otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rozwój zależy od współpracy

Rozwój powiatu zależy od współpracy i zaangażowania wszystkich gmin, które go tworzą - podkreśla Bartosz Walczak, starosta jarociński.

11 kwietnia 2015
Informacje ogólne

"Agromarsz" już w niedzielę

Na Wiosennych Targach Rolno - Ogrodniczych "Agromarsz" w Marszewie nie zabraknie stoiska Powiatu Jarocińskiego, na którym prezentować się będzie Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

11 kwietnia 2015
Informacje ogólne

"Fryzura dla idola" z Jarocina

Karina Kmieciak uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła I miejsce w konkursie „Mała Pętelka”. Uczennica klasy fryzjerstwa zwyciężyła w kategorii „Fryzura dla idola”.

10 kwietnia 2015
Informacje ogólne

"Dwójka" w czołówce klas policyjnych

Sukcesem zakończył się udział uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie w eliminacjach do VII Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych. Eliminacje przeprowadzono w trzech ośrodkach szkolenia policjantów: Pile, Katowicach i Legionowie.

10 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Świetni pracownicy czekają

W serwisie www.zawodowcy.org, opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej, można bezpłatnie znaleźć świetnego pracownika, praktykanta lub stażystę. Do dyspozycji pracodawców jest niemal 19 tys. uczniów i absolwentów wielkopolskich szkół. Dodatkowo, w systemie można też publikować oferty szkoleń.

10 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Technik Mechatronik w Jarocinie

Technik mechatronik to najmłodszy, a zarazem najbardziej perspektywiczny kierunek otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. Ze względu na interdyscyplinarny charakter wiedzy związanej z mechatroniką, osoba posiadająca kwalifikacje przypisane do zawodu „technik mechatronik” jest bardzo atrakcyjnym pracownikiem, poszukiwanym na rynku pracy.

10 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Dziękowali szkole w Tarcach

Powiatowa Izba Rolnicza w Jarocinie zorganizowała dla okolicznych rolników oraz uczniów kierunków przyrodniczych ZSP-B w Tarcach, konferencję na temat problemów polskiego rolnictwa. Spotkanie odbyło się 27 marca 2015r. w nowo otwartej sali wiejskiej w Rusku.

09 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Patriotycznie w Mieszkowie

Dziś w Mieszkowie obchodzono 141. rocznicę urodzin generała Stanisława Taczaka - pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego. W uroczystościach uczestniczyli samorządowcy powiatu i gminy Jarocin, przedstawiciele służb mundurowych oraz dzieci z miejscowej szkoły i przedszkola.

08 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Nieśmy pomoc

„Nieśmy pomoc – sport, profilaktyka i zdrowie” to konkurs organizowany przez Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach przy współudziale Starostwa Powiatowego w Jarocinie, Zarządu Rejonowego PCK w Jarocinie , PSSE w Jarocinie i KP PSP w Jarocinie. W tegorocznej edycji wzięły udział 4 osobowe drużyny z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie, Gimnazjum nr 1 w Żerkowie, Gimnazjum w Kotlinie, Woli Książęcej, Chociczy, Krzykos i Niepublicznego Gimnazjum w Golinie.

07 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Rowery dla zwycięzców

„ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII A ODPADY” to tegoroczne hasło powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Ruszyła właśnie kolejna edycja przedsięwzięcia, nad którym patronat objął Starosta Jarociński.

07 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Marsz dla Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Autyzmu. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zorganizowali marsz dla Autyzmu. Uczestnicy marszu przeszli ulicami Jarocina propagując wiedzę na temat autyzmu. Odwiedzili też starostę Bartosza Walczaka wręczając mu symboliczny niebieski balonik z logo akcji.

02 kwietnia 2015
Informacje ogólne

Wielkanocne spotkanie przy kawie

„Wielkanocne spotkanie przy kawie” było tematem przewodnim konkursu gastronomicznego zorganizowanego w ZSP nr 1 w Jarocinie.

02 kwietnia 2015
×