otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ODSŁONIĘTY

W miejscu, gdzie 24 maja 1946 roku funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa dokonali mordu na ppor. Józefie Rosadzie i kpr. Stanisławie Pawlaku został odsłonięty pomnik upamiętniający tych zamordowanych kilkadziesiąt lat temu Żołnierzy Wyklętych.Inicjatorami budowy monumentu są: Stowarzyszenie „Pamięć”, a projekt wsparło Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Powiatu Jarocińskiego. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: Wicestarosta Mirosław Drzazga i Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jan Szczerbań.

25 maja 2018
Informacje ogólne

ODSŁONIĘCIE POMNIKA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dzisiaj 24 maja o godz. 12.15 w Jarocinie przy Alei Niepodległości nastąpi odsłonięcie pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

24 maja 2018
Informacje ogólne

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby porażonej prądem i tonącego dziecka, udzielanie pierwszej pomocy przy amputacji ręki, poparzeniu grillem, w wypadku - to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie LO w Jarocinie w czasie eliminacji okręgowych XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

17 maja 2018
Informacje ogólne

PEŁNA KOMENDA

"Służba w Straży Pożarnej wymaga odpowiedzialności, ciągłej gotowości do poświęceń oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przyjmując na siebie te obowiązki wykazujecie się Druhowie Strażacy odwagą, opartą o najwyższy profesjonalizm zaangażowanie - za co należą się Wam szczególne podziękowania i szacunek". - składał gratulacje strażakom Starosta TEODOR GROBELNY, który był jednym z gości dzisiaj (17 maja br.) w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

17 maja 2018
Informacje ogólne

DROGA W PRZEBUDOWIE

Kolejną realizowaną inwestycją przez Powiat Jarociński jest przebudowa drogi o długości prawie 4 km z Goliny do Zakrzewa

16 maja 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE w PCPR

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie odbyło się spotkanie z inicjatywy Wielkopolskiego oddziału PFRON z przedstawicielami instytucji publicznych i samorządowych. Głównym tematem spotkania był program „Stabilne zatrudnienie - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”.

15 maja 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE W STAROSTWIE ws DROGI S-11

Dzisiaj 15 maja o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem spotkania była koncepcja dalszej budowy drogi S-11.

15 maja 2018
Informacje ogólne

100 na 100

We wtorek 15 maja o godz. 10.50 rozpocznie się w auli spotkanie z absolwentką z roku 1997 Iwona Kasprzak – Ciesielską,

14 maja 2018
Informacje ogólne

PODZIĘKOWANIA ZA WSPARCIE

Podziękowania dla Starostwa Powiatowego za wsparcie IV Zakręconego Rajdu Rowerowego.

14 maja 2018
Informacje ogólne

STAROSTA w NOSKOWIE

Starosta Teodor Grobelny odwiedził podopiecznych Powiatowy Ośrodek Wsparcia prowadzony przez "Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "MIŚ".

11 maja 2018
Informacje ogólne

DROGA S-11

Dzisiaj 10 maja br. Starosta Teodor Grobelny wziął udział w Walnym Zebraniu Stowarzyszenia Gmin, Powiatów i Województw "DROGA S 11", które odbyło się w Poznaniu w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego.

10 maja 2018
Informacje ogólne

NOC W MUZEUM w ŚMIEŁOWIE

19 maja br. w pałacu w Śmiełowie odbędzie się "Noc Muzeów"...

09 maja 2018
×