otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Znajdź partnera handlowego na rynku niemieckim

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje, iż Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec posiada elektroniczną bazę dla prezentacji polskich ofert eksportowych.

26 lipca 2005
Informacje ogólne

Oddając krew - darujesz życie

pck.gifOkres wakacyjny to okres kiedy mniej krwiodawców oddaje krew. W chwili obecnej są jeszcze zapasy krwi, może się jednak zdarzyć że będzie brakować tego cennego leku. W związku z tym Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie zwraca się z prośbą do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Ziemi Jarocińskiej o honorowe oddawanie krwi.

Może krew oddana przez Ciebie uratuje komuś życie.

Krew można oddawać w Jarocinie w każdy wtorek w Klasztorze O.O. Franciszkanów ul. Wojska Polskiego (za dzwonnicą) w godzinach od 8.20 do 11.00.

26 lipca 2005
Informacje ogólne

Spotkanie z europejskim konsumentem - Zaproszenie do udziału w międzynarodowych targach GRÜNE WOCHE

Polska Izba Gospodarcza Eksporterów Importerów i Kooperacji, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna "GROMADA" Region Zachodni w Poznaniu zapraszają przedsiębiorców do wzięcia udziału w 71 edycji tych największych i najważniejszych w Europie targów, zarówno dla producentów żywności jak i pojedynczych odbiorców, podczas których prezentowana jest oferta firm z branży rolno-spożywczej z całego świata.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Znajdź kontrahenta z Europy - Zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie ARCA NOVA

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie ARCA NOVA, który służy kojarzeniu partnerów gospodarczych na organizowanych giełdach kooperacyjnych.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Egiptu oraz w 39. Międzynarodowych Targach Kairskich

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Egiptu, połączonej z uczestnictwem w 39. Międzynarodowych Targach Kairskich w terminie 14.03.- 20.03.2006 r.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Sezon na remonty

remonty_zsp2_plac.jpg
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie trwają prace związane
z wykonaniem terenu rekreacyjnego wraz z parkingiem dla uczniów i pracowników szkoły.


Wakacje to wbrew pozorom pracowity okres w szkołach. Prace modernizacyjne i naprawcze trwają we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Szkoły jak nowe

remonty_zsp2_budynek.jpg

Największą inwestycją prowadzoną obecnie w placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu jest przebudowa systemu ogrzewania i dostawy ciepłej wody w obiektach Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i Nr 2 w Jarocinie wraz z wykonaniem robót termomodernizacyjnych budynków. Z uwagi na wielkość tego przedsięwzięcia inwestycja została podzielona na trzy etapy.

20 lipca 2005
Informacje ogólne

Unijne pieniądze na inwestycje ponownie do wzięcia!

W piątek 15 lipca uruchomiono kolejne programy PHARE 2003, w ramach których małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje.

19 lipca 2005
Informacje ogólne

Zielone światło dla Cerekwicy

mow_cerekwica.jpg

Wreszcie dobiegł końca proces przekazywania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy samorządowi województwa wielkopolskiego. Procedura ta rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Już wiadomo, że od dnia 1 sierpnia br. MOW będzie oficjalnie zarządzany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

19 lipca 2005
Informacje ogólne

Niższe składki ZUS dla rozpoczynających własny biznes

Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej będą opłacały składki na ubezpieczenia społeczne na preferencyjnych warunkach.

18 lipca 2005
Informacje ogólne

Wielkopolski Filar Biznesu

marika.jpg
Właściciele Zakładu Dziewiarskiego "Marika" - jednej z wyróżnionych firm

Dwie firmy z powiatu jarocińskiego, znalazły się w gronie laureatów VI edycji konkursu "Wielkopolskie Filary i Tytany Biznesu" organizowanego przez Wielkopolski Klub Kapitału przy współpracy "Gazety Poznańskiej".

15 lipca 2005
×