Uczcijmy pamięć ofiar Katynia

Starosta Jarociński zachęca do udziału w uroczystościach z okazji 73. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i 3. rocznicy katastrofy smoleńskiej. W najbliższy piątek - 12 kwietnia o godz. 11.00 w kościele oo. Franciszkanów odbędzie się Msza św. w intencji Ofiar Katynia oraz ofiar katastrofy samolotu, w której zginęli członkowie polskiej delegacji zmierzającej do Katynia na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Po mszy, o godz. 12.00 na terenie jarocińskich koszar zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele organizacji kombatanckich, służb mundurowych, placówek oświatowych oraz samorządowcy z terenu powiatu jarocińskiego.

10 kwietnia 2013

Innowacyjne i sprawne starostwo

W jarocińskim starostwie rozpoczął się cykl szkoleń organizowanych w ramach projektu „Innowacyjna i Sprawna Administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy”. Do tej pory przeprowadzone zostały szkolenia z zakresu zarządzania infrastrukturą lokalną i drogami, ochrony środowiska i rolnictwa w JST oraz planowania rozwoju instytucjonalnego.

139. rocznica urodzin generała

8 kwietnia 1874 roku w Mieszkowie urodził się Stanisław Taczak – pierwszy dowódca Powstania Wielkopolskiego. W 139. rocznicę urodzin, pod pomnikiem generała Stanisława Taczaka w Mieszkowie złożono kwiaty i zapalono znicze. W uroczystości zorganizowanej przez Grupę Rekonstrukcyjną Powstańców Wlkp. z Mieszkowa wzięli udział samorządowcy powiatu i gminy Jarocin, dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mieszkowie oraz przedstawiciele miejscowych organizacji i instytucji. Powiat reprezentował starosta Mikołaj Szymczak.

Z życzeniami dla ZGO

5 kwietnia obchodzono jubileusz 10-lecia Zakładu Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w Jarocinie. Wśród gości nie zabrakło władz powiatu jarocińskiego, które reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Kosiński i wicestarosta Mirosław Drzazga. Samorządowcy podkreślali wkład pracy, jaki został włożony w rozwój spółki kierowanej do niedawna przez prezesa Mariusza Małynicza. Docenili zaangażowanie załogi, które zaprocentowało pozyskaniem wielomilionowej dotacji z przeznaczeniem na rozbudowę, a co za tym idzie - dalszy rozwój zakładu. Włodarze powiatu życzyli obecnym władzom spółki dobrego klimatu przy realizacji ogromnej inwestycji przekazując na ręce prezesa zarządu spółki - Krzysztofa Gieburowskiego obraz wykonany przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej w Jarocinie.

W nagrodę do USA

Reprezentantki 10 bibliotek publicznych z całej Polski zostały zaproszone na wizytę studyjną do USA. Wśród wyróżnionych znalazła się Agnieszka Borkiewicz – dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin.

05 kwietnia 2013

Jarociniacy w Debatach Oksfordzkich

Reprezentacje Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyły w Mistrzostwach Polski Debat Oksfordzkich organizowanych przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

05 kwietnia 2013

Konkurs "Śmieciom  STOP!"

Ruszyła XIV edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!” pod patronatem Starosty Jarocińskiego. Chętni do wzięcia udziału w konkursie, głównie dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, mogą wypowiedzieć się w formie pisemnej na temat „CZY SPALAĆ ODPADY?”.

04 kwietnia 2013

aaa

27 marca 2013

Przedświąteczne degustacje, zakupy

Ponad 5 tysięcy porcji degustacyjnych: flaczków, klopsików, steków, serów gziki, dań rybnych, wędlin skosztowali Jarociniacy podczas I Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który w Palmową Niedzielę odbył się na jarocińskim rynku. Na przygotowanych stoiskach promowały się lokalne przedsiębiorstwa wszystkich branży. Mróz nie wystraszył mieszkańców, którzy tłumnie przybyli na jarociński rynek. Starosta już zapowiada organizację kolejnego kiermaszu - tym razem przed Bożym Narodzeniem.

26 marca 2013

Walczą o indeksy Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie

Uczniowie klasy III LO z przysposobieniem policyjno – prawnym:  Margareta Krauze i Damian Gluba zakwalifikowali się do III finałowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Uczniowie znaleźli się w grupie 30 najlepszych uczestników Olimpiady wyłonionych spośród  204 uczestników II etapu.

21 marca 2013

Baby, szynki i tajemniczy zając

Miody, twarogi, napoje mleczne, pyszne słodkości… To tylko przedsmak… Apetyczne szynki, wędzonki, kiełbasy surowe, parzone, porady specjalistów, pokazy i techniki przygotowania wołowiny – to jeszcze nie wszystkie atrakcje Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na jarocińskim rynku. Kto zechce spróbować i kupić produkty lokalnych firm powinien pojawić się na imprezie organizowanej z inicjatywy jarocińskiego starostwa powiatowego.

20 marca 2013