otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Kopalnia złota i Błędne Skałki

Wspinaczka górska, zwiedzanie kopali złota, bazyliki w Wambierzycach, do tego urozmaicone zajęcia ruchowe, konkursy i niezapomniana atmosfera – tak w wielkim skrócie można podsumować sześciodniową wycieczkę, z której skorzystała grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

15 października 2008
Informacje ogólne

Czesław zachwycił

W pierwszą niedzielę października ruszył kolejny Festiwal Solistów i Zespołów Akordeonowych. W ciągu dwóch tygodni trwania festiwalu organizatorzy zagwarantowali szereg atrakcji, wśród których można było „na żywo” posłuchać i obejrzeć tegoroczne zjawisko muzyczne – projekt „Czesław Śpiewa”. W ramach festiwalu odbyły się także warsztaty muzyczne „Piazzola – muzyka mistrza”. Zajęcia dla uzdolnionych muzycznie dzieci i młodzieży z Wielkopolski poprowadził znakomity akordeonista i bandoneonista Wiesław Prządka. Artysta wzorem Astora Piazzolli - wybitnego wirtuoza bandoneonu wprowadził także szerszą publiczność w tajniki gry tym instrumencie podczas swojego recitalu w Słupi.

14 października 2008
Informacje ogólne

Szkoły pięknieją

Powiatowe placówki oświatowe z dnia na dzień pięknieją, stają się bardziej funkcjonalne i ekonomiczne. Największe wrażenie robi gmach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Budynek poddany gruntownej renowacji odzyskał swój dawny blask, stając się jedną z perełek architektonicznych Jarocina.Tuż za murami „ogólniaka” na razie - plac boju. Lada moment powstanie tu nowoczesne wielofunkcyjne boisko, które będzie służyło nie tylko młodzieży liceum, ale wszystkim mieszkańcom Ziemi Jarocińskiej. Podobne boisko powstaje przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Jak podkreśla wicestarosta Przemysław Musielak na realizację inwestycji powiat pozyskał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki, co pozwoliło zaoszczędzić w budżecie 200 tys. zł. Dotacja z ministerstwa nie jest jedyną, z której skorzystaliśmy w tym roku realizując inwestycje w oświacie. Udało nam się pozyskać 350 tys. zł z Fundacji EkoFundusz na termomodernizację budynku,  w którym mieści się m.in. Zespół Szkół Specjalnych – informuje wicestarosta. Łącznie na inwestycje i remonty w oświacie w budżecie powiatu na rok 2008 zaplanowano blisko 2,5 mln zł.

14 października 2008
Informacje ogólne

Nauczyciele świętowali

Tegoroczny Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Uroczystość była okazją do wręczenia pedagogom kolejnych stopni awansu zawodowego. Ośmiu nauczycieli wyróżniono nagrodą Starosty Jarocińskiego. Laureaci otrzymali po 2 375 zł brutto. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorządowcy życzyli nauczycielom dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą oraz ciągłej gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Chciałbym zapewnić Państwa, że ze strony władz samorządowych powiatu jarocińskiego czynimy i będziemy czynić wszystko, żebyście ze swojej pracy i trudu wynosili należytą satysfakcję i byli dumni z jej efektów - mówił podczas uroczystości starosta Stanisław Martuzalski.

14 października 2008
Informacje ogólne

Memoriał generała Taczaka

W niedzielę, 5 października odbył się w Mieszkowie VI Memoriał o medal okolicznościowy Generała Stanisława Taczaka w 90. rocznicę Powstania Wielkopolskiego. Tradycyjnego kura zdobył brat Marek Balcerek reprezentujący Kurkowe Bractwo Strzeleckie z Jutrosina. Z serdecznymi gratulacjami dla braci strzeleckiej przybył Ireneusz Lamprecht, sekretarz powiatu, radny Rady Miejskiej w Jarocinie.

09 października 2008
Informacje ogólne

Weź udział w konkursie języka angielskiego

Do 17 października szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać kandydatów do udziału w IV Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Mamy nadzieję, że konkurs przyczyni się do większej integracji młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i na stałe wpisze się do kalendarza imprez lokalnych – mówi czuwająca nad organizacją przedsięwzięcia Grażyna Cychnerska. Chcemy jednocześnie zmobilizować uczniów naszych szkół do nauki języka angielskiego, do rozwijania kompetencji językowych, jakże potrzebnych w dzisiejszej jednoczącej się Europie.

