otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Łączą teorię z praktyką

Nowoczesne metody nauczania proponuje Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach. Wraz z reformą kształcenia zawodowego w 2012r. nauczyciele opracowali autorskie programy nauczania, które ściśle łączą teorię z praktyką. Realizacja zajęć praktycznych wsparta została przez urządzenie i dobre wyposażenie pracowni do każdego zawodu, a także nawiązywanie współpracy z uczelniami wyższymi i pracodawcami.

20 maja 2015
Informacje ogólne

Wybiorą najważniejsze inwestycje

Inwestycje drogowe były głównym tematem spotkania władz powiatu jarocińskiego z sołtysami i radnymi gminy Kotlin. Zebrani interesowali się także tematem przeniesienia do Kotlina Domu Pomocy Społecznej i realizowanej przez powiat ogromnej inwestycji, której celem jest dostosowanie domu do obowiązujących standardów.

20 maja 2015
Informacje ogólne

Szczęśliwa siódemka

Siedem medali i czwarte miejsce w rywalizacji drużynowej to efekt startu zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w silnie obsadzonym, międzynarodowym turnieju w taekwondo olimpijskim, Berlin Open 2015.

20 maja 2015
Informacje ogólne

Współpraca z toruńskim WOG

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie nawiązał współpracę z 12 Wojskowym Oddziałem Gospodarczym w Toruniu. Celem porozumienia jest podniesienie jakości kształcenia w Technikum Ekonomicznym oraz zapewnienie współpracy na rzecz obronności państwa i wychowania patriotycznego młodzieży.

19 maja 2015
Informacje ogólne

Wojewódzki Turniej Klas Policyjnych

Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski objął honorowym patronatem II Turniej Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Zmagania dziewcząt i chłopców były hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów. Rywalizacja odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

19 maja 2015
Informacje ogólne

Uwaga! Trening systemu alarmowania

12 maja 2015 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej przez statek powietrzny o statusie RENEGADE, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syreny) oznaczający ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający trzy minuty.

11 maja 2015
Informacje ogólne

Samochodówka w finale wojewódzkim

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

06 maja 2015
Informacje ogólne

Odkryj bohatera

Rusza kolejna, III już edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”. Tym razem wpisuje się ona w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest upamiętnienie historii poświęconej jarocińskim kolejarzom oraz aktywizacja młodzieży na rzecz kultury.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Wymiana z rockiem w tle

Jarocin – to miasto brzmi – to główne hasło przyświecające już 10. spotkaniu polsko – niemieckiej młodzieży w ZSP Nr 1 w Jarocinie. Grupa 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z Kinzig – Schule z partnerskiego miasta Schlűchtern po razy kolejny odwiedziła mury „Jedynki” i wraz z polskimi uczniami realizowała projekt odnoszący się do spuścizny jarocińskiego festiwalu.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Szóstka w Bydgoszczy

Sześć medali: dwa złote Patrycji Adamkiewicz i Martyny Stasik, dwa srebrne Nicoli Kaczmarek i Anny Zbawionej oraz dwa brązowe Alicji Końszczyńskiej i Alicji Kowańdy to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w międzynarodowym turnieju taekwondo Bydgoszcz Cup.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Internetowy konkurs dla młodzieży

Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności.

04 maja 2015
Informacje ogólne

Laureat ze szkoły w Tarcach

Dominik Terakowski z ZSP-B w Tarcach po raz drugi został laureatem finału Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

04 maja 2015
×