otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Do szkoły wracać czas

Chętnie przedłużyłbym wam jeszcze wakacje o tydzień, albo dwa, ale nie mam takiej mocy sprawczejpowiedział podczas rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego starosta jarociński Stanisław Martuzalski. Tym razem powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Jarocinie. Zaproszeni goście uczestniczyli w obchodach 60 – lecia warsztatów szkolnych, otwarciu boisk do piłki plażowej oraz uruchomieniu „Radia Dwójka”. Gospodarze przygotowali także krótki program artystyczny, utrzymany w kabaretowej konwencji, który rozbawił uczestników zgromadzonych na placu przed szkołą.

04 września 2008
Informacje ogólne

"Masza" w Jarocinie

Ceniona przez trenerów klubowych i Polskiej Reprezentacji Piłki Siatkowej, pracowita, ambitna, uśmiechnięta. Polscy kibice mówią na nią „Masza”. O kim mowa? O Marii Liktoras – złotej medalistce mistrzostw Europy w siatkówce, środkowej Winiar Kalisz i reprezentacji Polski. W ostatnią sobotę sierpnia zawodniczka przyjechała do Jarocina by spotkać się z uczestnikami Pikniku Rekreacyjno – Integracyjnego zorganizowanego przez Zarząd Osiedla nr 6 pod przewodnictwem Zdzisława Witczaka. Wśród gości pikniku byli m.in. starosta Stanisław Martuzalski, radny Rady Miejskiej Jarocina, sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht oraz dyrektor ZSP nr 2 w Jarocinie Witold Bierła, którzy towarzyszyli siatkarce wspólnie z jednym z organizatorów Henrykiem Kowalskim (na zdjęciu - pierwszy z lewej).

04 września 2008
Informacje ogólne

Najlepsi "jojarze" w Jarocinie

Ponad 40 zawodników z całej Polski „machających” Yoyo stawiło się w Jarocinie na otwartych mistrzostwach Polski Summer FreeStyle Competition. Wysoki poziom prezentowany przez „jojarzy” spowodował, że do ostatecznej rywalizacji stanęło 15 śmiałków. Wśród nich trzech reprezentantów Ziemi Jarocińskiej. Organizatorzy mistrzostw - Niezrzeszona Grupa Młodych Ludzi Machających YoYo zapowiadają, że w przyszłym roku także podejmą wyzwanie.

03 września 2008
Informacje ogólne

Wieniec Powiatu Jarocińskiego wyróżniony

Upleciony na kształt wieży wieniec Powiatu Jarocińskiego zajął III miejsce w Wojewódzko – Diecezjalnym Konkursie Wieńców Dożynkowych.


Najładniejsze symbole dożynkowe wybrano podczas wielkopolskiego święta plonów, które w ostatnią niedzielę sierpnia odbyło się w Ślesinie.
Wieniec z tegorocznych zbiorów powiatu jarocińskiego przekazał starosta jarociński Stanisław Martuzalski w towarzystwie przedstawicieli Zespołu Folklorystycznego „Goliniacy”.

03 września 2008
Informacje ogólne

Powiat w akcji "Sprzatanie świata"

Już za dwa tygodnie, 19 września, miłośnicy ekologii z terenu powiatu jarocińskiego włączą się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2008”. Celem tegorocznej edycji jest zachęcenie do sprzątania lasów, które są nie tylko ostoją tysięcy gatunków roślin i zwierząt, ale szczególnie w obecnych czasach mogą skutecznie przeciwdziałać zmianom klimatycznym. Koordynatorem przedsięwzięcia na terenie powiatu jarocińskiego jest miejscowe starostwo.

03 września 2008
Informacje ogólne

Pamięci ofiar II wojny światowej

1 września, w 69. rocznicę wybuchu II wojny światowej, delegacje organizacji kombatanckich, służb mundurowych, młodzieży i władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin oddały hołd ofiarom napaści Niemiec hitlerowskich i sowieckiej Rosji na Polskę składając kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Ziemi Jarocińskiej. Wojna,  która trwała aż sześć lat pochłonęła 72 miliony istnień ludzkich.

02 września 2008
Informacje ogólne

Dożynkowe podziękowania

Starosta Jarociński i Wójt Gminy Jaraczewo pragną serdecznie podziękować organizatorom i sponsorom Dożynek Gminno – Powiatowych’ Góra 2008. Dzięki Wam mogliśmy godnie uhonorować ciężką pracę rolników Powiatu Jarocińskiego. Szczególne słowa uznania należą się Radom Sołeckim Wsi Góra i Zalesie, które podjęły inicjatywę i głęboko wierzyły w powodzenie przedsięwzięcia. Dziękujemy gościom dożynkowym za przyjęcie naszego zaproszenia. Państwa obecność była najlepszą nagrodą za zaangażowanie i ogrom pracy, które organizatorzy włożyli w przygotowanie rolniczego święta.

29 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości

Jeśli reprezentujesz organizację przedsiębiorców lub inny podmiot realizujący przedsięwzięcia rozwojowe w partnerstwie publiczno-prywatnym z samorządami terytorialnymi lub program edukacyjny i zrealizowałeś z powodzeniem projekt wsparcia przedsiębiorczości oraz pobudzenia lokalnej gospodarki i regionu, weź udział w konkursie „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości” – 2008.

29 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Wesprzyj ofiary żywiołu


Solidaryzując się z mieszkańcami powiatu strzeleckiego, którzy po przejściu przez Opolszczyznę trąby powietrznej ponieśli ogromne straty materialne, zwracamy się do Państwa z wielką prośbą o pomoc i wsparcie dla poszkodowanych rodzin.
W ramach akcji zainicjowanej przez panią senator Małgorzatę Adamczak, do 12 września 2008 roku w Biurze Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Jarocinie będziemy zbierać artykuły szkolne (zeszyty, długopisy, ołówki itp.) dla dzieci i młodzieży, których dobytek, po przejściu wichury, legł w gruzach.
Wspólnie możemy wspomóc poszkodowanych w tym tragicznym momencie i choć po części ułatwić im start w zastanej, zupełnie nowej rzeczywistości.

28 sierpnia 2008
Informacje ogólne

NO TO CO, że padał deszcz

Barwny korowód dożynkowy, piękne wieńce uplecione z tegorocznych zbiorów, tradycyjne przyśpiewki i swojskie jadło to tylko kilka z licznych atrakcji Dożynek Gminno – Powiatowych, które w tym roku odbyły się na terenie gminy Jaraczewo, w miejscowości Góra. Załamanie pogody i opady nie przeszkodziły w dobrej zabawie uczestnikom rolniczego święta. Wytrwali goście dożynkowi nagrodzeni zostali blisko dwugodzinnym koncertem zespołu No To Co.

26 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Święto Wojska Polskiego

14 sierpnia na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym dzień później świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

18 sierpnia 2008
Informacje ogólne

Dożynki z NO TO CO

W najbliższą niedzielę, 24 sierpnia odbędą się Dożynki Gminno-Powiatowe. W tym roku rolnicy z powiatu jarocińskiego świętować będą na terenie gminy Jaraczewo, w Górze. Uroczystości rozpocznie przemarsz korowodu dożynkowego, który wyruszy spod szkoły i przejdzie ulicą Zaleską do kościoła, gdzie ksiądz proboszcz Henryk Kondratowicz odprawi mszę świętą dziękczynną za tegoroczne zbiory.

18 sierpnia 2008
×