Chcą wspólnie ubiegać się o środki z UE

Pod koniec stycznia odbyło się pierwsze w tej kadencji samorządu spotkanie starosty z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu jarocińskiego. W naradzie uczestniczyli także przewodniczący rad poszczególnych samorządów.

02 lutego 2015

Mobilne Punkty Informacyjne w lutym 2015

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

30 stycznia 2015

Rolnicy protestowali

Rolnicy powiatu jarocińskiego pikietowali dziś przeciwko pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie. Z protestującymi spotkali się starosta Bartosz Walczak, przewodniczący rady powiatu Karol Matuszak oraz burmistrz Adam Pawlicki.

27 stycznia 2015

Dni otwarte JOK-u

Zapraszamy wszystkie! nie tylko kulturalne organizacje, kluby, grupy nieformalne, wolontariuszy, sołtysów i przewodniczących osiedli, aktywnych mieszkańców Jarocina w dniu 28 stycznia 2015 r., na godzinę 18: 00 do Jarocińskiego Ośrodka Kultury, ul. Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, 63-200 Jarocin

23 stycznia 2015

Rocznica wyzwolenia Jarocina

24 stycznia 1945 roku wojska radzieckie wkroczyły do Jarocina, dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej skończył się czas kilkuletniego terroru hitlerowskiego. W 70. rocznicę tych wydarzeń samorządowcy, przedstawiciele jarocińskiej jednostki wojskowej oraz uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

23 stycznia 2015

Liceum z patronatem Politechniki

Politechnika Poznańska mocą porozumienia objęła patronatem uczniów klasy z rozszerzeniem matematyczno-fizyczno-informatycznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Dzięki zawiązanej współpracy uczniowie patronackiej klasy będą mogli pogłębiać swoje zainteresowania poprzez możliwość korzystania z oferty naukowo-dydaktycznej uczelni między innymi poprzez kontakt z kadrą i studentami politechniki.

22 stycznia 2015

Pomóż młodym rugbistom spełniać marzenia

Jak co roku, zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na młodych rugbistów Sparty Jarocin. Dzięki temu pieniądze trafią bezpośrednio do dzieci i młodzieży. W ten sposób spełnianie dziecięcych sportowych marzeń będzie dużo łatwiejsze.

19 stycznia 2015

Mistrz u Starosty

Włodarz powiatu złożył gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów świeżo upieczonemu mistrzowi Polski w kolarstwie przełajowym Bartoszowi Miklerowi.

19 stycznia 2015

Silni i samorządni

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego, Starostwa Powiatowego, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej spotkali się w celu wspólnego wypracowania oferty działań dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Silni i samorządni – wielkopolski Związek Organizacji Pozarządowych”.

15 stycznia 2015

Mobilne punkty informacyjne

13 stycznia 2015

Świadectwa dla inspektorów bhp

Już po raz ósmy w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla słuchaczy kształcących się w Szkole Policealnej w Tarcach w zawodzie technik bezpieczeństwa i higieny pracy.

12 stycznia 2015

Świąteczne kolędowanie w Jedynce

W ostatnim dniu zajęć szkolnych 2014 roku, przy symbolicznym świątecznym stole zakrytym białym obrusem zasiedli nauczyciele, pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, aby złożyć sobie życzenia i wspólnie kolędować.

12 stycznia 2015