otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Oddano cześć powstańcom


„Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
za każdy kamień twój, stolico, damy krew.
Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój,
gdy padnie rozkaz twój, poniesiem wrogom gniew!”

                                sł. Stanisław Ryszard Dobrowolski "Goliard"
                                muz. Andrzej Panufnik

02 sierpnia 2007
Informacje ogólne

Laparoskop efektem współpracy

Jarociński szpital wzbogacił się o laparoskop. Władze powiatu podejmowały wiele starań, by ten specjalistyczny sprzęt pojawił się w szpitalu. Radni zarezerwowali w budżecie powiatu ponad 50 tys. zł na ten cel. Dodatkowo starosta przekonał do jego zakupu samorządy gminne, które łącznie „dołożyły” ok. 192 tys. zł.

01 sierpnia 2007
Informacje ogólne

63 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Powstanie Warszawskie było największą bitwą stoczoną przez wojsko polskie w czasie II wojny światowej: zginęło 10 tys. powstańców, 7 tys. zaginęło, a 5 tys. żołnierzy zostało rannych. Powstanie pochłonęło również od 120 do 200 tysięcy ofiar spośród ludności cywilnej. Wśród zabitych przeważała młodzież, w tym ogromna większość warszawskiej inteligencji. Cześć ich pamięci!

31 lipca 2007
Informacje ogólne

Policja ma już 88 lat

    W 1919 roku ustawą z 24 lipca Sejm powołał do życia Policję Państwową, której zadaniem stała się ochrona bezpieczeństwa, spokoju i porządku publicznego. Na pamiątkę tego wydarzenia w ten właśnie dzień obchodzone jest co roku Święto Policji, które stanowi uhonorowanie ciężkiej i pełnej poświęceń pracy każdego policjanta.
    Tradycją stały się zatem obchody Święta Policji w Komendzie Powiatowej Policji w Jarocinie. Podczas uroczystej akademii 29 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie zawodowe, jeden funkcjonariusz otrzymał także brązową odznakę „Zasłużony Policjant”.

27 lipca 2007
Informacje ogólne

Pomoc z Urzędu Marszałkowskiego

II etap budowy chodnika przy ul. Żerkowskiej w Jarocinie oraz część wyposażenia dla Ośrodka Interwencji Kryzysowej – na te cele Urząd Marszałkowski przyznał powiatowi jarocińskiemu pomoc finansową.

27 lipca 2007
Informacje ogólne

Rewaloryzacja zabytkowych parków

Dobiegają końca prace rewaloryzacyjne zabytkowego parku na terenie Domu Dziecka w Górze oraz  II etap prac modernizacyjnych parku zabytkowego przy Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie.

27 lipca 2007
Informacje ogólne

Starosta z wizytą na Białorusi

    W dniach 23-26 lipca 2007 r. Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski i Sekretarz Powiatu Ireneusz Lamprecht przebywają w delegacji zagranicznej w Stołbcach na Białorusi.
    Przedstawiciele samorządu powiatowego udali się na Białoruś, by wypracować nowe kierunki współpracy, zwłaszcza w zakresie: szkół i instytucji oświatowych, kultury, handlu, rzemiosła oraz rolnictwa poprzez włączenie do wspólnych działań stowarzyszeń, związków i organizacji działających na terenie Polski i Białorusi. W celu nawiązania stosunków z organizacjami charytatywnymi jarocińskiej delegacji towarzyszy na własny koszt wicegubernator Lions Club Polska - Czesław Przedpełski. Dzięki pomocy Stowarzyszenia na Białoruś pojechał wózek inwalidzki z napędem mechanicznym dla dziecka.
    Celem delegacji jest również zaproszenie przedstawicieli Obwodu Stołbce na wrzesień tego roku, w związku z planowanymi obchodami 120- lecia istnienia powiatu jarocińskiego.

25 lipca 2007
Informacje ogólne

Kondolencje

Składamy najszczersze wyrazy współczucia dla rodzin i bliskich ofiar katastrofy polskiego autokaru pod Grenoble we Francji.
    Władze oraz mieszkańcy powiatu jarocińskiego łączą się w bólu i modlitwie ze wszystkimi, których ta tragedia dotknęła. Nie jest łatwo pogodzić się ze startą bliskich osób zwłaszcza, gdy śmierć jest tak niespodziewana.
    Wiemy, że rodziny ofiar i poszkodowanych przeżywają teraz najcięższe chwile. Kierujemy w ich stronę każdy gest otuchy i współczucia. W skupieniu i modlitwie przeżywamy żałobę.

24 lipca 2007
Informacje ogólne

Spotkanie z Marszałkiem w Centrum Wielkopolski

Ponad 100 osób wzięło udział w spotkaniu z Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego Markiem Woźniakiem. W miniony piątek, 20. lipca sala konferencyjna pałacu w Słupi wypełniła się przedstawicielami samorządów gminnych i powiatowych z siedmiu powiatów: gostyńskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego, śremskiego, średzkiego, wrzesińskiego i jarocińskiego. Inicjatorem spotkania w Centrum Wielkopolski – tak Marszałek nazwał Jarocin - byli starosta Stanisław Martuzalski oraz poseł Rafał Grupiński.

Starostowie, burmistrzowie i wójtowie wzięli udział w konferencji zatytułowanej „Nowa perspektywa Funduszy Unijnych na lata 2007 – 2013” w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

24 lipca 2007
Informacje ogólne

2,5 mln z Unii

W ciągu trzech lat jarocińskie starostwo pozyskało ponad 2,5 mln zł na pomoc stypendialną dla  uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów z terenu powiatu jarocińskiego. Stypendia były wypłacane w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa. Łącznie skorzystało z nich ponad 2 tys. osób z terenu powiatu jarocińskiego.

12 lipca 2007
Informacje ogólne

STYPENDIA UNIJNE

ue.gifefs.gifzpor.jpgherb.gif

Starostwo Powiatowe w Jarocinie  zakończyło realizację projektów stypendialnych w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i Budżetu Państwa.

W roku szkolnym 2006/2007 stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało 780 osób, po 1000 zł na rok szkolny, natomiast stypendia dla studentów posiadających stałe zameldowanie na terenie Powiatu Jarocińskiego otrzymało 82 osób w wysokości 150 zł przez 9 miesięcy.

12 lipca 2007
Informacje ogólne

Ograniczenie do 5 ton!

Zmiany organizacji ruchu na

ul. Powstańców Wlkp.

Zgodnie z wydaną decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Jarocinie, opartą na opracowanej ekspertyzie technicznej, od 15 lipca br. zmieniona zostanie organizacja ruchu kołowego w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie (nad torami PKP). Zmiany związane są z obniżeniem ograniczenia nośności wiaduktów drogowych z 15 ton do 5 ton.

11 lipca 2007
×