otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Uzupełniają podstawę programową

Tradycyjnie już na przedwiośniu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy w Ostrowie Wlkp oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Jarocinie przeprowadzili szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarce żywnościowej. Wzięła w nim udział młodzież Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcąca się w zawodach przyrodniczych: agrobiznes, architektura krajobrazu i weterynaria.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

Doskonalą informatyków

Jarociński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, w którym kształcą się m.in. przyszli informatycy ciągle doskonali zakres nauczania. Od początku lutego w szkole realizowany jest Program Cisco Networking Academy. To ogólnoświatowe przedsięwzięcie oferuje możliwość uzyskania wiedzy teoretycznej i praktycznej z dziedziny projektowania, rozwoju i utrzymywania sieci komputerowych.

17 lutego 2016
Informacje ogólne

Orkiestry dęte rozbrzmiały w Żerkowie

W minioną sobotę odbył się pierwszy przegląd orkiestr dętych w Żerkowie. Imprezę zorganizowała fundacja wsparcia i rozwoju „Antrejka” z Żerkowa. Na scenie w auli żerkowskiego gimnazjum wystąpiły orkiestry z Książa Wielkopolskiego, Środy Wielkopolskiej i Żerkowa.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Wielki powrót! Sweet Noise kolejną gwiazdą Jarocin Festiwal 2016!

Jeden z najważniejszych zespołów polskiego rock’a, legendarna, a zarazem owiana aurą tajemnicy, grupa Sweet Noise to kolejna gwiazda Jarocin Festiwal 2016! Nadchodząca edycja najstarszego i najbardziej zasłużonego festiwalu rockowego w Polsce odbędzie się w dniach 7 – 9 lipca. Zagranicznymi headlinerami tegorocznej odsłony będą formacje: Slayer, The Prodigy oraz Five Finger Death Punch. Wydarzenie po raz kolejny zorganizuje agencja Prestige MJM we współpracy ze Spichlerzem Polskiego Rocka.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

O bezpieczeństwie w Internecie

Zasady korzystania z bezpiecznych stron internetowych oraz sposoby ochrony przed wirusami, atakami hakerskimi, niepożądanym pobieraniem płatnych aplikacji były tematem II Międzyszkolnych Warsztatów Dnia Bezpiecznego Internetu. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie, który w tym roku gościł uczniów z Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Witaszycach oraz z Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Zespół Szkół Specjalnych w projekcie UNICEF

„Mali uczniowie idą do szkoły” do projekt zrealizowany w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie. Przedsięwzięcie miało na celu kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zorganizowanie edukacji dla dzieci w Mali.

16 lutego 2016
Informacje ogólne

Walentynkowa akcja profilaktyczna

"Mój Walenty jest the best, idzie zrobić ze mną test" pod tym przewrotnym hasłem kryje się profilaktyczna akcja, którą zorganizowano w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

15 lutego 2016
Informacje ogólne

Ciekawe kierunki - ciekawa nauka

Ciekawe kierunki nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego to jednocześnie ciekawy program nauczania.

11 lutego 2016
Informacje ogólne

Uczyli się udzielać pierwszej pomocy

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach była głównym tematem spotkania uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej.

11 lutego 2016
Informacje ogólne

W hołdzie "Żołnierzom Wyklętym"

Wyjątkowy koncert zorganizowany w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” odbędzie się w niedzielę 21 lutego o godz. 19.30 w kościele Franciszkanów w Jarocinie. Poruszającą muzykę w wykonaniu znanych bardów: Leszka Czajkowskiego i Pawła Piekarczyka, literacko uświetni występ znanego polskiego aktora Jerzego Zelnika.

11 lutego 2016
Informacje ogólne

Przebudowa drogi Witaszyczki - Zakrzew coraz bliżej

Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann zatwierdził „Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016. Dotację otrzyma 15 zadań dotyczących dróg powiatowych. Wśród nich przebudowa drogi z Witaszyczek do Zakrzewa.

11 lutego 2016
Informacje ogólne

Pamięć o amerykańskich lotnikach

9 lutego 1945 roku nieopodal Jaraczewa w katastrofie lotniczej zginęło pięciu amerykańskich lotników. W 71. rocznicę tego wydarzenia pod pomnikiem upamiętniającym wydarzenie złożono kwiaty i zapalono znicze.

10 lutego 2016
×