otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Jeszcze w tym roku kontynuowana będzie budowa chodnika w Woli Książęcej. Samorząd Powiatu Jarocińskiego przeznaczył na ten cel 85 tys. zł Chodnik budowany będzie na odcinku od Szkoły Podstawowej w kierunku Witaszyc.

20 września 2013
Informacje ogólne

Konsultacje w sprawie Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Powiat Jarociński zaprasza na konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Spotkanie konsultacyjne -    2 października 2013 r. , o godz.  17.00  w sali nr 30 Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

18 września 2013
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

18 września 2013
Informacje ogólne

Profilaktyka raka piersi

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jest to dobra okazja by pomyśleć o profilaktyce raka piersi i rozpocząć regularne samobadanie piersi oraz udać się na badanie profilaktyczne piersi np. w odpowiedzi na zaproszenie z ośrodka wykonującego takie badania.

18 września 2013
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na budynku Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

17 września 2013
Informacje ogólne

Konkurs nie został rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W regulaminowym czasie wpłynęła jedna oferta. Spotkanie komisji konkursowej, która powołana została do wyboru najlepszego kandydata wyznaczono na 12 września 2013 r. Komisja, której przewodniczył wicestarosta Mirosław Drzazga spotkała się w wyznaczonym terminie, jednak ze względu na to, że jedyny kandydat wycofał swoją ofertę, komisja konkursowa została rozwiązana. W najbliższym czasie Zarząd Powiatu w Jarocinie zdecyduje, jak dalej rozwiązać problem kierowania DPS-em.

12 września 2013
Informacje ogólne

Rowerem na dożynki

120 cyklistów wzięło udział w I Rowerowym Rajdzie Żniwnym zorganizowanym w ramach Dożynek Powiatowo – Gminnych Magnuszewice 2013. Inicjatorem rajdu było jarocińskie starostwo, ale jego realizacji podjęło się doświadczone w przygotowaniu tego typu imprez Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych MIŚ.

11 września 2013
Informacje ogólne

Doskonalenie nauczycieli i wspomaganie pracy szkół

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w konferencji inaugurującej powiatowe projekty pilotażowe nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Powiat Jarociński jest jednym z samorządów, które na realizację projektu ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych.

11 września 2013
Informacje ogólne

Piękny wieniec dożynkowy

Wieniec Powiatu Jarocińskiego prezentowany podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Magnuszewicach wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa – radna Gminy Jaraczewo.

10 września 2013
Informacje ogólne

Udane dożynki w Magnuszewicach

Takich tłumów na dożynkach Powiat Jarociński nie pamięta. Gościnne Magnuszewice też pewnie nie pamiętają. Pogoda dopisała, atrakcji było mnóstwo, a gwiazda wieczoru Francesco Napoli oczarował nawet tych najbardziej wybrednych.

10 września 2013
Informacje ogólne

W rocznicę porozumień

31 sierpnia włodarze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności, ustanowiony w celu upamiętnienia historycznego zrywu Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku, który zapoczątkował proces upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. W 33 rocznicę porozumień sierpniowych samorządowcy złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem „Solidarności” przy ulicy Kardynała Wyszyńskiego.

03 września 2013
Informacje ogólne

W hołdzie poległym

W 74. rocznicę napaści Niemiec na Polskę a tym samym wybuchu II wojny światowej organizacje kombatanckie, służby mundurowe i przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin oddały hołd ofiarom tego największego w historii konfliktu zbrojnego. Delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w Jarocinie.

02 września 2013
×