otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Olimpijska gala

Zuzanna Kaczmarek, zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin, miała zaszczyt reprezentować swój klub oraz całe środowisko taekwondo olimpijskiego w Wielkopolsce podczas uroczystego podsumowania startu wielkopolskich sportowców w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Uroczysta gala w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się w związku z pierwszym zwycięstwem w klasyfikacji województw, w dwudziestoletniej historii rozgrywania Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

27 października 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Dzień Edukacji Narodowej - to święto obchodzone 14 października. W Polsce jest świętem wszystkich pracowników oświaty i, z czego najbardziej zadowoleni są uczniowie, jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. Jest to także okazją do wręczenia nauczycielom corocznych „Nagród Starosty Jarocińskiego” oraz pogratulowania awansu zawodowego.

24 października 2014
Informacje ogólne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie wznowił działalność. Konsultanci udzielają infomacji w poniedziałki od 8-18, a od wtorku do piątku od 8-16.

24 października 2014
Informacje ogólne

Szkolenie: Masowe zdarzenia związane z podłożeniem ładunków wybuchowych

Co zrobić, kiedy nagle dowiadujesz się, że podłożono bombę albo podejrzaną przesyłkę? Jak się zachować w takiej sytuacji, gdzie dzwonić? Te i inne zagadnienia były przedmiotem szkolenia dla służb mundurowych, urzędów, szkół i marketów.

23 października 2014
Informacje ogólne

Dobre praktyki samorzadności w powiecie

Sołtysi z terenu powiatu jarocińskiego spotkali się w Witaszycach na kolejnym Powiatowym Zjeździe Sołtysów.

14 października 2014
Informacje ogólne

Sześć medali Taekwondo Jarocin w turnieju Sokol Cup - Cefta 2014

W tym roku prestiżowy turniej krajów Cefta w Taekwondo Olimpijskim rozegrano 4 października w czeskim Hradec Kralove. UKS Taekwondo Jarocin wystawił sześciu zawodników: Ige i Olgę Bachorskie, Weronikę Smołage, Matylde Marcinkowską, Sebastiana Bruggera i Dawida Strumiłowskiego.

13 października 2014
Informacje ogólne

Turniej Taekwondo

12 października na hali sportowej spółki Jarocin Sport odbędzie się III kolejka Międzynarodowej Ligi Taekwondo XIV Wesołek 2014. Imprezie patronuje m.in. samorząd Powiatu Jarocińskiego.

08 października 2014
Informacje ogólne

Historia z nutką przygody

W Jarocinie powstaje Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Jej utworzenie ma być końcowym efektem projektu realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

06 października 2014
Informacje ogólne

Starają się o kolejne środki

O kolejne dodatkowe środki na przebudowę dróg starają się powiatowi samorządowcy. Tym razem chodzi o drogę Brzostów – Panienka – granica powiatu. Decyzja w sprawie dofinansowania ma zapaść do końca października.

06 października 2014
Informacje ogólne

DPS w przebudowie

W Kotlinie zainaugurowano realizację projektu termomodernizacji budynku przebudowywanego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji jarocińskie starostwo zorganizowało okolicznościową konferencję, a jej uczestnicy poznali założenia powiatu związane z przebudową obiektu, odwiedzając także teren inwestycji.

03 października 2014
Informacje ogólne

Zjazd sekretarzy w Witaszycach

Sekretarze powiatów z województwa wielkopolskiego wzięli udział w zjeździe sekretarzy, który odbył się we wrześniu w Witaszycach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

29 września 2014
Informacje ogólne

Weź udział w debacie o bezpieczeństwie

Starosta Mikołaj Szymczak zachęca mieszkańców do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie powiatu jarocińskiego.

24 września 2014
×