otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Najbardziej "zatableciony" powiat

Biblioteki z terenu powiatu jarocińskiego wzbogaciły się o tablety, które już wkrótce będą dostępne dla czytelników.

04 lutego 2015
Informacje ogólne

Najlepsi mówcy z "ogólniaka"

O tym, kto jest najlepszym mówcą i potrafi wygłaszać piękne przemówienia można było przekonać się podczas konkursu zorganizowanego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego. I Powiatowy Konkurs Krasomówczy odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie i jak się okazało najlepszych mówców znaleziono w gronie gospodarzy.

03 lutego 2015
Informacje ogólne

"Dwójka" w rankingu "Perspektyw"

"Perspektywy" opublikowały swój doroczny ranking szkół. Na wysokim miejscu uplasowali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalknych nr 2 w Jarocinie.

03 lutego 2015
Informacje ogólne

Chcą wspólnie ubiegać się o środki z UE

Pod koniec stycznia odbyło się pierwsze w tej kadencji samorządu spotkanie starosty z wójtami i burmistrzami gmin z terenu powiatu jarocińskiego. W naradzie uczestniczyli także przewodniczący rad poszczególnych samorządów.

02 lutego 2015
Informacje ogólne

Mobilne Punkty Informacyjne w lutym 2015

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

30 stycznia 2015
Informacje ogólne

Rolnicy protestowali

Rolnicy powiatu jarocińskiego pikietowali dziś przeciwko pogarszającej się sytuacji w polskim rolnictwie. Z protestującymi spotkali się starosta Bartosz Walczak, przewodniczący rady powiatu Karol Matuszak oraz burmistrz Adam Pawlicki.

27 stycznia 2015
Informacje ogólne

Dni otwarte JOK-u

Zapraszamy wszystkie! nie tylko kulturalne organizacje, kluby, grupy nieformalne, wolontariuszy, sołtysów i przewodniczących osiedli, aktywnych mieszkańców Jarocina w dniu 28 stycznia 2015 r., na godzinę 18: 00 do Jarocińskiego Ośrodka Kultury, ul. Plac Festiwalu Muzyki Rockowej 1, 63-200 Jarocin

23 stycznia 2015
Informacje ogólne

Rocznica wyzwolenia Jarocina

24 stycznia 1945 roku wojska radzieckie wkroczyły do Jarocina, dla mieszkańców Ziemi Jarocińskiej skończył się czas kilkuletniego terroru hitlerowskiego. W 70. rocznicę tych wydarzeń samorządowcy, przedstawiciele jarocińskiej jednostki wojskowej oraz uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach złożyli kwiaty i zapalili znicze pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

23 stycznia 2015
Informacje ogólne

Liceum z patronatem Politechniki

Politechnika Poznańska mocą porozumienia objęła patronatem uczniów klasy z rozszerzeniem matematyczno-fizyczno-informatycznym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Dzięki zawiązanej współpracy uczniowie patronackiej klasy będą mogli pogłębiać swoje zainteresowania poprzez możliwość korzystania z oferty naukowo-dydaktycznej uczelni między innymi poprzez kontakt z kadrą i studentami politechniki.

22 stycznia 2015
Informacje ogólne

Pomóż młodym rugbistom spełniać marzenia

Jak co roku, zachęcamy wszystkich do przekazania 1% podatku na młodych rugbistów Sparty Jarocin. Dzięki temu pieniądze trafią bezpośrednio do dzieci i młodzieży. W ten sposób spełnianie dziecięcych sportowych marzeń będzie dużo łatwiejsze.

19 stycznia 2015
Informacje ogólne

Mistrz u Starosty

Włodarz powiatu złożył gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów świeżo upieczonemu mistrzowi Polski w kolarstwie przełajowym Bartoszowi Miklerowi.

19 stycznia 2015
Informacje ogólne

Silni i samorządni

Przedstawiciele organizacji pozarządowych, Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego, Starostwa Powiatowego, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, Muzeum Regionalnego w Jarocinie, Jarocińskiego Ośrodka Kultury oraz Wielkopolskiej Rady Koordynacyjnej spotkali się w celu wspólnego wypracowania oferty działań dla organizacji pozarządowych z terenu powiatu jarocińskiego. Spotkanie zorganizowano w ramach realizacji projektu „Silni i samorządni – wielkopolski Związek Organizacji Pozarządowych”.

15 stycznia 2015
×