otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Pamięć trwać będzie wiecznie

W minioną sobotę, 5 września mieszkańcy Ziemi Jarocińskiej oddali hołd bohaterom poległym w czasie II wojny światowej. Uroczystości z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny rozpoczęły się mszą św. w jarocińskim kościele ojców Franciszkanów.

08 września 2009
Informacje ogólne

Dotacja na termomodernizację

Kolejny milion złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-20013 jest w zasięgu ręki samorządowców powiatu jarocińskiego. Wniosek preselekcyjny złożony przez samorząd, a dotyczący dofinansowania prac termomodernizacyjnych obiektów zarządzanych przez powiat uzyskał wstępną akceptację Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

07 września 2009
Informacje ogólne

Z rewizytą na Białorusi

Od 9 do 17 września w Gimnazjum nr 1 w Stołbcach będzie gościć 19 – osobowa grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.  Wymiana młodzieży jest jednym z elementów współpracy między Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim. Na przełomie marca i kwietnia tego roku młodzież z Gimnazjum nr  1 w Stołbcach i jarocińskiej „Dwójki” brała udział w projekcie „Tacy sami”, który otrzymał wsparcie finansowe z Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.  Młodzi Białorusini gościli wówczas w Jarocinie. Teraz przyszła pora na rewizytę.  Jest to pierwszy wyjazd młodzieży z Powiatu Jarocińskiego na Białoruś.  Uczniowie zwiedzą m. in. Mińsk, Mir oraz Nowogródek. Ponadto będą uczestniczyli w zajęciach integracyjnych oraz spróbują swoich sił podczas Dnia Sportu.

07 września 2009
Informacje ogólne

Szkoła przyrodniczo - biznesowa w Tarcach

Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach nosi nazwę Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych.

02 września 2009
Informacje ogólne

Nowoczesne boiska przy "Ogólniaku"

Z początkiem roku szkolnego Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie wzbogacił się o nowy obiekt sportowy. Młodzież ma do dyspozycji nowoczesne boisko wielofunkcyjne o tartanowej nawierzchni przeznaczone do gry w siatkówkę, koszykówkę i tenisa. To nie wszystko, bowiem zajęcia sportowe mogą odbywać się także na nowym boisku piłkarskim ze sztuczną trawą oraz czterotorową bieżnią o dł. 200m.

02 września 2009
Informacje ogólne

Z Jarocina na Westerplatte

Po przebiegnięciu 400 km trasy z Jarocina na Westerplatte, członkowie TKKF „Europejczyk” z Chrzana (powiat jarociński) złożyli kwiaty pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.Sportowcy wyruszyli z Jarocina w niedzielę - 30 sierpnia ok. godz. 18.00. Błogosławieństwa na drogę udzielił im proboszcz parafii p.w. św. Marcina w Jarocinie ks. Dariusz Matusiak. Podczas startu zawodników wspierali również Starosta Jarociński Stanisław Martuzalski, Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunt Meisnerowski oraz historyk i regionalista, także radny powiatowy Jan Jajor. Siedmiu zawodników biegło w sztafecie, by po kilkudziesięciu godzinach dotrzeć na miejsce wyprawy i oddać hołd obrońcom wybrzeża z 1939 roku. Bieg zorganizowany został w ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

02 września 2009
Informacje ogólne

23 tys. zł na własną firmę!

Osoby bezrobotne z terenu powiatu jarocińskiego chcące rozpocząć działalność gospodarczą mogą skorzystać z programu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Działanie 6.2 Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Realizatorem przedsięwzięcia jest Wielkopolskie Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Obszarów Wiejskich ze Środy Wielkopolskiej.

02 września 2009
Informacje ogólne

Słoneczne dożynki w Kotlinie

Piękna pogoda i bogaty program artystyczny przyciągnęły do Kotlina mieszkańców Ziemi Jarocińskiej na powiatowe dożynki. Tradycyjny bochen chleba na ręce gospodarzy uroczystości starosty Stanisława Martuzalskiego i wójta gminy Kotlin Walentego Kwaśniewskiego przekazali starostowie święta plonów Barbara Rychlik oraz Marek Biegański.

31 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Pożegnanie szefowej "Jedynki"

Podczas wczorajszej Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie Urszulę Goling. Samorządowcy dziękowali Urszuli Goling za nieustępliwość i zaangażowanie, dzięki którym szkoła została wyremontowana, a efekty tej pracy przyniosą zadowolenie kolejnym pokoleniom uczniów i nauczycieli. Odchodząc na emeryturę, zostawia Pani wielki wkład w budowanie autorytetu szkoły oraz poziomu kształcenia – mówił starosta Stanisław Martuzalski.

Urszula Goling pracowała w ZSP nr 1 w Jarocinie od 1976 roku jako nauczyciel języka rosyjskiego, od 1992 roku pełniła stanowisko wicedyrektora szkoły, by w 2004 objąć funkcję dyrektora. Od 1 września funkcję dyrektora placówki pełnić będzie dotychczasowa wicedyrektor Małgorzata Karwacka.

28 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Uhonorowali najlepszych maturzystów

Najlepsi tegoroczni maturzyści z terenu powiatu jarocińskiego zostali wyróżnieni nagrodami pieniężnymi, które ufundowali im samorządowcy powiatowi. Każdy z pięciu laureatów otrzymał 1 tys. zł. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się na Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.  

28 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Głosy Jarociniaków

plakat_glosy.jpgWyjątkowe wydarzenie historyczno-artystyczne czeka mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. W pierwszą sobotę września przed Pałacem Radolińskich wystawione zostanie widowisko multimedialne „Głosy”. Wykorzystano w nim nagrania wspomnień Jarociniaków, którzy doświadczyli, którzy przeżyli, którzy pamiętają II wojnę światową. Udział w tym niezwykłym wydarzeniu jak najliczniejszej rzeszy mieszkańców Ziemi Jarocińskiej będzie wyrazem hołdu dla tych, którzy chcą podzielić się z nami swoimi wojennymi przeżyciami – apeluje do mieszkańców Ziemi Jarocińskiej starosta Stanisław Martuzalski, przewodniczący komitetu obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Z drugiej strony, po twórcach tego niezwykłego widowiska można się spodziewać, że dostarczą widzom niezapomnianych przeżyć artystycznych – dodaje starosta.

27 sierpnia 2009
Informacje ogólne

Wystawa "Pod niemieckim jarzmem"

W ramach obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej w jarocińskim muzeum przygotowana została wystawa zatytułowana „POD NIEMIECKIM JARZMEM. Życie codzienne mieszkańców Ziemi Jarocińskiej w okresie okupacji hitlerowskiej”.  Wystawę będzie można oglądać od 5 września do końca 2009 roku.

27 sierpnia 2009
×