otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Szkoła zyskała przestrzeń

Po wakacjach uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wrócili do zmienionej szkoły z wyremontowanym i odpowiednio zagospodarowanym holem.  Młodzież jarocińskiej „dwójki” zyskała dodatkową, tak bardzo potrzebną, przestrzeń. Szkolny hol stał się też doskonałym miejscem na wypoczynek i zregenerowanie sił po zajęciach.

23 września 2013
Informacje ogólne

Odkrywali czystą planetę

Uczniowie szkół z terenu powiatu jarocińskiego po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata-Polska 2013”. Tegoroczne hasło akcji: „Odkrywamy czystą planetę” nawoływało do wielokierunkowej ochrony Ziemi poprzez szereg działań ekologicznych.

23 września 2013
Informacje ogólne

Lekcja Agaty

46 540 ml krwi zebrano w akcji zatytułowanej „Lekcja Agaty”. Pod taką nazwą od 6 lat w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie organizowana jest akcja krwiodawstwa, której inicjatorem jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie oraz Towarzystwo Krzewienia Sportu „Siatkarz”.

23 września 2013
Informacje ogólne

Kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Jeszcze w tym roku kontynuowana będzie budowa chodnika w Woli Książęcej. Samorząd Powiatu Jarocińskiego przeznaczył na ten cel 85 tys. zł Chodnik budowany będzie na odcinku od Szkoły Podstawowej w kierunku Witaszyc.

20 września 2013
Informacje ogólne

Konsultacje w sprawie Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego

Powiat Jarociński zaprasza na konsultacje społeczne projektu uchwały w sprawie określenia trybu powołania członków oraz organizacji i trybu działania Jarocińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Spotkanie konsultacyjne -    2 października 2013 r. , o godz.  17.00  w sali nr 30 Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

18 września 2013
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy oraz poczty sztandarowe szkół ponadgimnazjalnych złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

18 września 2013
Informacje ogólne

Profilaktyka raka piersi

15 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Jest to dobra okazja by pomyśleć o profilaktyce raka piersi i rozpocząć regularne samobadanie piersi oraz udać się na badanie profilaktyczne piersi np. w odpowiedzi na zaproszenie z ośrodka wykonującego takie badania.

18 września 2013
Informacje ogólne

Dzień Sybiraka

17 września - dzień, w którym Armia Czerwona wkroczyła w 1939 r., na Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej obchodzony jest jako Dzień Sybiraka. Z tej okazji delegacje organizacji kombatanckich, członkowie Związku Sybiraków oraz przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy złożyli kwiaty pod Krzyżem Martyrologii w Jarocinie oraz pod tablicą znajdującą się na budynku Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

17 września 2013
Informacje ogólne

Konkurs nie został rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. W regulaminowym czasie wpłynęła jedna oferta. Spotkanie komisji konkursowej, która powołana została do wyboru najlepszego kandydata wyznaczono na 12 września 2013 r. Komisja, której przewodniczył wicestarosta Mirosław Drzazga spotkała się w wyznaczonym terminie, jednak ze względu na to, że jedyny kandydat wycofał swoją ofertę, komisja konkursowa została rozwiązana. W najbliższym czasie Zarząd Powiatu w Jarocinie zdecyduje, jak dalej rozwiązać problem kierowania DPS-em.

12 września 2013
Informacje ogólne

Rowerem na dożynki

120 cyklistów wzięło udział w I Rowerowym Rajdzie Żniwnym zorganizowanym w ramach Dożynek Powiatowo – Gminnych Magnuszewice 2013. Inicjatorem rajdu było jarocińskie starostwo, ale jego realizacji podjęło się doświadczone w przygotowaniu tego typu imprez Stowarzyszenie dla Dzieci i Osób Niepełnosprawnych MIŚ.

11 września 2013
Informacje ogólne

Doskonalenie nauczycieli i wspomaganie pracy szkół

Wicestarosta Mirosław Drzazga uczestniczył w konferencji inaugurującej powiatowe projekty pilotażowe nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Powiat Jarociński jest jednym z samorządów, które na realizację projektu ubiegają się o dofinansowanie ze środków unijnych.

11 września 2013
Informacje ogólne

Piękny wieniec dożynkowy

Wieniec Powiatu Jarocińskiego prezentowany podczas Dożynek Powiatowo-Gminnych w Magnuszewicach wykonała Barbara Pielucha z Wojciechowa – radna Gminy Jaraczewo.

10 września 2013
×