otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Spotkanie z Biskupem

Już tradycją stały się coroczne spotkania noworoczne mieszkańców z biskupem kaliskim. W spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim ratuszu w niedzielę 4 stycznia, licznie uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego.

08 stycznia 2015
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra do 13

24 grudnia 2014 roku, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne od godz. 8-13.

22 grudnia 2014
Informacje ogólne

Jarocinianki z pięknie nakrytym stołem

Alicja Grodzka oraz Agnieszka Perdziak - uczennice ZSP 1w Jarocinie z klas kształcących w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego zajęły trzecie miejsce w II Wielkopolskim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”.

22 grudnia 2014
Informacje ogólne

Życzenia dla pracowników powiatowych placówek

Spotkanie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu ze starostą Bartoszem Walczakiem było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku i złożenia życzeń świąteczno - noworocznych.

22 grudnia 2014
Informacje ogólne

Jasełka Zespołu Szkół Specjalnych

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, na które zostali zaproszeni rodzice, emeryci oraz liczni goście i przyjaciele szkoły. Z życzeniami i słodkościami dla dzieci przybył także starosta Bartosz Walczak.

19 grudnia 2014
Informacje ogólne

Patronat historyczny w "ogólniaku"

Kolejna „klasa akademicka” tworzona jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Tym razem „ogólniak” będzie współpracował z Instytutem Historii UAM. Porozumienie patronackie podpisali prorektor UAM prof. dra hab. Zbigniew Pilarczyk, starosta jarociński Bartosz Walczak oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Tomasz Kosiński.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Szybka terapia onkologiczna

Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. W związku z tym – z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 roku.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Nowa radna w powiecie

Janina Nicke startująca z listy komitetu wyborczego Ziemia Jarocińska dołączyła do grona radnych po tym, jak wygasł mandat Adama Pawlickiego, który wybrany został burmistrzem Jarocina.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

Mobilne punkty zapraszają

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

17 grudnia 2014
Informacje ogólne

"Szlacheta paczka" od powiatu

Szlachetna paczka" przygotowana przez zespół Powiatu Jarocińskiego trafiła do pani Ewy - samotnej mamy wychowującej czwórkę dzieci. Powiatowa paczka przygotowana została dzięki licznym darczyńcom, wśród których nie zabrakło radnych powiatowych, pracowników starostwa, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowego Urzędu Pracy, Zarządu Dróg Powiatowych, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej, Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie, Domu Dziecka w Górze oraz społeczności Zespołu Szkół Specjalnych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Ogólnokształcących, Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

16 grudnia 2014
Informacje ogólne

Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?

"Jarocin - miasto idealne. Czy nadal?" to temat wykładu, jaki w czwartek 18 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Regionalnym w ratuszu wygłosi dr Piotr Korduba, historyk sztuki, zajmujący się na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu badaniami w zakresie architektury dawnej i współczesnej, urbanistyki oraz problematyką miejską (przestrzeń publiczna, zagadnienia społeczne).

15 grudnia 2014
×