otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Trzy dni z międzynarodowym folklorem

Trzy dni z międzynarodowym folklorem za nami. Artyści z różnych regionów Polski, Albanii, Słowacji, Łotwy, Czarnogóry i Rumunii śpiewem i tańcem przybliżyli wszystkim kulturę ludową swoich narodów. Swoje artystyczne wyroby w trakcie Wystawy Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego zaprezentowali także twórcy z najbliższej okolicy.

05 lipca 2010
Informacje ogólne

Bezrobotni posprzątają po powodzi

165 tysięcy 900 złotych z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej pozwoli na aktywizacje zawodową 19 osób bezrobotnych, które pracować będą przy likwidacji szkód powstałych w wyniku powodzi w żerkowskiej gminie.

02 lipca 2010
Informacje ogólne

Dorośli maturzyści

Oprócz młodzieży kończącej szkoły średnie, do egzaminu dojrzałości zdecydowali się podejść również absolwenci szkół dla dorosłych.

02 lipca 2010
Informacje ogólne

Jarocińscy maturzyści najlepsi w Wielkopolsce

Jak wynika z pierwszych raportów, uczniowie jarocińskich szkół najlepiej w Wielkopolsce napisali egzamin maturalny. W pięciu szkołach powiatu jarocińskiego maturę zdało 91,99% przystępujących do egzaminu.

01 lipca 2010
Informacje ogólne

Przez Tarce do Jarocina

W związku z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej, kolejny dzień inwestor zmuszony jest zamknąć drogę na odcinku od ul. Gorzeńskiego w Wilkowyi, aż do ulicy Świętego Ducha w Jarocinie. Odcinek ten będzie wyłączony z ruchu drogowego dziś, 29 czerwca w godzinach od 7.00 do 19.00. Zgodnie z wyznaczonymi objazdami w Wilkowyi należy kierować się drogą powiatową do Tarc, a następnie drogą wojewódzką do Jarocina.

29 czerwca 2010
Informacje ogólne

Przedwakacyjne spotkania

Tuż przed wakacjami w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie nie próżnowano. Uczniowie czynnie uczestniczyli w ciekawych zajęciach. Było coś dla miłośników książek, teatru, a także dobre rady przed wakacyjnymi wyprawami nad wodę.

28 czerwca 2010
Informacje ogólne

Unijna kasa dla przedsiębiorców

Miesiąc na złożenie wniosków będą mieli ubiegający się o środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach Działania 1.2. „Wsparcie rozwoju MSP”, schemat IV. Wnioskodawcy będą mogli maksymalnie uzyskać dotacje w wysokości do 70 % kosztów projektu.

28 czerwca 2010
Informacje ogólne

Zamkną drogę, zorganizują objazdy

Prace związane z przebudową drogi powiatowej z Jarocina przez Żerków, Śmiełów do Rudy Komorskiej wiążą się z czasowymi utrudnieniami w ruchu drogowym na poszczególnych odcinkach pomiędzy Jarocinem i Żerkowem.

24 czerwca 2010
Informacje ogólne

Nowe kierunki nauczania

Technik logistyk, technik administracji i technik agrobiznesu - takie tytuły w tym roku uzyskali absolwenci Szkoły Policealnej w Tarcach. Dyrekcja placówki zapowiada, że w przyszłym roku oferta dla słuchaczy znów się poszerzy.  Musimy wciąż zmieniać kierunki kształcenia, by nie kumulować bezrobotnych i dostosowywać je do potrzeb społecznych – stwierdził dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, Sławomir Adamiak.

24 czerwca 2010
Informacje ogólne

20 lat biegania w Chrzanie

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca w Chrzanie odbędzie się XX Ogólnopolski Festyn Rekreacyjno-Sportowo-Biegowy Lato Chrzańskie 2010 z Europejczykiem. Jednym z punktów sportowej rywalizacji będą Mistrzostwa Powiatu Jarocińskiego w biegu na 10 kilometrów.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Sportowy "Ogólniak" najlepszy

Jarociński Zespół Szkół Ogólnokształcących wywalczył tytuł Najbardziej Usportowionej Szkoły Ponadgimnazjalnej w Wielkopolsce,  w ramach XI Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej LICEALIADA 2009/2010.

23 czerwca 2010
Informacje ogólne

Objazd na drodze Kotlin - Racendów

Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie informuje, że w związku z realizacją zadania pod nazwą "Przebudowa drogi powiatowej Kotlin – Sławoszew – granica powiatu” będzie wyłączony z ruchu odcinek drogi Kotlin – Sławoszew. Objazd z Kotlina wyznaczony został przez Racendów. Planuje się zamknięcie drogi od 21 czerwca 2010 r. przez okres około dwóch tygodni.

Za wszelkie utrudnienia w ruchu serdecznie przepraszamy.

21 czerwca 2010
×