ZA DZIAŁALNOŚĆ NA RZECZ SENIORÓW

Halina Florczyk ( na zdj. z prawej) - prezes Jarocińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wyróżniona za swoją działalność.

26 stycznia 2018

AUDYCJA RADIOWA - 26.01.2018

Tradycyjnie, jak w każdy ostatni piątek miesiąca na antenie radia ELKA - wyemitowana została audycja "Wieści Powiatu Jarocińskiego".

26 stycznia 2018

ROCZNICA WYZWOLENIA JAROCINA

Wczoraj w Parku Zwycięstwa przy ul. Hallera odbyła się uroczystość złożenia kwiatów z okazji 73 rocznicy wyzwolenia Jarocina.

25 stycznia 2018

OSIEM MEDALI

- w tym jeden złoty, dwa srebrne i pięć brązowych, to dorobek reprezentantów MUKS Białe Tygrysy Jarocin w Pucharze Polski Swarzędz Cup 2018.

23 stycznia 2018

Powiat pamiętał o powstańcach z 1863 r.

155. rocznica wybuchu powstania styczniowego. Starosta Powiatu Jarocińskiego Teodor Grobelny oraz Stanisław Martuzalski – Członek Zarządu Powiatu i Jan Bartczak, Sekretarz Powiatu oddali cześć powstańcom styczniowym z 1863 roku, zapalając symboliczne znicze przy rodzinnym grobowcu dr Józefa Niklewskiego.

23 stycznia 2018

Powiat dla Gminy Jarocin - przekazanie dokumentacji

Wychodząc naprzeciw postulatom Burmistrza Jarocina – radni powiatowi koalicji rządzącej postanowili na wniosek Starosty nieodpłatnie przekazać Gminie Jarocin dokumentację dotyczącą łącznika dróg nr 11 i nr 12, o którą tak głośno w mediach dopominał się Burmistrz Jarocina. Nastąpiło to wczoraj podczas LIV sesji Rady powiatu Jarocińskiego.

TELEKONFERENCJA - skutki orkanu FRYDERYKA

Dzisiaj (19. stycznia br.) na godz. 11.00 dnia dzisiejszego Zbigniew Hoffmann Wojewoda Wielkopolski zarządził wideokonferencję związaną z wydarzeniami z ostatniej doby; w telekonferencji wziął udział Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

LUDZIE NIEPODLEGŁOŚCI - Jerzy Niedziałkowski

80. rocznica śmierci. - Jerzy Niedziałkowski, starosta jarociński w latach 1937 – 1938.

EUROPA dla OBYWATELI

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na bezpłatne spotkanie informacyjne o programie "Europa dla obywateli", które odbędzie się 25 stycznia br. w Poznaniu.

ALERT METEO - OPADY ŚNIEGU I SILNY WIATR

Dziś i jutro przewidywany jest na terenie południowej Wielkopolski silny wiatr połączony z opadami śniegu. Prędkość wiatru może osiągnąć w porywach nawet 100 km/h.

18 stycznia 2018

Wystawa poświęcona Rotmistrzowi Pileckiemu

2 lutego br. w ZSP nr 1 w Jarocinie zostanie otwarta mobilna wystawa „Rotmistrz Pilecki – zwyczajny bohater”.Wystawa jest jedną z wielu zaplanowanych na ten rok imprez związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Współorganizatorem wystawy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

18 stycznia 2018

SZKOŁA PROMUJĄCA SZKOLNE KLUBY SPORTOWE

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło program „Szkolny Klub Sportowy” na rok 2018 (szczegółowe informacje na stronie MEN: www.men.gov.pl).

17 stycznia 2018