otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Powiat i gmina zabiegają o łącznik

1,6 kilometra drogi, dwa wiadukty nad liniami kolejowymi, ronda i ścieżka rowerowa – tak wyglądać ma nowa mini obwodnica, która połączy drogi krajowe nr 11 i 12.

29 września 2015
Informacje ogólne

Na sukces pracuje cały zespół

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie uplasował się na trzecim miejscu w Wielkopolsce, a na ósmym w kraju w rankingu urzędów pracy pod względem efektywności zatrudnieniowej.

28 września 2015
Informacje ogólne

Mobilne Punkty w październiku

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

28 września 2015
Informacje ogólne

Przeciw dopalaczom

Karetka pogotowia i policyjny radiowóz wjechały na sygnale na jarociński rynek po tym, jak dwoje młodzieńców straciło przytomność po zażyciu dopalaczy ....

28 września 2015
Informacje ogólne

Wizyta Prezydenta RP w Jarocinie

Starosta Bartosz Walczak i Burmistrz Jarocina Adam Pawlicki zaprosili do Jarocina Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wizyta zaplanowana na najbliższą środę została jednak przesunięta w czasie ze względu na nagle wynikłe dodatkowe obowiązki prezydenta. Mamy zapewnienie, że Pan prezydent przyjedzie do Jarocina w ciągu najbliższych tygodni - poinformował starosta Bartosz Walczak podczas dzisiejszego briefingu prasowego, który odbył się w jarocińskim starostwie.

21 września 2015
Informacje ogólne

Szpital dostanie więcej pieniędzy

Dzięki zwiększeniu wartości kontraktu Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu o 600 tys. zł jarociński szpital realizuje więcej zabiegów z zakresu endoprotezoplastyki. W 2014 roku wykonano zaledwie 53 endoprotezy biodra i 14 endoprotez kolana, a w roku bieżącym już 76 endoprotez bioder i 52 endoprotezy kolana.

21 września 2015
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

W Jarocinie jest już ich niewielu, ale co roku 17 września zbierają się pod Krzyżem Martyrologii, by przypomnieć prawdziwe losy zesłańców. W rocznicę napaści ZSRR na Polskę obchodzony jest Dzień Sybiraka.

17 września 2015
Informacje ogólne

Bezpieczniej w Woli Książęcej

Most na drodze powiatowej w Woli Książęcej wymagał remontu. Drogowcy zamontowali tam nowe bariery, które poprawią bezpieczeństwo na drodze powiatowej.

15 września 2015
Informacje ogólne

Kładą asfalt w Panience

Trwa realizacja przebudowy drogi powiatowej Brzostów – Panienka.

15 września 2015
Informacje ogólne

Kameralnie w Śmiełowie

17 września rusza piąta edycja Festiwalu „Muzyczne Przestrzenie”. W ramach imprezy 27 września o godzinie 17.00, w Pałacu w Śmiełowie odbędzie się koncert nadzwyczajny muzyki kameralnej. Gwiazdą wieczoru będzie polski skrzypek Konstanty Andrzej Kulka.

14 września 2015
Informacje ogólne

Szkolili się z obronności

Przedstawiciele gmin i powiatów z województwa wielkopolskiego spotkali się w Jarocinie na szkoleniu dotyczącym obronności.

14 września 2015
Informacje ogólne

Medale dla i od Kombatantów

Kombatanci z kotlińskiego Koła oraz osoby wspierające ich działalność decyzją władz Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Więźniów Politycznych, odznaczeni zostali zaszczytnymi medalami i Krzyżami Zwycięstwa.

10 września 2015
×