otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

ŚCIEŻKA ROWEROWA SKOŃCZY SIĘ… W POLU?!

Najpierw Powiat Jarociński oraz Gmina Żerków i Gmina Jarocin prowadziły rozmowy którędy ma przebiegać planowana ścieżka rowerowa. Ostatecznie porozumienie w tej sprawie zostało zawarte na żerkowskim rynku w czerwcu 2016 roku. Podpisany został w tej sprawie list intencyjny pomiędzy Powiatem oraz dwoma zainteresowanymi gminami żerkowską i jarocińską. Jednak pół roku po zawarciu porozumienia – nastąpiła zmiana władzy w Powiecie. Zmiana ta prawdopodobnie wpłynęła na zmianę stanowiska przez Burmistrza Jarocina - i ten wycofał się z poprzednio zawartych ustaleń , co do budowy ścieżki.

27 lutego 2018
Informacje ogólne

Dwóch lekarzy - dwa spotkania

W czwartek 1 marca o godz. 10. 50 w auli liceum rozpocznie się spotkanie z absolwentem z 1996 roku kardiochirurgiem Tomaszem Urbanowiczem. Następnego dnia, 2 marca o godz. 10.50 gościem licealistów będzie absolwent z 1998 roku ortopeda dziecięcy dr hab. nauk medycznych Marcin Tyrakowski.Spotkania mają charakter otwarty.

26 lutego 2018
Informacje ogólne

Wieści Powiatu Jarocińskiego - luty 2018

Tradycyjnie, jak w każdy ostatni piątek miesiąca na antenie radia ELKA - wyemitowana została audycja "Wieści Powiatu Jarocińskiego" - 22 luty 2018.

23 lutego 2018
Informacje ogólne

KONTAKT Z URZĘDEM SKARBOWYM

W dniu 26 lutego 2018 r. od godz. 7.30 do godz. 22.00 pod nr (62) 505 60 33 możliwe jest uzyskanie wsparcia merytorycznego w zakresie JPK_VAT dla mikro-przedsiębiorców.

22 lutego 2018
Informacje ogólne

UCZEŃ BEZPIECZNY W SIECI

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli pn. "Zapobieganie i przeciwdziałanie cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży". Z badań ankietowych przeprowadzonych przez NIK w trakcie kontroli wynika, że zjawisko cyberprzemocy jest wśród uczniów poważnym problemem.

21 lutego 2018
Informacje ogólne

ROZLICZENIA PRZEZ INTERNET

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Jarocinie zachęca do przyjaznych dla Podatników i Środowiska form rozliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych za 2017 r. za pomocą usług udostępnianych przez Ministerstwo Finansów

20 lutego 2018
Informacje ogólne

Podpisz i wyślij JPK VAT z Profilem Zaufanym

Coraz mniej czasu pozostało mikro-przedsiębiorcom na przesłanie pierwszego JPK_VAT (do 26 lutego). Aby mieć pewność skutecznej realizacji tego obowiązku, warto jak najszybciej założyć Profil Zaufany, a dzięki niemu szybko i bezpiecznie wysłać dokumenty do systemu skarbowego.

20 lutego 2018
Informacje ogólne

KOTLIN ODDAŁ HOŁD POWSTAŃCOM

Dla upamiętnienia jednej z najbardziej chlubnych kart historii Polski, w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku – członkowie władz gminy Kotlin zapalili symboliczne znicze w miejscu upamiętniającym Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Magnuszewicach.

19 lutego 2018
Informacje ogólne

JAROCIŃSKA REWOLUCJA

Pięćdziesiąt dni przed wybuchem Powstania Wielkopolskiego w Jarocinie, w nocy z 8 na 9 listopada 1918 roku miały miejsce wydarzenia nazywane dzisiaj „Jarocińską Rewolucją”.(Na zdjęciu: Ćwiczenia paramilitarne jarocińskich skautów w lasach w okolicy Tarzec w roku 1916; fot. z zasobów Muzeum Regionalnego w Jarocinie).

19 lutego 2018
Informacje ogólne

spoKREWnieni

W związku z organizowaną akcją zbiórki krwi "SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego skierowaną do służb mundurowych - komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie Kazimierz Cieślak zwrócił się do wszystkich strażaków z terenu powiatu jarocińskiego o czynny udział w tej akcji.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

e-PITy 2017 -czy ten rok będzie rekordowy?

Polacy coraz chętniej rozliczają się z fiskusem elektronicznie. W pierwszym miesiącu 2018 roku złożono już niemal 1 mln e-deklaracji. Jak wynika z ubiegłorocznych statystyk, prawie 12 milionów podatników rozlicza się przez Internet, a ich liczba systematycznie rośnie. W brew stereotypom elektroniczne deklaracje to nie tylko domena ludzi młodych. W poprzednim roku skorzystało z nich ponad 18 tysięcy seniorów w wieku powyżej 90-ciu lat.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

W Tarcach pamiętali o rocznicy…

W dniu 16 lutego 2018 r. o godzinie 12 delegacja nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach złożyła hołd pod kamieniem upamiętniającym postać majora Zbigniewa Ostroróg-Gorzeńskiego - komendanta III Okręgu Wojskowego w Jarocinie. Uroczystość miała upamiętnić zakończenie Powstania Wielkopolskiego w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze.

16 lutego 2018
×