otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Światowy Dzień Inwalidy

Dziś, w sali Jarocińskiego Ośrodka Kultury odbyły się uroczyste obchody Światowego Dnia Inwalidy. Święto było okazją do wyróżnienia medalami i dyplomami osób zasłużonych dla Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie.

27 kwietnia 2017
Informacje ogólne

IV Turniej Klas Policyjnych

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie był organizatorem IV Turnieju Klas Policyjnych im. asp. Jana Kubiaka. Wydarzenie miało nie tylko charakter sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim było wyrazem pamięci o funkcjonariuszach policji, więźniach Ostaszkowa zamordowanych przez Rosjan w 1940r.

25 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Wystawa w Dobrzycy

220 lat temu, we włoskim miasteczku Reggio Emilia, powstały słowa „Mazurka Dąbrowskiego”, które odtąd towarzyszyły Polsce i Polakom we wszystkich – dobrych i złych - momentach narodowych dziejów, stając się w końcu 90 lat temu hymnem państwowym. Uczczenie obu tych rocznic stawia sobie za cel najnowsza wystawa czasowa Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy "Józef Wybicki i jego czasy. Hymn. Legiony. Księstwo Warszawskie".

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Długie weekendy w PUP

Informujemy, że 2 maja, 16 czerwca i 14 sierpnia 2017 r. są dniami wolnym od pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Jarocinie.

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

35 tys. zł na rewitalizację parku

Powiat Jarociński pozyskał kolejną – drugą dotację na wsparcie realizacji przedsięwzięcia pn. „Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie-etap II”. Zadanie będzie współfinansowane z budżetu powiatu jarocińskiego i środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

24 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Powiatowi mistrzowie matematyki

Zespół Szkół Ogólnokształcących był organizatorem VI Powiatowego Konkursu Matematycznego. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego.

20 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Pojadą na praktyki do Niemiec

Od 2016 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich, zatytułowany: „Zmieniasz swoją przyszłość sięgając po nowe”. Całość przedsięwzięcia realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2014-2020) na zasadach programu ERASMUS+.

12 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Urodziny Generała

W miniony piątek, w Mieszkowie uroczyście uczczono 143 rocznicę urodzin generała Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego.

10 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Rocznica zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej

Dziś przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, kombatanci oraz uczniowie uczcili pamięć Polaków zamordowanych 77 lat temu w Katyniu oraz pamięć ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego z 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

10 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Świąteczne śniadanie

Starosta Jarociński wraz z kadrą pracowniczą i podopiecznymi Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie zasiadł do wspólnego śniadania wielkanocnego.

06 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Wiedzą wszystko o Straży Pożarnej

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie była organizatorem eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w którym uczestniczyli uczniowie szkół z terenu powiatu jarocińskiego.

04 kwietnia 2017
Informacje ogólne

Nie bądź obcy dla autyzmu!

Dziś ulicami naszego miasta przeszedł Niebieski Marsz zorganizowany przez społeczność Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie z okazji obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Niebieskie baloniki, elementy odzieży, a przede wszystkim obecność na wydarzeniu to symbol solidarności z osobami z autyzmem.

03 kwietnia 2017
×