otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pobiegną ku pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Bieg pamięci „Żołnierzy wyklętych” organizuje Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Przedsięwzięcie realizowane jest pod hasłem „Wilczym tropem”. Biegacze pokonają trasę o symbolicznej długości 1963 m. W tym bowiem roku zmarł ostatni z "Żołnierzy wyklętych".

26 lutego 2015
Informacje ogólne

Miłosne recytacje

Po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zmierzyli się w konkursie recytatorskim „Miłość niejedno ma imię...”, który odbył się w bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Mobilne Punkty Informacyjne w marcu

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje. Zobaczcie terminy spotkań zaplanowane na marzec.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat odliczania ulgi podatkowej na dzieci, skorzystaj z oferty Urzędu Skarbowego i przyjdź do jarocińskiej placówki na "Dzień otwarty", który zaplanowano na sobotę - 7 marca. W tym dniu "skarbówka" będzie czynna od godz. 9-13.

25 lutego 2015
Informacje ogólne

Preferencyjne pożyczki dla kobiet

Preferencyjne pożyczki dla kobiet planujących otwarcie własnej działalności albo rozwój dotychczasowej firmy, wsparcie na uzyskanie grantu oraz dotacje z tzw. dużego bonu. To propozycje Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najbliższe miesiące.

20 lutego 2015
Informacje ogólne

Spotkania na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do udziału w spotkaniach na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej 2014-2020: Interreg Region Morza Bałtyckiego, Interreg Europa Środkowa, INTERREG EUROPA. Wydarzenia odbędą się w Poznaniu, Toruniu i Katowicach.

18 lutego 2015
Informacje ogólne

Konkurs "Bezpieczeństwo w Internecie"

Wykonaj samodzielnie pracę zgłoszeniową, graficzną lub multimedialną na temat „Bezpieczeństwo w Internecie”. Dostarcz osobiście do ZSP 1 w Jarocinie lub wyślij mailem na adres zsp1jarocin@strona.pl w terminie do 6 marca 2015r.

13 lutego 2015
Informacje ogólne

Jarocin bez TIR-ów

Mini obwodnica łącząca drogi krajowe 11 i 12 odciąży Jarocin od natężonego ruchu drogowego. Realizacji zadania przy współudziale Gminy Jarocin podjął się Powiat Jarociński. W tym roku opracowana zostanie niezbędna dokumentacja projektowa, na którą samorządy zabezpieczyły 300 tys. zł.

12 lutego 2015
Informacje ogólne

Powiatowe granty rozdzielone

Wiemy już jakie organizacje i na jakie przedsięwzięcia pozyskały dotacje z budżetu powiatu jarocińskiego.

12 lutego 2015
Informacje ogólne

Specjaliści od unijnej kasy zapraszają

Z początkiem października ubiegłego roku w Jarocinie wznowił działalność Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich. Przed tygodniem władze Powiatu Jarocińskiego i Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisali umowę dotacji na prowadzenie jarocińskiego LPIFE w 2015r.

11 lutego 2015
Informacje ogólne

Walczą o wiadukt

Rada Powiatu Jarocińskiego apeluje do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zaniechanie zamiaru rezygnacji z wykonania przejazdu drogowego nad drogą ekspresową S11.

10 lutego 2015
Informacje ogólne

Szpitale w Jarocinie i Środzie Wlkp. razem

Próba połączenia jarocińskiej i średzkiej spółki szpitalnej to kolejny krok podejmowany w kierunku rozwoju obu placówek. Musimy myśleć o przyszłości naszego szpitala już teraz, by za rok, dwa nie dać się wchłonąć większym placówkom – uważa starosta jarociński Bartosz Walczak.

09 lutego 2015
×