otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Jubileusz PCK

23 października jarociński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża obchodził jubileusz 90-lecia. Z tej okazji na jarocińskim rynku odbyła się uroczystość, podczas której prezes jarocińskiego oddziału PCK, Tadeusz Zajdler podziękował osobom i instytucjom od lat współpracującym z organizacją. Obok honorowych dawców krwi, sióstr PCK, szkolnych kół czerwonokrzyskich wyróżnione zostało także Starostwo Powiatowe w Jarocinie. To zaszczyt współpracować z ludźmi, których celem jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi. Aby Wasz zapał i energia udzielały się innym i nigdy nie wygasły – powiedział obecny na uroczystości starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

27 października 2009
Informacje ogólne

Nowe kierunki kształcenia w Tarcach

Od 1 lutego 2010 r. do Zespołu Szkół Przyrodniczo–Biznesowych w Tarcach powróci edukacja na poziomie szkoły zawodowej. Będzie można uczyć się zawodu ogrodnika. Wraz z początkiem roku szkolnego 2011/12 szkoła zamierza również rozpocząć kształcenie w zawodach technik weterynarii i technik analityk.

23 października 2009
Informacje ogólne

Otwarcie drogi w Niedźwiadach

Ponad 950 tys. zł. kosztowała powiatowa inwestycja drogowa zrealizowana w Niedźwiadach. 417 tys. zł pochodziło z rezerwy Ministerstwa Infrastruktury, 50 tys. zł dołożyła gmina Jaraczewo, pozostała kwota ok. 500 tys. zł wyasygnowana została z budżetu powiatu. W uroczystym otwarciu drogi uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego i gminy Jaraczewo, przedstawiciele rady sołeckiej wsi Niedźwiady oraz wykonawcy - firmy DROBUD.

22 października 2009
Informacje ogólne

Targi Pracy w Jarocinie

2 grudnia w Jarocińskim Ośrodku Kultury zorganizowane zostaną Targi Pracy. Realizacji przedsięwzięcia podjął się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Opracowany przez placówkę projekt „Uczniowie wkraczają na rynek pracy”, współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

20 października 2009
Informacje ogólne

Kumaj z żabą

Kumaj z żabą – to zaproszenie dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do wzięcia udziału w popularnych konkursach polonistycznym i matematycznym. Właśnie rusza siedemnasta edycja „Złotej Żaby” i dziesiąta „Złotej Żabki”.

20 października 2009
Informacje ogólne

"Pomagamy Ziemi - codziennie"

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA", szesnastej już kampanii organizowanej w naszym kraju. Ponieważ w tym roku szczególną uwagę zwracano na lasy, toteż 18 września 2009 r. uczniowie ZSS w Jarocinie ochoczo zabrali się za likwidację dzikich wysypisk w lasku przy ulicy Szubianki. Młodzież zajęła się również sprzątaniem terenu wokół szkoły.

20 października 2009
Informacje ogólne

Ciągle się doskonalą

Dwudziestu pięciu nauczycieli z Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyło w zajęciach warsztatowych poświęconych tzw. „Metodzie Knillów”. Pozyskane przez nauczycieli wiadomości będą wykorzystane do pracy z dziećmi fizycznie upośledzonymi, niesłyszącymi, niewidomymi oraz z dziećmi, z którymi trudno jest nawiązać kontakt, wykazującymi cechy autystyczne lub psychotyczne. Zajęcia prowadziła Grażyna Biela, oligofrenopedagog i edukator.

20 października 2009
Informacje ogólne

Zapal znicz pamięci

Marszałek Województwa Wielkopolskiego zainicjował akcję zatytułowaną „Zapal znicz pamięci”. Znicze zapłonęły w niedzielę 18 października, w południe w miejscach, gdzie Polacy ginęli w czasie II wojny światowej. Samorządowcy Powiatu Jarocińskiego i Gminy Kotlin zapalili symboliczny znicz przy Obelisku w Orpiszewku.

19 października 2009
Informacje ogólne

Komercjalizacja, nie likwidacja

Trwa proces przekształcenia jarocińskiego szpitala w spółkę prawa handlowego, której jedynym udziałowcem będzie samorząd powiatu. Proces ten od samego początku budził obawy, także wśród samorządowców, którzy mieli wątpliwości, co do tego, jaka forma własności będzie dla placówki najlepsza. Po wielomiesięcznej dyskusji radni podjęli decyzję o przekształceniu szpitala w spółkę prawa handlowego ze 100% udziałem powiatu.

16 października 2009
Informacje ogólne

Współpraca samorządów się opłaca

Już niebawem rozpocznie się przebudowa najdłuższej drogi zarządzanej przez powiat jarociński: z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przy wsparciu środków zewnętrznych, do tej pory największa.

16 października 2009
Informacje ogólne

Współpraca z Ukrainą

Włodarze powiatu jarocińskiego gościli przedstawicieli ukraińskiego Obwodu Winnickiego, którzy są zainteresowani współpracą z polskimi samorządowcami. Członkowie delegacji zapoznali się ze strukturą i funkcjonowaniem samorządów w Polsce odwiedzając samorządowe placówki znajdujące się na terenie naszego powiatu.

16 października 2009
Informacje ogólne

Podziękowania dla nauczycieli

Powiatowy Dzień Nauczyciela był zupełnie inny niż poprzednie. Gospodarze uroczystości zaprosili swoich gości do eleganckiej kawiarenki zlokalizowanej w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Zapachniało pyszną kawą i ciastem, które przygotowali uczniowie miejscowej klasy gastronomicznej. Wszystkich obecnych na uroczystości urzekła niezwykła atmosfera towarzysząca najważniejszym tego dnia podziękowaniom, które włodarze powiatu jarocińskiego składali na ręce nauczycieli.

15 października 2009
×