09 października 2008
Informacje ogólne

Powiat rewaloryzuje parki

Trwają prace rewaloryzacyjne zabytkowych parków znajdujących się na terenie powiatu jarocińskiego. Tegoroczne przedsięwzięcie pochłonie blisko 100 tys. zł. 30% środków na ten cel powiat pozyskał z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostała kwota pochodzić będzie ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie. 

07 października 2008
Informacje ogólne

Budują boisko przy "Dwójce"

Przed miesiącem rozpoczęły się prace związane z budową wielofunkcyjnego boiska przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie. Powiatowa inwestycja będzie kosztowała około 450 tys. zł. Blisko połowę tej kwoty udało nam się pozyskać z Ministerstwa Sportu i Turystyki, pozostałe środki pochodzić będą z budżetu powiatu – informuje starosta jarociński Stanisław Martuzalski.

07 października 2008
Informacje ogólne

Odznaczeni weterani

Dziesięciu oficerów z gminy Jarocin, weteranów II wojny światowej, zostało odznaczonych Krzyżem Pamiątkowym Czynu Frontowego 1 i 2 Armii Wojska Polskiego. Żołnierze 1 i 2  armii mieli przeogromny wkład w wyzwolenie naszej ojczyzny - podkreślił obecny w Jarocinie Leopold Barzęc, prezes kaliskiego zarządu okręgowego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów  Politycznych. Odznakę za zasługi otrzymał Leon Tyrakowski przewodniczący Zarządu Osiedla 700-lecia w Jarocinie. Życzenia odznaczonym złożyli starosta Stanisław Martuzalski i burmistrz Adam Pawlicki.

06 października 2008
Informacje ogólne

"Snutki" zdeklasowały rywali

Zespół Folklorystyczny „Snutki” z Potrzycy zdobył trzy pierwsze i dwa trzecie miejsca podczas Krajowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej, który pod koniec września odbył się w Zakopanem. Prawdziwy wybuch entuzjazmu zespołu z Potarzycy nastąpił w momencie obwieszczenia przez jury faktu, że zespół zwyciężył także w klasyfikacji generalnej festiwalu i w nagrodę otrzymał 32-calowy telewizor LCD.

06 października 2008
Informacje ogólne

Maturzyści nagrodzeni

Nagrody dla najlepszych maturzystów stały się w powiecie jarocińskim tradycją. Podobnie jest w latach ubiegłych samorząd powiatowy przyznał najlepszym maturzystom z pięciu szkół ponadgimnazjalnych nagrody pieniężne. Podczas wrześniowej sesji rady starosta Stanisław Martuzalski i przewodniczący rady Zygmunt Meisnerowski złożyli wyróżnionym uczniom serdeczne gratulacje i wręczyli symboliczne czeki wartości 1 tys. zł.

06 października 2008
Informacje ogólne

Szubianki odnowione

Blisko 800 tys. zł kosztowała zrealizowana przez powiat jarociński termomodernizacja budynku przy ul. Szubianki w Jarocinie. W ramach inwestycji ocieplono stropodachy i ściany zewnętrzne budynku, wymieniono okna i drzwi oraz zmodernizowano instalację centralnego ogrzewania. Inwestycja została wsparta środkami zewnętrznymi pozyskanymi przez starostwo z Fundacji EkoFundusz.

Gmach przy Szubiankach jest własnością powiatu. Samorząd kupił go od Spółdzielni Inwalidów „Współpraca”, która przeniosła się do sąsiednich budynków produkcyjnych. Transakcja realizowana była etapami od końca 2001 roku. W pierwszej kolejności powiat zakupił II piętro, rok później parter. Ostatni – trzeci etap dotyczył zakupu gruntu oraz I piętra budynku. W nowym miejscu zlokalizowano placówki zajmujące się pomocą społeczną: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowy Ośrodek ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności, Zespół Szkół Specjalnych, Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Pod koniec ubiegłego roku dołączyła do nich Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

01 października 2008
×