otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Przedsiębiorcze święto plonów

Tradycyjnie Przedsiębiorstwo Rolne Rusko Sp. z o.o. zarówno dla swoich pracowników, jak i mieszkańców Ruska i okolic zorganizowało dożynkowe święto. Odbyło się ono w minioną sobotę na terenie zakładu. Zgromadzonych, wśród których nie zabrakło Starosty Jarocińskiego Stanisława Martuzalskiego, przywitał prezes PRR Paweł Strzyżewski. Tradycyjny bochen chleba od starostów dożynek - Krystyny Nowak i Wacława Majchrzaka, przyjął Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Leszek Wojtasiak.

16 września 2010
Informacje ogólne

Europa w centrum Jarocina

Jarociński rynek w minioną sobotę stał się centrum Europy. Angielski Big Ben, słowackie góry, hiszpańscy torreadorzy i tancerki, oraz roześmiani Grecy zajechali na jarocińską starówkę unijnym pociągiem, w którego maszynistę wcielił się starosta Stanisław Martuzalski. Szczególny skład pojawił się w Jarocinie w ramach II Pikniku Europejskiego i Miasteczka Pełnego Gwiazd.


15 września 2010
Informacje ogólne

Obronne szkolenie

Pracownicy ds. obronnych starostw oraz urzędów miast i gmin z terenu powiatów jarocińskiego, średzkiego, śremskiego, pleszewskiego i wrzesińskiego wzięli udział w dwudniowym szkoleniu zorganizowanym przez  Wydział Organizacyjny i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Jarocinie.


15 września 2010
Informacje ogólne

Przedsiębiorcza współpraca

Jak dbać o wizerunek swojej firmy, jakie są możliwości pozyskiwania dodatkowych funduszy na jej rozwój oraz o tym, czy warto posiadać systemy jakości, przedsiębiorcy mogli się dowiedzieć i porozmawiać w trakcie Forum Gospodarczego Powiatu Jarocińskiego. Tematykę spotkania zdominowała jednak współpraca zarówno pomiędzy samymi przedsiębiorcami, jak i ich kontakt z samorządami. - Współpraca z przedsiębiorcami dla nas, samorządowców Powiatu Jarocińskiego, jest priorytetem. Wiemy, że jeśli Wy poszerzacie swoją działalność, jeśli się rozwijacie, jednocześnie podnosi się ranga i możliwości gospodarcze całego regionu. – mówił do uczestników forum starosta, Stanisław Martuzalski.

13 września 2010
Informacje ogólne

Dożynkowy chrzest stadionu

Nowy stadion w Żerkowie w minioną niedzielę po raz pierwszy zapełnił się tłumami mieszkańców nie tylko Żerkowa, ale całego powiatu jarocińskiego. Setki osób wspólnie uczciły Gminno - Powiatowe Święto Plonów. Był tradycyjny obrzęd dożynkowy, występy artystyczne i mnóstwo dobrej zabawy.

08 września 2010
Informacje ogólne

Posprzątamy świat

Co roku w całym kraju rzesze, przede wszystkim młodych ludzi, którym nie jest obojętna ekologiczna przyszłość naszej planety włączają się do akcji „Sprzątanie świata”. 17 wrześnią „świat” sprzątać będą również mieszkańcy powiatu jarocińskiego. Hasło zbliżającej się XVII edycji kampanii to „Chrońmy bioróżnorodność – segregujmy odpady”. Akcja na terenie całej Polski przeprowadzana będzie w dniach 17, 18 i 19 września. Na terenie powiatu jarocińskiego kulminację „Sprzątania świata – Polska 2010” planuje się na dzień 17 września 2010 r.


07 września 2010
Informacje ogólne

Europa w Jarocinie

Już w najbliższą sobotę, 11 września na Jarocińskim Rynku odbędzie się II Piknik Europejski. Impreza zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie przy współudziale Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, wzbogacona zostanie „Miasteczkiem Pełnym Gwiazd” przygotowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.


06 września 2010
Informacje ogólne

Prezent na 45-lecie szkoły

Minęły dwumiesięczne wakacje i uczniowie wrócili do szkół. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie powiatowa inauguracja roku szkolnego 2010/2011 była okazją do wmurowania kamienia węgielnego pod powstającą tam salą sportową.


06 września 2010
Informacje ogólne

Najlepsi z najlepszych

Dyplomy, kwiaty i nagrody pieniężne trafiły do piątki najlepszych maturzystów ze szkół, nad którymi pieczę pełni samorząd powiatu jarocińskiego. Warto przypomnieć, że powiat jarociński znalazł się w tym roku na pierwszym miejscu wśród powiatów Południowej Wielkopolski w rankingu zdawalności tegorocznego egzaminu maturalnego. Świadczy to o dużej wiedzy i doskonałym przygotowaniu edukacyjnym absolwentów powiatowych placówek szkolnych.


02 września 2010
Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

1 września, w rocznicę tragicznych wydarzeń sprzed 71 lat, samorządowcy, przedstawiciele organizacji kombatanckich, młodzież szkolna i mieszkańcy Jarocina uczcili pamięć walczących w II wojnie światowej. W otoczeniu pocztów sztandarowych, wartę honorową przy pomniku „Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej 1939-1945” pełnili żołnierze z jarocińskiej jednostki wojskowej i harcerze. Symboliczną wiązankę kwiatów złożyła również delegacja samorządowców powiatu jarocińskiego wraz ze starostą Stanisławem Martuzalskim i przewodniczącym Rady Powiatu Zygmuntem Meisnerowskim.

02 września 2010
Informacje ogólne

Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego

10 września, w Pałacu w Słupi, odbędzie się Forum Gospodarcze Powiatu Jarocińskiego. Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy przedsiębiorców z terenu naszego jak i okolicznych powiatów.

Do uczestnictwa w Forum Gospodarczym wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców zaprasza Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Inicjatywa ma na celu stworzenie możliwości rozwoju współpracy lokalnych przedsiębiorców z samorządami.

02 września 2010
Informacje ogólne

Starościna i Starosta

Starostami tegorocznych Dożynek Gminno Powiatowych, które odbędą się już w najbliższą niedzielę, 5 września w Żerkowie, będą  Maria Wiśniewska i Krzysztof Gauza.


02 września 2010
×