosną ubiegłego roku swoją działalność w subregionie kaliskim rozpoczął Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej prowadzony przez Fundację im. Królowej Polski św. Jadwigi. Od tego czasu powstało tu aż 10 spółdzielni socjalnych, które funkcjonują w rozmaitych branżach.

Powiatowe inwestycje w gminie Jaraczewo

Trwają prace związane z przebudową II etapu drogi w Zalesiu oraz ul. Zaleskiej w Górze.

Złóż wniosek do budżetu

Zarząd Powiatu w Jarocinie przystępuje do prac związanych z opracowaniem budżetu powiatu jarocińskiego na rok 2015.

Ciśnienie na życie

Już 19 września, na jarocińskim Rynku,w specjalnie przystosowanym busie „Ciśnienie na życie” będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiaru i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Jarocin to już trzydzieste drugie z 46 miast na trasie przejazdu busa.

PIFE wraca do starostwa

Już niebawem Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich wznowi swoja działalność w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Oferta Powiatu Jarocińskiego okazała się najlepszą w konkursie ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Sprzątanie świata 2014

Turysto! Szanuj środowisko! to hasło tegorocznej kampanii „Sprzątanie świata – Polska”, której głównym celem jest zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego Polaka na środowisko przyrodnicze w czasie wypoczynku, na wakacjach, na urlopie oraz promocja odpowiedzialnej turystyki.

Cielcza - Radlin - Stęgosz coraz bliżej

Coraz bliżej do zakończenia powiatowej inwestycji na drodze biegnącej z Cielczy przez Radlin do Stęgoszy.

Punkt Energa w centrum Jarocina

Mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą bezpłatnie załatwiać sprawy związane z umowami na dostawy energii elektrycznej (przepisania, nowe założenia, rabaty dla firm) w Autoryzowanym Punkcie Partnerskim Energa w Jarocinie przy ul. Poznańskiej 3 A (naprzeciwko parkingu Biedronki, obok targowiska).

12 września 2014

Stwórz scenariusz dla Spichlerza Polskiego Rocka?

Chcesz zostać autorem scenariusza lekcji muzealnej dla jedynego i niepowtarzalnego muzeum w Polsce - Spichlerza Polskiego Rocka? Przyjedź do Jarocina na konferencję.