otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mury sali przy Dwójce już stoją

Budowa sali sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie idzie pełna parą. Stoją już mury nowego obiektu. Wszystkie prace wykonujemy zgodnie z planem. Chcemy zakończyć pierwszy etap budowy, czyli zamknąć mury i wstawić okna przed okresem zimowym. – zapewnia  współwłaściciel firmy REM-BUD, Ryszard Grzebyszak, wykonawca przedsięwzięcia. Drugi etap obejmujący roboty instalacyjne, wykończeniowe, wyposażenie oraz zagospodarowanie terenu powinien zakończyć się do 30 czerwca przyszłego roku.


20 sierpnia 2010
Informacje ogólne

OGŁOSZENIE

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w dniu 25.08.2010 r. w godz. od 7.00 do 19.00 całkowicie dla ruchu będzie zamknięty odcinek ul. Żerkowskiej pomiędzy ul. Okrężną a ul. Sportową.
W tych godzinach nie będzie również możliwości wyjazdów z posesji.
Utrudnienia te spowodowane są koniecznością ułożenia nowej nawierzchni asfaltowej na siatce równocześnie na całej szerokości jezdni.
Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

20 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Ambulans już jestSzpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Powiatowego w Jarocinie wzbogacił się o nowy ambulans. Ta karetka, to kolejny krok, jaki udało nam się zrobić w celu unowocześnienia i doposażenia jarocińskiego szpitala. Cieszę się, jestem niezmiernie szczęśliwy, że przedsięwzięcie udało się tak szybko zrealizować. Ambulans już może służyć mieszkańcom – stwierdził starosta Stanisław Martuzalski podczas odbioru pojazdu.

18 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Kolarze na start

Już w najbliższą niedzielę, 22 sierpnia, do Jarocina zjadą kolarze z całej Polski. Panie i panowie staną w szranki XII Otwartych Mistrzostw Gminy i Powiatu Jarocińskiego w Kolarstwie Górskim MTB – Jarocin 2010.

18 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Ostrzeżenie o burzach i intensywnych opadach

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jarocinie przekazuje informację o możliwości wystąpienia silnych burz z intensywnymi opadami deszczu od godz. 17:00 dnia 16.08.2010r. do godz. 10:00 dnia 17.08.2010r. W tym czasie przewidywane jest występnie burz z przelotnymi opadami deszczu, które przechodzić będą w umiarkowane i miejscami silne opady. Wiatr podczas burz może osiągnąć w porywach do 90 km/h. Skutkami mogą być szkody w drzewostanie; utrudnienia w komunikacji; uszkodzenia budynków; straty w uprawach rolnych; zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych; zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów i zagrożenie pożarowe; lokalne podtopienia i zalania, uszkodzenia dróg.
Szczegółowy komunikat w załączniku.

Treść załącznika

16 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Uhonorowani żołnierze

90 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Na cmentarzu, wśród grobów jarociniaków oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zmarli w szpitalu wojskowym w 1920 roku, stanął obelisk z tablicą upamiętniającą wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

16 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Kierownik poszukiwany

Przekształcanie jarocińskiego szpitala w spółkę wiąże się z koniecznością znalezienia kierownika Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej. W związku z tym ogłoszono konkurs, który ma wyłonić najlepszego kandydata.

13 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Budują kanalizację

Od 10 do 19 sierpnia, w związku z budową przyłącza kanalizacji deszczowej w ul. Maratońskiej w Jarocinie, wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w rejonie skrzyżowania ul. Żerkowskiej i Maratońskiej. Odcinek ul. Maratońskiej, od ul. Żerkowskiej do ul. Jordana, będzie w tych dniach wyłączany z ruchu w godz. od. 7.00 do 17.00. Objazd wyznaczono ul. Harcerską. Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.
Wykonywane prace są częścią największej drogowej inwestycji powiatu jarocińskiego – przebudowy drogi z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej. Inwestycja, która łącznie pochłonie około 11 mln 260 tys. zł, realizowana jest przy 50% wsparciu środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

10 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Jarocinianin w Tour de Pologne

1 sierpnia z Sochaczewa ruszył  67 Tour de Pologne – największa impreza kolarska w Polsce. Na starcie wśród zawodników stanął wychowanek UKS Trójka Jarocin  –  Maciej Paterski. Jarocinianin startuje w barwach Włoskiego zespołu Liquigas Doimo. Obecni zawodnicy jarocińskiego klubu również nie próżnują w wakacje, walczyli miedzy innymi o tytuł Mistrza Polski MTB , startowali także w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kolarstwie szosowym, będącej Mistrzostwami Polski Juniorów Młodszych.

05 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Kwiaty dla powstańców

66. lat minęło od wybuchu Powstania Warszawskiego, pomimo, iż nie osiągnęło ono celów wojskowych ani politycznych, to dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość ojczyzny. Tradycyjnie, w rocznicę zrywu zbrojnego mieszkańców stolicy, samorządowcy złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. W imieniu włodarzy powiatu symboliczną wiązankę w hołdzie uczestników powstania złożył starosta Stanisław Martuzalski i skarbnik Jacek Jędrzejak w towarzystwie dowódcy 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk, Mariana Borowiaka.

03 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Drogowe straty popowodziowe

Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało uniknąć się powodzi na terenie powiatu jarocińskiego. Ratowanie wałów na rzece Prośnie łączyło się z większym obciążeniem dróg lokalnych, którymi do celu dojeżdżał nierzadko ciężki sprzęt specjalistyczny. Nawierzchnia dwóch dróg powiatowych wymaga gruntownego remontu. W związku z tym Powiat Jarociński ubiega się o dofinansowanie tych inwestycji z województwa wielkopolskiego.


02 sierpnia 2010
Informacje ogólne

Starosta czytał na plaży

W ramach Wielkiego Czytania na Plaży, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Jarocinie, dorośli od poniedziałku do piątku czytają dzieciom, które przyjdą na rynek. Z zaproszenia na plażę skorzystał miedzy innymi starosta Stanisław Martuzalski, którego w czwartek na plaży słuchało kilkadziesiąt najmłodszych mieszkańców Jarocina. - To wspaniałe uczucie, gdy czyta się książkę  i kątem oka widzi się zainteresowanie dzieci, które słuchają w skupieniu co wydarzy się dalej – stwierdził starosta Martuzalski schodząc z jarocińskiej plaży, gdzie przez kilkadziesiąt minut wraz z dziećmi przeniósł się w świat żółwia Franklina z książki Paulette Bourgeois.

29 lipca 2010
×