otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konsultanci z Jarocina szkolą przedsiębiorców

Od niespełna roku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie działa jeden z dwunastu Punktów Informacyjnych Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. W ramach swej działalności konsultanci z Jarocina przeprowadzają bezpłatne szkolenia  informacyjno – promocyjne. Zapoznajemy uczestników z dotychczasową pracą punktu oraz wymogami formalnymi aplikowania o środki w ramach dwóch działań Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (Działania 1.1. i Działania 1.2), adresowanymi bezpośrednio do przedsiębiorców z Wielkopolski – informuje Jarosław Raś ze starostwa w Jarocinie.  W ubiegłym miesiącu przeprowadziliśmy cztery spotkania w: Jarocinie, Śremie, Środzie Wlkp. i Krotoszynie – dodaje.

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Uhonorowani przez premiera

Sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uhonorowani zostali najlepsi uczniowie szkół, które kończą się uzyskaniem świadectwa dojrzałości. Stypendium w wysokości 2500 zł przyznawane jest jednorazowo za wyniki w nauce uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danym typie szkoły średnią ocen. Minimalna wymagana średnia wynosiła 4,75. Uroczyste spotkanie, podczas którego wyróżniono ponad 300 uzdolnionych osób z Wielkopolski odbyło się w sali audiowizualnej Centrum Wykładowo - Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej.

Stypendia otrzymali: ZSP nr 1 w Jarocinie - Monika Smolińska, Bartosz Kubiak; ZSP nr 2 w Jarocinie – Agnieszka Kasprzak, Aleksandra Marcinowska; ZSO w Jarocinie – Agata Jajor;ZSO w Tarcach - Monika Grygiel

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

"Schetynówki" dla powiatu?

Ponad 200 wniosków o dofinansowanie remontów i budowy dróg w ramach „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011” wpłynęło do wojewody wielkopolskiego. Są wśród nich także projekty dotyczące dróg leżących na terenie powiatu jarocińskiego: ul. Dworcowej w Golinie, drogi Bachorzew – Wilkowyja oraz drogi Klęka - Żerków. Zgodnie z pomysłem wicepremiera Grzegorza Schetyny najlepsze projekty uzyskają wsparcie finansowe rządu w wysokości 50% kosztów realizacji inwestycji, pozostałe 50% muszą wyasygnować samorządy. Na podjęcie decyzji w sprawie dofinansowania musimy poczekać do 5 grudnia.

02 grudnia 2008
Informacje ogólne

Powiat na półmetku

Nowoczesne wyposażenie szpitala, szereg inwestycji w oświacie i pomocy społecznej, remont 50 km dróg to efekt dwuletniej pracy samorządowców powiatu jarocińskiego. Nakłady inwestycyjne dwóch lat naszej działalności już teraz przekroczyły czteroletnie wysiłki poprzedniej kadencji i są pięć razy większe od nakładów inwestycyjnych I kadencji – podsumowuje starosta Stanisław Martuzalski.

01 grudnia 2008
Informacje ogólne

Medal od kombatantów

Zarząd Główny Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych przyznał Staroście Jarocińskiemu Stanisławowi Martuzalskiemu medal za zasługi dla związku. Stanisław Martuzalski został uhonorowany za wspieranie organizacji kombatanckich działających na terenie powiatu jarocińskiego. Medal wręczony został podczas sesji Rady Powiatu Jarocińskiego, która odbyła się 27 listopada. Odznaczenie wraz z gratulacjami przekazali staroście prezes kotlińskiego koła ZKRPiBWP - ppor. Antoni Wojtasiak, z-ca prezesa - ppor. Władysław Kaganek oraz st. kpr. Stanisław Kaganek.

28 listopada 2008
Informacje ogólne

Szkolenie

Starostwo Powiatowe w Jarocinie

zaprasza na szkolenie

z zakresu stosowania ustawy o pożytku publicznym i wolontariacie,

które odbędzie się 2 grudnia 2008 roku o godz. 10.00

w sali nr 30

Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

26 listopada 2008
Informacje ogólne

Konkurs "HIV/AIDS nie zna granic" rozstrzygnięty

Znamy już laureatów powiatowego etapu konkursu plastycznego na komiks pod hasłem „HIV/AIDS nie zna granic”. Do etapu wojewódzkiego wytypowana została praca Dominika Mettlera, ucznia klasy I e Gimnazjum nr 1 w Jarocinie.

25 listopada 2008
Informacje ogólne

Muzyczne święto patriotyczne

Fragmenty oper „Halka” i „Straszny Dwór” Stanisława Moniuszki oraz utwory F. Nowowiejskiego, W. Kilara, Ch.Gounoda oraz G.Verdiego usłyszymy podczas koncertu „TOBIE POLSKO” zorganizowanego w ramach obchodów 90. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Muzyczne święto patriotyczne rozpocznie się 7 grudnia o godz. 15.00 w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

W koncercie „TOBIE POLSKO” wystąpią: Orkiestra Capella Posnaniensis, Chór im. K.T.Barwickiego oraz soliści: Magdalena Nowacka i Michał Marzec. Na organach zagra pochodzący z Jarocina Jarosław Lorenc. Organizatorem imprezy jest Chór im. K.T. Barwickiego. Koncert odbędzie się dzięki wsparciu  finansowemu Starostwa Powiatowego w Jarocinie oraz Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

 

25 listopada 2008
Informacje ogólne

Dworcowa w Górze otwarta

Blisko 700 tys. zł kosztowała przebudowa ulicy Dworcowej w Górze. Inwestycja podzielona została na 3 etapy i była realizowana od 2006 roku. Uroczyste oddanie do użytku  ulicy Dworcowej w Górze odbyło się 19 listopada.

 

21 listopada 2008
Informacje ogólne

Drogi do Niepodległości

Koniec roku 2008 przynosi dwie, ważne dla historii naszego kraju, rocznice. 11 listopada czcimy odzyskanie przez Polskę niepodległości, a 27 grudnia – wybuch Powstania Wielkopolskiego, które przyczyniło się do ostatecznego ustalenia zachodnich granic II Rzeczpospolitej. Z tej okazji Muzeum Regionalne w Jarocinie przygotowuje dwie wystawy, które będą miały przede wszystkim charakter edukacyjny, dlatego już dziś muzeum zaprasza nauczycieli i uczniów na ciekawą lekcję historii regionalnej.

21 listopada 2008
Informacje ogólne

Budżet przekazany

Do 15 listopada Zarząd Powiatu w Jarocinie intensywnie pracował nad projektem budżetu na rok 2009. Projekt uchwały budżetowej starosta Stanisław Martuzalski przekazał na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Jarocińskiego Zygmunta Meisnerowskiego.Drugi egzemplarz trafił do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o/Kalisz.

20 listopada 2008
Informacje ogólne

Przyjazna edukacja

19 listopada w Jarocinie odbyła się powiatowa konferencja pn. Edukacja skuteczna, przyjazna i nowoczesna – od przedszkola do matury z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Narodowej pana Witolda Gromadzkiego.

20 listopada 2008
×