otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA!!!

{mosimage}Uczennice z klasy 1LOa z ZSP nr 1 w Jarocinie wykonały prace na Konkurs Let's Win - "Tydzień Języków - przygotuj się do Euro". Potrzebne są im NASZE głosy, ktore można oddawać klikajac na stronie: http://tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/2088 oraz http://www.tydzienjezykow.pl/letswin.php/prace/151. Głosować można codziennie do 17.06.2012.  

14 czerwca 2012
Informacje ogólne

Gimnazjaliści już myślą o przyszłym zawodzie

Po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbył się cykl zajęć dla gimnazjalistów. Tym razem placówkę odwiedziło ponad 100 uczniów klas pierwszych i drugich Gimnazjum nr 2 w Jarocinie oraz Woli Książęcej.

14 czerwca 2012
Informacje ogólne

XIII edycja konkursu "Śmieciom - STOP" rozstrzygnięta

12 czerwca w Starostwie Powiatowym w Jarocinie zostały ogłoszone wyniki XIII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczył laureatom nagrody i wyróżnienia. Tradycyjnie główną nagrodą były rowery dla najlepszych w każdej kategorii, pozostali laureaci otrzymali sprzęt audio oraz książki. Tegoroczna edycja konkursu „Śmieciom – STOP!” „BEZPIECZNIE Z AZBESTEM!” odbyła się pod patronatem Starosty Jarocińskiego.

13 czerwca 2012
Informacje ogólne

Zarząd szpitala odwołany

Wczoraj Rada Nadzorcza Szpitala Powiatowego Spółka z o.o. w Jarocinie odwołała prezesa spółki Tomasza Paczkowskiego oraz wiceprezesa Tomasza Rymera. W skład nowego zarządu szpitala weszli, jako prezes - Mariusz Krasicki, który wcześniej pełnił obowiązki kierownika jarocińskiego szpitala oraz jako członek, Jarosław Juska – lekarz z Poznania.

12 czerwca 2012
Informacje ogólne

Spotkanie z Gretkowską

20 czerwca 2012 roku do Jarocina przyjedzie polska pisarka, scenarzystka filmowa, felietonistka i działaczka społeczna, założycielka polskiej Partii Kobiet - Manuela Gretkowska. Spotkanie z pisarką organizuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin. Odbędzie się ono w auli Pałacu Radolińskich o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł można nabyć w Bibliotece Głównej i Filii nr 1 „Pod Ratuszem”.

11 czerwca 2012
Informacje ogólne

Ogłoszenie o konkursie

Ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

uchwała zarządu powiatu  uchwała zarządu powiatu (794.69 KB)

11 czerwca 2012
Informacje ogólne

Stypendialne opowieści

„Moje Stypendium – Opowieści Stypendialne" to konkurs adresowany do byłych i obecnych stypendystów, krajowych i zagranicznych programów stypendialnych. Zainteresowani mogą przesyłać zgłoszenia konkursowe do 10 września 2012 r.

11 czerwca 2012
Informacje ogólne

Dotacja na wiadukty

Powiat Jarociński pozyskał ponad 6 mln zł dotacji na realizację „Przebudowy wiaduktów drogowych w ciągu ulicy Powstańców Wlkp. w Jarocinie wraz z dojazdami”. Przyznane środki pochodzą z Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

"Jedynka" na konferencji ekofilozoficznej

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wzięły udział w Młodzieżowej Konferencji Ekofilozoficznej „Na betonie kwiaty nie rosną…- młodzi o ekologii”. Przedsięwzięcie wieńczyło całoroczną pracę w ramach projektu „Klasa akademicka”.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

"Samochodówka" na podium

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Finale Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

Mistrzyni doceniona

Eugenia Wieczorek – jarocińska mistrzyni sztuki koronkarskiej „Frywolitka” została doceniona przez Członków Fundacji POLCUL działającej w Australii. Wyróżnienie otrzymało 10 osób z Polski.

08 czerwca 2012
Informacje ogólne

Zasłużeni dla powiatu

Patrycja Adamkiewicz, Andrzej Szymczak, Tadeusz Polanowski oraz Zbigniew Obara zostali laureatami wyróżnienia starosty „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Statuetki odebrali podczas ostatniej sesji rady powiatu. Uroczystość połączono z obchodami Dnia Samorządowca. Z tej okazji nie mogło zabraknąć okolicznościowego tortu, którym nagrodzeni wraz z samorządowcami raczyli się w jarocińskim ratuszu.


06 czerwca 2012
×