Kultura, sport i zdrowie w konkursie ofert

Powiat jarociński ogłosił konkurs ofert na realizację zadań powiatu o charakterze pożytku publicznego. Konkurs skierowany jest do organizacji planujących w 2017 roku realizację przedsięwzięć z zakresu: wspierania osób niepełnosprawnych, ochrony i promocji zdrowia, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, krajoznawstwa oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży.

15 lutego 2017

Kwalifikacja wojskowa 2017 r.

Kwalifikacja wojskowa w powiecie jarocińskim w 2017 roku odbędzie się z w dniach 13 lutego do 8 marca, w godzinach od 7:30 do 15:30, tylko w dni robocze. Siedzibą Powiatowej Komisji Lekarskiej, będzie jak w przypadku lat poprzednich JOK Jarocin, przy pl. Festiwalu Muzyki Rockowej 1 w Jarocinie.

06 lutego 2017

Komunikat US

KOMUNIKATY NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE z dnia 19.01.2017 r. w sprawie: karty podatkowej oraz możliwości uzgodnienia kwot wpłaconych zaliczek/należnego ryczałtu w ciągu roku podatkowego lub przed złożeniem zeznania rocznego.

31 stycznia 2017

Ratownictwo medyczne - nowy kierunek w "Dwójce"

Od nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie uruchomiony zostanie nowy kierunek edukacyjny – Liceum Ogólnokształcące z przysposobieniem ratownictwo medyczne. Będzie to trzeci kierunek z zakresu bezpieczeństwa, po policyjno – prawnym oraz wojskowym, którego podjęła się jarocińska „Dwójka”.

29 stycznia 2017

Konsultacje PIFE w Jarocinie

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu zaprasza na bezpłatne konsultacje z zakresu możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

26 stycznia 2017

Kapela znad Baryczy na Dzień Babci i Dziadka

Kapela znad Baryczy i Zespół Folklorystyczny „Snutki” uświetnią koncert zorganizowany z okazji Dnia Babci i Dziadka. Występ odbędzie się w sali widowiskowej JOK Jarocin w najbliższą niedzielę – 22 stycznia, o godz. 17.00.

18 stycznia 2017

Będą rozmawiali o wielkopolskiej wsi

Wielkopolski Oddział Regionalny ARiMR zaprasza na cykl spotkań z rolnikami „Wspólnie dla wielkopolskiej wsi”. W Jarocinie spotkanie odbędzie się 27 stycznia w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Początek o godz. 10:00.

18 stycznia 2017

Ponad 100 tys. zł dla Orkiestry

116.301,33 zł zebrano podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie jarocińskim. W 7 sztabach kwestowało 295 wolontariuszy. Zbiórkom towarzyszyły licytacje i koncerty.

17 stycznia 2017

Odśnieżają drogi powiatowe

Trudne warunki pogodowe powodują wzmożone działania służb odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg, tak by były one jak najbardziej bezpieczne.

17 stycznia 2017

Społeczność ZSS zagrała z WOŚP

Do 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyła się społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie. Samorząd uczniowski zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz Orkiestry, a harcerze z placówki zostali wolontariuszami jubileuszowego finału.

16 stycznia 2017

Jasełkowy teatr cieni

Zapraszamy na niezwykłe jasełka, które wystawią uczniowie klas 2 LO i 3 TE Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 15 stycznia w kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Jarocinie po mszy świętej o godzinie 18.30.

14 stycznia 2017