otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konferencje metodyczne dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych

Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w konferencjach przedmiotowych prowadzonych przez doradców metodycznych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Konferencje organizowane są dla nauczycieli powiatu jarocińskiego.

29 marca 2006
Informacje ogólne

"Nasza Europa"

24 marca br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbyły się powiatowe eliminacje do VI Wielkopolskiego Konkursu Nasza Europa. Organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Samorządowe z Koninia a etap powiatowy przygotowało Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Celem konkursu było uzyskanie wzrostu zainteresowania tematyką i problematyką europejską w kręgach młodzieżowych oraz aktywne członkostwo młodzieży w Unii Europejskiej.

nasza_europa.jpg

28 marca 2006
Informacje ogólne

Mistrzostwa powiatu w biegach przełajowych

zerkow_bieg3.jpgSłoneczna pogoda sprzyjała młodym biegaczom w trakcie rozegranych 22 marca br. w Żerkowie Mistrzostw Powiatu Jarocińskiego w Biegach Przełajowych. W zawodach rywalizowały dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Wzorowo zorganizowane zawody przebiegały bardzo sprawnie. Honorowym starterem pierwszego biegu był Starosta Jarociński.

Zwycięzców w poszczególnych kategoraiach biegowych dekorowali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Żerków Janusz Jajczyk.

27 marca 2006
Informacje ogólne

Aktywne szkoły powiatu

W minionym roku szkoły ponadgimnazjalne Powiatu Jarocińskiego aktywnie, a co najważniejsze skutecznie, pozyskiwały zewnętrzne środki finansowe. Ogółem w 2005 roku z różnych źródeł szkoły otrzymały blisko 379 tys. zł. Dzięki tym środkom między innymi zakupiono pomoce naukowe, wyposażono pracownie komputerowe, odnowiono obiekty szkolne.

23 marca 2006
Informacje ogólne

Kultura bliska

Fundacja Wspomagania Wsi i Bank Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych ogłaszają konkurs "Kultura bliska".

22 marca 2006
Informacje ogólne

Bezpłatne badania

SPZOZ w Krotoszynie
CENTRUM PROFILAKTYKI MEDYCZNEJ
I PROMOCJI ZDROWIA
ul. Floriańska 10
63-700 Krotoszyn

Zaprasza na bezpłatne (bez skierowania):
- badania mammograficzne kobiet z roczników 1937 - 1956 w poniedziałki, środy i czwartki w godz. od 9.00 do 14.00 oraz wtorki i piątki w godz. od 12.00 do 17.00.

- badania cytologiczne kobiet z roczników 1947 - 1981 w dniach i godzinach pracy poradni
ginekologiczno-położniczych SPZOZ w Krotoszynie.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego i legitymacji ubezpieczeniowej.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr tel. 062 588 03 89 lub 062 588 04 04 wew. 442.

21 marca 2006
Informacje ogólne

Potrzebna krew

kropelka.jpgZarząd Rejownowy PCK zwraca się z apelem do mieszkańców Pwiatu Jarocińskiego o udział w akcji oddawania krwi. Z Okazji 85 lat działalności młodzieży czerwonokrzyskiej w dniu 31 marca br. (piątek) w godz. od 9:00 do 13:00 w Auli Zespołu Szkół Ogólnoksztacących w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 31) odbędzie się akcja oddawania krwi pod hasłem: „Potrzebna krew - Twoja także”.

20 marca 2006
Informacje ogólne

Oferta dla producentów żywności

Stowarzyszenie im. Eugeniusza Kwiatkowskiego zwraca się do producentów artykułów rolno-spożywczych z propozycją promowania polskiej żywności przez udział w X edycji konkursu „POLSKI PRODUCENT ŻYWNOŚCI”.

Eliminacje wojewódzkie do konkursu odbędą się podczas II Wielkopolskiej Gali Producentów Regionalnych i Tradycyjnych w Poznaniu (Międzynarodowe Targi Poznańskie) w dniu 7 kwietnia 2006r. Producenci chcący uczestniczyć w tegorocznej inicjatywie, w Wydziale Edukacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Jarocinie mogą otrzymać kartę zgłoszenia do konkursu „Polski Producent Żywności”, którą po wypełnieniu należy przesłać do Departamentu Rolnictwa i rozwoju Wsi Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. Karty zgłoszeń należy przesyłać do końca marca br.

16 marca 2006
Informacje ogólne

Spotkanie Starosty z organizacjami pozarządowymi

15 marca br. Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski spotkał się z przedstawicielami organizacji pozarządowych z terenu powiatu. W trakcie spotkania przedstawiciele zaproszonych stowarzyszeń otrzymali odpowiedzi na oferty złożone w konkursie na realizację zadań publicznych Powiatu Jarocińskiego oraz informacje o wysokości przyznanego przez Zarząd Powiatu w Jarocinie dofinansowania.

rozdanie_dotacji1.jpg

16 marca 2006
Informacje ogólne

Powiatowe inwestycje wyróżnione

termo_nominacja.jpgStarostwo Powiatowe w Jarocinie - jako inwestor Termomodernizacji obiektów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Jarocinie - otrzymało nominację do tytułu „Modernizacja Roku 2005”.

"Termomodernizacja jest przykładem naszej troski o poprawę bazy lokalowej w placówkach oświatowych. Cieszy mnie, że inwestycja została dostrzeżona i doceniona przez fachowców tak prestiżowym wyróżnieniem" - mówi starosta jarociński Sławomir Wąsiewski.

13 marca 2006
Informacje ogólne

Najpopularniejsi i najlepsi sportowcy Ziemi Jarocińskiej 2005

Organizowany przez "Gazetę Jarocińską" plebiscyt na najlepszego i najpopularnieszego sportowca Ziemi Jarocińskiej w 2005 roku został rozstrzygnięty. W trakcie uroczystości, która odbyła się 10 marca br. Starosta Jarociński wręczył najpopularniejszym sportowcom ufundowane przez siebie nagrody. Miano najpopularniejszego sportowca w 2005 roku głosami czytelników "Gazety Jarocińskiej zdobyła Karolina Giezek, kolarka z UKS "Trójka".

najpopularniejszy_2.jpg

13 marca 2006
Informacje ogólne

Konkurs ofert rozstrzygnięty

Zarząd Powiatu Jarocińskiego dokonał wyboru ofert na realiazcję zadań publicznych w zakresie kultury, promocji powiatu, kultury fizycznej i turystyki, promocji i ochrony zdrowia.

13 marca 2006
×