otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

The Prodigy kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Ojcowie chrzestni sceny rave, brytyjska formacja The Prodigy to trzeci headliner Jarocin Festiwal 2016! Mająca na koncie ponad 20 milionów sprzedanych płyt na całym świecie grupa wystąpi na jarocińskiej scenie tuż obok zespołów: Slayer oraz Five Finger Death Punch. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Organizatorem imprezy po raz kolejny będzie agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka w Jarocinie.

09 lutego 2016
Informacje ogólne

Trzy razy "K", czyli moc legendy i zespoły, które mają za sobą tłumy

Legendarni laureaci jarocińskiego festiwalu sprzed dokładnie 30 lat, kapela będąca rockandrollowo-folkową wizytówką Śląska, a także zespół, którego twórczość zaistniała za sprawą przeróbek rockmetalowych szlagierów z absurdalnymi, żulerskimi tekstami. Zespoły Kobranocka, Koniec Świata oraz Kabanos to kolejni artyści, którzy dołączają do składu Jarocin Festiwal 2016.

09 lutego 2016
Informacje ogólne

Tańce świata

4 lutego w Zespole Szkół Specjalnych odbyła się zabawa taneczna pod hasłem „Tańce Świata”.

09 lutego 2016
Informacje ogólne

Integracyjny balik

Uczniowie z ZSS w Jarocinie po raz kolejny zostali zaproszeni na bal karnawałowy zorganizowany przez młodzież z ZSP nr 1 w Jarocinie. Impreza odbyła się 9 lutego 2016 r., a towarzyszyły jej ciepłe słowa, życzliwe spojrzenia, głośna muzyka, tańce, wspólne zabawy.

09 lutego 2016
Informacje ogólne

Obwieszczenie Starosty Jarocińskiego

Starosta Jarociński działając na podstawie art. 24 ust. 2a ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2015r. poz. 520 ze zmianami) w nawiązaniu do rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 lipca 2015r. w sprawie ustalenia granic niektórych miast, nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, ustalenia granic oraz zmiany nazw i siedzib władz niektórych gmin (Dz. U. z 2015r. poz. 1083) zawiadamia o dokonaniu zmian w ewidencji gruntów i budynków dotyczących gminy Jaraczewo.

08 lutego 2016
Informacje ogólne

Szpital się zmienia

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: ginekologiczno – położniczego i noworodkowego, chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi oraz dziecięcego, do wymogów rozporządzenia ministra zdrowia. Dzięki inwestycji w placówce powstanie oddział opieki paliatywnej i wygospodarowane zostanie odpowiednie miejsce dla uruchomienia stacji dializ.

08 lutego 2016
Informacje ogólne

Maria Kaczyńska patronką Domu Pomocy Społecznej

Prezydentowa Maria Kaczyńska będzie patronką Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Taką decyzję podjęli jednogłośnie samorządowcy Powiatu Jarocińskiego podczas ostatniej sesji rady.

08 lutego 2016
Informacje ogólne

Podium dla Zespołu Szkół Specjalnych

Jak co roku na początku lutego reprezentacja uczniów z jarocińskiego Zespołu Szkół Specjalnych wzięła udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym. Przedsięwzięcie promujące bezpieczny Internet odbyło się w Ostrowie Wlkp.

8 lutego 2016
Informacje ogólne

Uczennica Dwójki w finale olimpiady teologicznej

Uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr 2 w Jarocinie – Monika Adamska awansowała do etapu ogólnopolskiego XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”.

01 lutego 2016
Informacje ogólne

Dotacje na aktywizację bezrobotnych

Jesteś osobą bezrobotną i chcesz rozpocząć działalność gospodarczą, możesz pozyskać dotację z Powiatowego Urzędu Pracy.

01 lutego 2016
Informacje ogólne

Publiczny transport

Trwają prace związane z funkcjonowaniem publicznego transportu osób po 1 stycznia 2017 r.

29 stycznia 2016
Informacje ogólne

Refundacja dla pracodawców

Pracodawcy mogą ubiegać się o refundację kosztów wynagrodzenia i składki ZUS dla bezrobotnych do 30 roku życia. W tym celu należy złożyć wniosek w Powiatowym Urzędzie Pracy.

28 stycznia 2016
×