otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W rocznicę wybuchu wojny

W 73 rocznicę wybuchu II wojny światowej samorządowcy powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele organizacji kombatanckich w asyście honorowej żołnierzy z jarocińskiej jednostki wojskowej złożyli kwiaty pod pomnikiem „Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej” w Parku Zwycięstwa. Przy obelisku, tragiczną historię wybuchu wojny zgromadzonym przedstawiła Lechosława Dębska.

03 września 2012
Informacje ogólne

Ku chwale Solidarności

31 sierpnia włodarze Powiatu jarocińskiego i Gminy Jarocin uczcili Dzień Solidarności i Wolności,

03 września 2012
Informacje ogólne

Komisja rewizyjna zbada wniosek radnych

Komisja Rewizyjna Rady Powiatu Jarocińskiego zbada zasadność złożenia wniosku wystosowanego przez pięciu radnych, którzy domagają się odwołania starosty jarocińskiego Mikołaja Szymczaka.

31 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Prace nocne przy budowie wiaduktów w Jarocinie

Przez najbliższe trzy noce będą trwały prace przy przebudowie wiaduktów drogowych nad torami kolejowymi w ciągu ulicy Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Inwestycję wartą ponad 12 mln zł brutto realizuje Powiat Jarociński a generalnym wykonawcą jest firma Skanska. 

28 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Drugi wiadukt do rozbiórki

W piątek 24 sierpnia zostanie zamknięty dla ruchu drugi wiadukt przy ulicy Powstańców Wlkp., nad torami PKP w Jarocinie. - Cieszy nas niezmiernie, że realizacja tak ważnej inwestycji idzie zgodnie z planem mimo „niespodzianek” na jakie trafia wykonawca. Wykopane kable czy rury nie hamują postępu prac. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z utrudnień w ruchu zarówno dla mieszkańców, jak i przejeżdżających przez Jarocin kierowców. Bardzo przepraszamy za niedogodności. Należy jednak pamiętać, że dzięki realizacji tej długo oczekiwanej inwestycji, jest to tylko sytuacja przejściowa. – stwierdza starosta Mikołaj Szymczak.23 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Rocznica Cudu nad Wisłą

92 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Delegacje władz samorządowych powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, wojska, organizacji kombatanckich złożyły kwiaty pod obeliskiem upamiętniającym wszystkich bohaterów wojny polsko-bolszewickiej.

20 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Oświadczenie Starosty Powiatu Jarocińskiego

W związku z pojawiającymi się insynuacjami i pomówieniami, które wskazują na możliwość wystąpienia nieprawidłowości w działaniach Zarządu Powiatu przy zakupie przez Powiat Jarociński nieruchomości w Kotlinie z przeznaczeniem na dom pomocy społecznej informuję, że podjąłem decyzję o upublicznieniu wszystkich dokumentów dotyczących tej transakcji. W biurze sekretarza powiatu (Starostwo Powiatowe w Jarocinie, pokój nr 26) w godzinach od. 8.00 do 16.00 dostępne są do wglądu oryginały:

14 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Nowy dom dla pensjonariuszek

Po wielu miesiącach analiz władze powiatu jarocińskiego podjęły ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji Domu Pomocy Społecznej. Rozpoczęły się prace nad założeniami do projektu przebudowy obiektu w Kotlinie, który samorząd kupił na potrzeby placówki. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę, powiat ogłosi przetarg na realizację inwestycji szacowanej na kwotę 7 mln zł.

13 sierpnia 2012
Informacje ogólne

Powiatowe dożynki w Wojciechowie

Gospodarzem tegorocznych dożynek gminno – powiatowych będą sołectwa Łowęcice i Wojciechowo. Uroczystości zaplanowano na niedzielę 9 września. Rozpoczną się mszą św. dziękczynną - polową, która zostanie odprawiona na placu przy sali wiejskiej w Wojciechowie. Nie zabraknie tradycyjnej części obrzędowej, występów artystycznych i zabawy tanecznej.

12 sierpnia 2012
×