II Jarmark Wielkanocny Żerków 2017

Już w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia w żerkowskim amfiteatrze odbędzie się II Jarmark Wielkanocny. W trakcie imprezy będzie można bliżej zapoznać się z tradycjami Świąt Wielkiej Nocy.

30 marca 2017

Poznali prawa konsumentów

Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w minionym tygodniu uczestniczyła w spotkaniu z Powiatowym rzecznikiem Praw Konsumentów, Hubertem Olejniczakiem.

29 marca 2017

Zgłoś swój obiekt turystyczny do konkursu

Ruszyła XI edycja „Konkursu na najlepszy obiekt turystki na obszarach wiejskich w Wielkopolsce”, organizowanego przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

28 marca 2017

Kolejne pieniądze dla Powiatu Jarocińskiego

Samorząd powiatowy pozyskał kolejne środki z funduszy unijnych, tym razem ponad 2,2 mln zł przeznaczone zostanie na modernizację obecnych rejestrów ewidencji gruntów oraz budynków na terenie powiatu jarocińskiego.

27 marca 2017

Wiosna w naszych szkołach

Marek Grechuta, czekając na wiosnę, śpiewał „Wiosna, wiosna, wiosna, ach to Ty…”. Chodź za oknami jeszcze ponuro, to uczniowie szkół świętowali pierwszy dzień wiosny z uśmiechami na twarzach.

24 marca 2017

Nowe nasadzenia wzdłuż powiatowych dróg

Na terenie powiatu jarocińskiego przybywa drzew i krzewów. W ubiegłym roku na nowe nasadzenia wzdłuż dróg powiatowych wydatkowano około 40 tysięcy złotych. Zasadzono niemalże 600 młodych drzewek.

23 marca 2017

Granty z powiatu

Ponad 175 tys. zł z budżetu powiatu jarocińskiego w tym roku wesprze działalność organizacji pożytku publicznego.

Ekologiczny Powiat

„CO I ILE NA SKŁADOWISKO?” to hasło XVII edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”.

Kolejna inwestycja drogowa

Już niebawem rozpocznie się realizacja największej inwestycji powiatu jarocińskiego zaplanowanej w bieżącym roku. W ramach pierwszego etapu zadania, którego realizacja połączy Żerków z Dobieszczyzną, w tym roku przebudowane zostanie niemalże 6 km drogi oraz powstanie 2-kilometrowa ścieżka rowerowa.

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Olimpijskiej

Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie był organizatorem Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Olimpijskiej, który odbył się 17 marca. Jarocińska placówka gościła u siebie uczniów z Ostrzeszowa, Borzęcinka, Pleszewa oraz Krotoszyna.

Sukcesy uczniów „dwójki”

Po raz kolejny uczniowie z klas fryzjerskich odnieśli sukces w Ogólnopolskim Konkursie dla Młodych Krawców i Projektantów im. Małgorzaty Zaręby „Mała pętelka”. 9 marca 2017r. w Zespole Szkół Odzieżowych w Poznaniu odbyła się 23 jego edycja.

Szkoła z certyfikatem

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 brał udział w ogólnopolskim konkursie „Innowacyjna szkoła zawodowa na rynku pracy” organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.