Czekając na Chopina

Z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Muzeum im. A. Mickiewicza w Śmiełowie wraz z Dyrekcją i Zespołem Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zapraszają na spektakl EN ATTENDANT CHOPIN / CZEKAJĄC NA CHOPINA, który odbędzie się w sobotę 29 maja 2010 r. o godz. 18.00 w salach pałacu w Śmiełowie.

Startuj z biznesem

Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości zaprasza osoby zainteresowane udziałem w projekcie „Startuj z biznesem” na spotkanie informacyjne, podczas którego wszyscy chętni będą mieli okazję uzyskać szczegółowe informacje oraz rozwiać wszelkie wątpliwości związane z uczestnictwem w projekcie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 24 maja 2010r. o godz. 14:00 w hotelu Mercure w Poznaniu.

Pomóżmy powodzianom!

Jarociński oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przyłączył się do akcji zbierania darów na rzecz powodzian.

21 maja 2010

Ośrodek geodezyjny w strukturach starostwa

{jgxtimg title:=[szkolenie] src:=[images/stories/aktualnosci_2010/szkoleniepodgik.jpg] width:=[220] align=left}

Przedstawiciele kilku wielkopolskich powiatów uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym likwidacji  gospodarstw pomocniczych, funduszy celowych oraz spraw pracowniczych wynikających z procesu likwidacji. Temat dotyczy przede wszystkim Powiatowych Ośrodków Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, które już niebawem przejmie w swe struktury jarociński ośrodek geodezyjny. Poza gospodarzami w szkoleniu uczestniczyli urzędnicy z Ostrowa Wlkp., Rawicza, Gostynia, Śremu, Krotoszyna, Wrześni.

20 maja 2010

Ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega o przekroczeniu stanów alarmowych w zlewni Warty w dniach 18-19 maja br. Szczegóły w załączniku.

19 maja 2010

Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE

„Każdy uczeń wie, co zrobić z ZSEE” – takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi zorganizowanym w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Tajemniczo brzmiący skrót "ZSEE"oznacza zużyty, niepotrzebny sprzęt elektryczny i elektroniczny. W przeprowadzeniu akcji pomógł placówce Zakład Gospodarki Odpadami w Jarocinie, który odebrał zgromadzone urządzenia oraz zużyte baterie i kartridże.

"Jagódki" na festiwalu w Krotoszynie

56 Drużyna Harcerska Wielopoziomowa „JAGÓDKI” wzięła udział w XI Integracyjnym Festiwalu Piosenki „WITAMINKI NA START” organizowanym w Krotoszynie.

X Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Muzyka płynąca z wierszy” – pod takim hasłem odbył się kolejny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Za sprawą poezji uczestnicy przenieśli nas w świat wielkiego polskiego pianisty nawiązując do obchodzonego Roku Chopinowskiego.

Spotkanie z prof. Miodkiem

Nauczycielki Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie; Anna Minta i Agata Klimaszewska uczestniczyły w warsztatach „Najnowsze formy poprawnościowe języka polskiego”. Punktem kulminacyjnym było spotkanie z prof. dr hab. Janem Miodkiem, które odbyło się w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

18 maja 2010

Uwaga na intensywne opady deszczu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu na terenie powiatu jarocińskiego w dniach 17 i 18 maja br.

17 maja 2010

Uczniowie szukają informacji o UE

Jarociński Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich rozwija swoją współpracę ze szkołami. 12 maja konsultanci przeprowadzili spotkanie informacyjne pn. „Polska i jej fundusze europejskie”, w którym wzięli udział uczniowie z Gimnazjum przy Zespole Szkół w Cielczy.

14 maja 2010

Utrudnienia na drodze Jarocin - Żerków

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizowaną „Przebudową drogi powiatowej Jarocin – Żerków – Śmiełów – Ruda Komorska” wystąpią czasowe wyłączenia z ruchu drogi Jarocin – Żerków na odcinku od Wilkowyi do skrzyżowania w kierunku Lisewa. Wyłączenie nastapi w sobotę 15 maja 2010 r. w godz. od 7.00 do 17.00 oraz w dniach od 17 do 19 maja 2010 roku w godz. od 7.00 do 19.00 (objazd przez Łuszczanów, Lisew).

Za wszelkie utrudnienia w ruchu w czasie prowadzonej przebudowy drogi serdecznie przepraszamy.

13 maja 2010