otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Warsztaty kosmetyczne w Poznaniu

Już po raz drugi uczennice III klasy Technikum Usług Fryzjerskich uczestniczyły w warsztatach zorganizowanych w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Dziewczęta szkoliły się z „Zastosowania mezoterapii bezigłowej w gabinecie kosmetycznym”.

29 października 2015
Informacje ogólne

Bibliotekarski benefis

Nietuzinkowy charakter miał tegoroczny Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych obchodzony w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Paniom Bibliotekarkom zorganizowano Benefis, podczas którego wszyscy chętni mogli złożyć życzenia.

28 października 2015
Informacje ogólne

Kolejny kongres kultury

Kolejna sesja Jarocińskiego Kongresu Kultury, który zaplanowano od 29-31 października w całości poświęcona zostanie edukacji kulturalnej. Uczestnicy kongresu będą mogli przyjrzeć się innym organizacjom, które wdrożyły bądź wdrażają programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

28 października 2015
Informacje ogólne

Dodatkowe środki na badania w jarocińskim szpitalu

Bardzo dobrą wiadomość dla kobiet przekazał dziś podczas konferencji prasowej starosta Bartosz Walczak.

23 października 2015
Informacje ogólne

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015
Informacje ogólne

Puls biznesu o jarocińskich obligacjach

Samorzadowy eksperyment zakończył się powodzeniem. Miasto Jarocin, powiat i dwie spółki komunalne wspólnie wynegocjowały warunki emisji papierów dłużnych wartych 107 mln zł - tak zaczyna się tekst artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym Pulsie Biznesu, po tym jak samorządy podpisały umowę na emisję obligacji z Bankiem Pekao.

21 października 2015
Informacje ogólne

Kolejny medal Martyny

Z brązowym medalem z turnieju rangi G1 WTF Serbia Open wraca do Polski zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin Martyna Stasik. Martyna, tym razem startująca w barwach reprezentacji Polski, tym samym dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa polskich kadetów w rywalizacji drużynowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Jacek Dutkiewicz wyróżniony

Przedsiębiorca, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie – Jacek Dutkiewicz uhonorowany został Medalem Edukacji Narodowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Nagroda im.profesora Aleksandra Gieysztora

Instytucje kultury - państwowe, samorządowe bądź pozarządowe mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Wyróżnienie przyznawane jest od siedemnastu lat za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego.

19 października 2015
Informacje ogólne

Pomysłowa "Siedemdziesięciolatka"

W niedzielne popołudnie w jarocińskiej Bibliotece świętowano 70. urodziny. Bibliotekarki obchodziły je pracowicie przygotowując szereg atrakcji dla czytelników!

19 października 2015
Informacje ogólne

"Obroń się sama"

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, zminimalizować strach i odeprzeć atak – tego wszystkiego nauczą się uczestniczki bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod hasłem „Obroń się sama” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

16 października 2015
Informacje ogólne

Powiat zaprosił sołtysów

Coroczne zjazdy sołtysów powiatu jarocińskiego na stałe wpisały się do kalendarza spotkań powiatowych. Tym razem jednak zjazd miał nieco inny charakter. Liderzy wsi odwiedzili place budowy dwóch inwestycji realizowanych na terenie powiatu i nie ma co ukrywać byli pod wielkim wrażeniem ogromu prac, jakie tam wykonano.

16 października 2015
×