otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dobre praktyki samorzadności w powiecie

Sołtysi z terenu powiatu jarocińskiego spotkali się w Witaszycach na kolejnym Powiatowym Zjeździe Sołtysów.

14 października 2014
Informacje ogólne

Sześć medali Taekwondo Jarocin w turnieju Sokol Cup - Cefta 2014

W tym roku prestiżowy turniej krajów Cefta w Taekwondo Olimpijskim rozegrano 4 października w czeskim Hradec Kralove. UKS Taekwondo Jarocin wystawił sześciu zawodników: Ige i Olgę Bachorskie, Weronikę Smołage, Matylde Marcinkowską, Sebastiana Bruggera i Dawida Strumiłowskiego.

13 października 2014
Informacje ogólne

Turniej Taekwondo

12 października na hali sportowej spółki Jarocin Sport odbędzie się III kolejka Międzynarodowej Ligi Taekwondo XIV Wesołek 2014. Imprezie patronuje m.in. samorząd Powiatu Jarocińskiego.

08 października 2014
Informacje ogólne

Historia z nutką przygody

W Jarocinie powstaje Grupa Rekonstrukcji Historycznej. Jej utworzenie ma być końcowym efektem projektu realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

06 października 2014
Informacje ogólne

Starają się o kolejne środki

O kolejne dodatkowe środki na przebudowę dróg starają się powiatowi samorządowcy. Tym razem chodzi o drogę Brzostów – Panienka – granica powiatu. Decyzja w sprawie dofinansowania ma zapaść do końca października.

06 października 2014
Informacje ogólne

DPS w przebudowie

W Kotlinie zainaugurowano realizację projektu termomodernizacji budynku przebudowywanego na potrzeby Domu Pomocy Społecznej. Z tej okazji jarocińskie starostwo zorganizowało okolicznościową konferencję, a jej uczestnicy poznali założenia powiatu związane z przebudową obiektu, odwiedzając także teren inwestycji.

03 października 2014
Informacje ogólne

Zjazd sekretarzy w Witaszycach

Sekretarze powiatów z województwa wielkopolskiego wzięli udział w zjeździe sekretarzy, który odbył się we wrześniu w Witaszycach. Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych.

29 września 2014
Informacje ogólne

Weź udział w debacie o bezpieczeństwie

Starosta Mikołaj Szymczak zachęca mieszkańców do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa na terenie powiatu jarocińskiego.

24 września 2014
Informacje ogólne

Partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej

Dziś starosta Mikołaj Szymczak podpisał porozumienie o współpracy w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju ekonomii społecznej. Głównym celem partnerstwa jest poszukiwanie możliwości wsparcia rozwoju istniejących i nowo powstających na terenie subregionu kaliskiego podmiotów ekonomii społecznej.

24 września 2014
Informacje ogólne

Podsumowanie akcji "Ciśnienie na życie"

19 września na Jarocińskim Rynku, w specjalnie przygotowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” przebadało się 371 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji. Okazało się, że wiek serca co 8 mieszkańca Jarocina przekracza wiek metrykalny o 7 lat.

22 września 2014
Informacje ogólne

Festiwal akordeonowy po raz XIX

Duet akordeonowy Jacek Małachowski - Piotr Kopietz rozpocznie tegoroczną edycję Festiwalu Solistów i Zespołów Akordeonowych w Kotlinie. Inauguracja XIX już festiwalu odbędzie się w niedzielę, 5 października w kościele pw. Św. Kazimierza w Kotlinie.

22 września 2014
Informacje ogólne

Jubileusz "Snutek" już w sobotę

Zespół Folklorystyczny „Snutki” w Potarzycy obchodzi w tym roku jubileusz 30 - lecia działalności. Nic dziwnego, że zespół jest laureatem ostatniej edycji konkursu „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Okolicznościowy koncert z tej okazji odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 września w Jarocińskim Ośrodku Kultury. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00.

22 września 2014
×