otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowe boisko przy "ogólniaku"

Rozpoczął się II etap prac budowlanych związanych z przebudową obiektów sportowych przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie. Do przetargu na realizację inwestycji przystąpiło 10 wykonawców. Najkorzystniejszą ofertę złożyło Konsorcjum Przedsiębiorstw: Zakład Usługowy „Marzyński” oraz ELASTIC LINE sp. z o.o. Zgodnie z zawartą umową  inwestycja powinna zostać zrealizowana przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Wieś Wielkopolska - Wieś Europejska

25 czerwca w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie, odbędzie się konferencja poświęcona możliwościom pozyskiwania funduszy Unii Europejskiej na rozwój obszarów wiejskich. Dobre praktyki powiatu jarocińskiego w wykorzystaniu środków unijnych zaprezentuje starosta Stanisław Martuzalski.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Folklorystyczne święto coraz bliżej

Snutki_plakat_2009.jpgJuż za dwa tygodnie rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne organizowane przez Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Podczas tegorocznego festiwalu zobaczymy zespoły z Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Cypru Północnego, Węgier i Polski.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Powiatowi drogowcy podsumowują wiosenne inwestycje

Znak_Roboty_Drogowe.jpg500 tys. zł kosztowały powiat trzy inwestycje drogowe zrealizowane w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. W ramach prac kontynuowano przebudowę ul. Kazimierza Wielkiego w Jarocinie, przebudowano drogę Nosków – Góra – Zalesie – Mieszków – Żerków na odcinku Osiek – Mieszków oraz drogę Sucha – Kotlin na odcinku od granicy powiatu w kierunku Parzewa.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Uczniowie "jedynki" poznawali tajniki dziennikarstwa

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie wzięli udział w XII Festiwalu Nauki i Sztuki na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Festiwal obejmował cykl wykładów z zakresu politologii i dziennikarstwa oraz pokaz filmów zrealizowanych w ramach zajęć fakultatywnych prowadzonych przez Lektorat Języków Obcych Collegium Polonicum.

17 czerwca 2009
Informacje ogólne

Stypendia wypłacone

uejpg.jpgefsjpg.jpgzporrjpg.jpglogojpg.jpg

Szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu jarocińskiego zakończyły wypłatę stypendiów w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Budżetu Państwa. W roku szkolnym 2008/2009 stypendia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą otrzymało 217 osób. Dofinansowanie wynosiło 250 zł miesięcznie. Liderem projektu pn. „Stypendia unijne dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa wielkopolskiego” jest Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, a Partnerem Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

10 czerwca 2009
Informacje ogólne

Nagrodzeni w konkursie "Śmieciom - STOP!"

Ogłoszono oficjalne wyniki jubileuszowej edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Zwycięzcy odjechali do domu …rowerami górskimi, a zdobywcy drugich i trzecich miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali sprzęt audio. Komisja konkursowa przyznała także wyróżnienia, a wraz z nimi książki, przewodniki i albumy o tematyce związanej z ochroną środowiska. Nagrody i wyróżnienia ufundowane ze środków Powiatowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Jarocinie wręczył starosta Stanisław Martuzalski.

10 czerwca 2009
Informacje ogólne

Dziecięce wędkowanie

30 maja Koło Wędkarskie Polskiego Związku Wędkarskiego Jarocin Miasto zorganizowało festyn wędkarski dla dzieci i młodzieży nie zrzeszonej w PZW. Zawody rozegrano na stawku Estkowkiego w Jarocinie.

09 czerwca 2009
Informacje ogólne

Ernest Bryll gościł w Jarocinie

Znakomity poeta Ernest Bryll spotkał się z mieszkańcami Ziemi Jarocińskiej w czytelni Biblioteki Miasta i Gminy Jarocin. Niesamowita wizyta, która odbyła się w symbolicznym czasie – 4 czerwca, pozostawiła na uczestnikach spotkania prawdziwy niedosyt. Ernest Bryll okazał się bowiem fantastycznym gawędziarzem, przy którym czas uciekał w mgnieniu oka.

08 czerwca 2009
Informacje ogólne

Sławoszewski Rajd Rowerowy

Po raz XI zorganizowano sławoszewski rajd rowerowy. W tym roku na starcie stanęło 170 osób. Zawodnicy pokonali 12 kilometrową trasę Sławoszew - Sucha - Lubina Mała - Sławoszew. Po zakończeniu zmagań, gospodarze rajdu zaprosili uczestników do rozegrania konkurencji sprawnościowych. Trzeba było na przykład wykazać się umiejętnością wbijania gwoździ, nawlekania makaronu na nitkę oraz… gumy w majtki. Testom na sprawność manualną poddani zostali m.in. wójt Kotlina Walenty Kwaśniewski wraz z przewodniczącym rady Czesławem Mochem oraz sekretarz powiatu Ireneusz Lamprecht wraz ze skarbnikiem Jackiem Jędrzejakiem. Zmęczeni zawodnicy w nagrodę mogli posilić się żurkiem, kiełbasą z grila i hamburgerami.

08 czerwca 2009
Informacje ogólne

"Śmieciom - STOP!" rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto tegoroczną edycję powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tradycyjnie już inicjatywa starostwa skierowana była do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo-wychowawczych z terenu powiatu jarocińskiego.

03 czerwca 2009
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa zakończona

Przez cały maj w siedzibie Jarocińskiego Ośrodka Kultury pracowała Powiatowa Komisja Lekarska badając zdolność mieszkańców powiatu jarocińskiego do służby wojskowej. Tegorocznej kwalifikacji wojskowej, zastępującej dotychczasowy pobór, poddanych zostało blisko 650 osób z czterech gmin naszego powiatu.

02 czerwca 2009
×