Konkurs ofert

Do końca stycznia podmioty zainteresowane realizacją zadań o charakterze pożytku publicznego w roku 2015 mogą zgłaszać się do konkursu ogłoszonego przez Powiat Jarociński.

09 stycznia 2015

Pierwszy etap prac w Domu Pomocy Społecznej zakończony

W listopadzie 2014r. zakończył się pierwszy etap robót prowadzonych w Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. Część zadań sfinansowana została z pozyskanych przez Powiat Jarociński środków europejskich. Prace o wartości 1,9 mln zł obejmowały wykonanie m.in. robót budowlanych, termomodenizacyjnych oraz przyłączy kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

08 stycznia 2015

Spotkanie z Biskupem

Już tradycją stały się coroczne spotkania noworoczne mieszkańców z biskupem kaliskim. W spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim ratuszu w niedzielę 4 stycznia, licznie uczestniczyli samorządowcy powiatu jarocińskiego.

08 stycznia 2015

W Wigilię i Sylwestra do 13

24 grudnia 2014 roku, w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne od godz. 8-13.

22 grudnia 2014

Jarocinianki z pięknie nakrytym stołem

Alicja Grodzka oraz Agnieszka Perdziak - uczennice ZSP 1w Jarocinie z klas kształcących w zawodzie technik żywienia i gospodarstwa domowego zajęły trzecie miejsce w II Wielkopolskim Konkursie dla szkół ponadgimnazjalnych „Najpiękniejszy Stół Świąteczny”.

22 grudnia 2014

Życzenia dla pracowników powiatowych placówek

Spotkanie kierowników jednostek organizacyjnych powiatu ze starostą Bartoszem Walczakiem było doskonałą okazją do podsumowania minionego roku i złożenia życzeń świąteczno - noworocznych.

Jasełka Zespołu Szkół Specjalnych

W Jarocińskim Ośrodku Kultury odbyło się Spotkanie Bożonarodzeniowe społeczności Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, na które zostali zaproszeni rodzice, emeryci oraz liczni goście i przyjaciele szkoły. Z życzeniami i słodkościami dla dzieci przybył także starosta Bartosz Walczak.

19 grudnia 2014

Patronat historyczny w "ogólniaku"

Kolejna „klasa akademicka” tworzona jest w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Tym razem „ogólniak” będzie współpracował z Instytutem Historii UAM. Porozumienie patronackie podpisali prorektor UAM prof. dra hab. Zbigniew Pilarczyk, starosta jarociński Bartosz Walczak oraz dyrektor ZSO w Jarocinie Tomasz Kosiński.

Szybka terapia onkologiczna

Wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szanse wyleczenia. W związku z tym – z myślą o pacjentach powstała szybka terapia onkologiczna, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2015 roku.

Nowa radna w powiecie

Janina Nicke startująca z listy komitetu wyborczego Ziemia Jarocińska dołączyła do grona radnych po tym, jak wygasł mandat Adama Pawlickiego, który wybrany został burmistrzem Jarocina.

Mobilne punkty zapraszają

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.