Kwalifikacja wojskowa na półmetku

4 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa 2013, która potrwa do 27 marca. Przed Powiatową Komisją Lekarską stawi się 468 osób z terenu powiatu jarocińskiego. Będą to głównie mężczyźni urodzeni w 1994 roku. Kwalifikacji poddane zostanie także kilkanaście kobiet z terenu naszego powiatu. Przed komisją staną także osoby pełnoletnie, które zgłosiły się do wojska na ochotnika.

14 marca 2013

"Twoja krew, moje życie - podziel się"

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach oraz Stacja Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w  Poznaniu zapraszają wszystkich chętnych na akcję honorowego krwiodawstwa. Akcja pt. „Twoja krew, moje życie – podziel się!” odbędzie się w piątek - 22 marca 2013 roku w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Swój udział zapowiedzieli już strażacy z OSP w Kadziaku.

Poetyckie cuda natury

Już po raz czwarty w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach odbył się Konkurs recytatorski „Cuda natury”. Celem konkursu jest rozwijanie zdolności recytatorskich, upowszechnianie kultury żywego słowa i integracja uczniów różnych szkół. O miano mistrza recytacji zmagało się 27 uczniów z ośmiu gimnazjów powiatu jarocińskiego.

Napoleon w Berlinie

W dniach 6-10 marca odbywały się największe na świecie targi turystyczne - ITB w Berlinie. Na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska promującego nowy szlak "Z Napoleonem do Wielkopolski", który powstaje dzięki współpracy sześciu powiatów: jarocińskiego, gostyńskiego, kościańskiego, leszczyńskiego, średzkiego i śremskiego, a cały projekt finansowany jest dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Nową atrakcję turystyczną południowo-zachodniej Wielkopolski w Berlinie promowali przedstawiciele partnerskich powiatów, wśród nich  Starosta Jarociński Mikołaj Szymczak i Członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego Jerzy Ptak.

13 marca 2013

Wielkopolska  atrakcje turystyczne w konkursie Appaward

Mobilny przewodnik „Wielkopolska – atrakcje turystyczne” znalazł się gronie aplikacji nominowanych do tytułu „aplikacja roku” w konkursie AppAwards (www.appaward.pl). Mimo iż konkurencja jest spora (blisko 300 aplikacji zgłoszonych do tegorocznej edycji Konkursu) szanse na sukces są spore, bowiem aplikacja znalazła uznanie już ponad 5,5 tys. posiadaczy smartfonów/tabletów. Dziś od godziny 12:00, na stronie Konkursu (http://www.appaward.pl/android/narzedzia/?page=2), udostępniona zostanie możliwość głosownia na zgłoszone aplikacje – do czego wszystkich zachęcamy.

12 marca 2013

Powiatowy kiermasz na rynku

Sprzedaż i degustacja produktów lokalnych firm, wystawa żywych egzotycznych ptaków, międzynarodowa prezentacja tradycji wielkanocnych, pokaz dekoracji świątecznego stołu - to tylko kilka atrakcji Powiatowego Kiermaszu Wielkanocnego. Impreza organizowana z inicjatywy jarocińskiego starostwa odbędzie się na rynku w niedzielę „palmową”.

11 marca 2013

Sukcesy fryzjerek z "Dwójki"

Uczennice technikum usług fryzjerskich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęły I i III miejsce w XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka”.

"Dwójka" gościła gimnazjalistów

600 osób z blisko 30 szkół powiatu jarocińskiego i powiatów ościennych odwiedziło Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w ramach tzw. drzwi otwartych szkoły. Jak zapewniał gimnazjalistów dyrektor szkoły - Witold Bierła, w „dwójce” nie tylko można zdobyć atrakcyjny zawód, ale również realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania.

08 marca 2013

Sukcesy fryzjerek z "Dwójki"

Inwestycje za 13 milionów

Ponad 13 mln pochłoną wydatki inwestycyjne powiatu zaplanowane m.in. na poprawę stanu dróg, funkcjonowania szpitala i domu pomocy. Najwięcej, bo ok. 9 mln zł samorząd przeznaczy na wykonanie inwestycji drogowych. Wiodącym zadaniem jest realizowana od ubiegłego roku przebudowa wiaduktów. Drugą co do wielkości powiatową inwestycją drogową będzie przebudowa ulicy Wolności w Golinie.

"Jedynka" zaprasza na Dni Otwartej Szkoły

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie serdecznie zaprasza rodziców i uczniów klas 3 gimnazjum na Dni Otwartej Szkoły, które odbędą się w sobotę 9 marca br w godzinach 9.00 – 12.00.

07 marca 2013

Taniej dla powiatu i wygodniej dla pensjonariuszek

Od kilkunastu miesięcy trwa dyskusja na temat przyszłości Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Dlaczego władze powiatu zamierzają przenieść DPS z Zakrzewa do Kotlina? Ile to będzie kosztowało? Wreszcie, czy utrzymanie placówki w Kotlinie będzie tańsze od obecnej – w Zakrzewie?

07 marca 2013