otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Amazon rekrutuje w Jarocinie

Od 28 do 30 października w godzinach 10:00-18:00 zostanie przeprowadzona akcja rekrutacyjna firmy Amazon.

28 października 2016
Informacje ogólne

Nowa karetka dla mieszkańców powiatu

Dzięki współpracy Powiatu Jarocińskiego z gminami Jaraczewo, Jarocin, Kotlin i Żerków już niebawem do szpitala powiatowego w Jarocinie trafi nowa karetka. Samorządy złożyły się na zakup nowego ambulansu typu C z wyposażeniem.

28 października 2016
Informacje ogólne

Rehabilitacja ma różowe okulary

Jarociński Klub „Amazonka” w partnerstwie z Pleszewskim Klubem „Amazonki” w okresie od 1 września do 30 listopada 2016r realizuje zadanie pt. „Rehabilitacja ma różowe okulary” Projekt jest realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

24 października 2016
Informacje ogólne

Kto otrzyma nagrodę dla najlepszego sportowca?

15 stycznia 2017 r. upływa termin składania wniosków do powiatu na najlepszych sportowców i ich trenerów. Do nagrody mogą pretendować sportowcy, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2016.

21 października 2016
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata do Nagrody "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego"!!!

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w pięciu kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna, rolnictwo oraz młody talent.

20 października 2016
Informacje ogólne

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo! Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty!

14 października 2016
Informacje ogólne

Starosta nagrodził nauczycieli

Nauczyciele placówek oświatowych zarządzanych przez powiat zostali dziś nagrodzeni przez Starostę Jarocińskiego. Wyróżnienia wręczono podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

14 października 2016
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji w "Ogólniaku"

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Jarociński przyznaje nagrody dla nauczycieli za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej. Nagrody zostały przyznane również w tym roku. O tym, kto je otrzyma dowiemy się podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się w najbliższy piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

12 października 2016
Informacje ogólne

Z wizytą w IPN-ie

Niecodzienną lekcję historii zafundowano uczniom Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, którzy mieli okazję zwiedzić archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

07 października 2016
Informacje ogólne

Kultywują pamięć o bohaterach

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

05 października 2016
Informacje ogólne

Jak akordeony, to tylko w Kotlinie!

Już po raz XXI w Kotlinie odbywa się Festiwal solistów i zespołów akordeonowych.

05 października 2016
Informacje ogólne

Uczniowie na targach Agroshow

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyli w XVIII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW 2016 w Bednarach k. Pobiedzisk.

04 października 2016
×