Starostowie dożynek w Cielczy

Tradycyjny bochen chleba upieczony z tegorocznych zbóż gospodarze tegorocznych Dożynek Gminno – Powiatowych w Cielczy odbiorą z rąk starostów dożynek: Gabrieli Krzyżaniak z Cielczy i Janusza Idczaka z Cząszczewa.

25 sierpnia 2011

Dożynki w Cielczy

W niedzielę 4 września w Cielczy odbędą się Dożynki Gminno – Powiatowe. Zaszczytną rolę starostów tegorocznego święta plonów przyjęli Gabriela Krzyżaniak z Cielczy i Janusz Idczak z Cząszczewa.

25 sierpnia 2011

To tylko Ja

- Bardzo się cieszę, że zechcieliście Państwo tu przyjść, żeby zobaczyć moje prace. Uważam, że sztuka to piękno, które można wyczarować za pomocą rąk. To mój początek przygody z pracą artystyczną, chcę szybko się rozwijać i tworzyć nowe prace – zwróciła się do swoich gości jarocińska artystka Małgorzata Dorsz w trakcie otwarcia wystawy swoich prac w Skarbczyku zatytułowanej „To tylko Ja”.

22 sierpnia 2011

91. rocznica Bitwy Warszawskiej

Władze samorządowe powiatu jarocińskiego, gminy Jarocin, przedstawiciele wojska, organizacji kombatanckich uczciły 91. rocznicę Bitwy Warszawskiej składając kwiaty pod obeliskiem poświęconym pamięci żołnierzy Wojska Polskiego walczących w wojnie 1919-1921 roku.

12 sierpnia 2011

Maraton MTB Hermanów

Przed nami druga edycja Maratonu MTB Hermanów 2011. Impreza przeznaczona dla zapalonych kolarzy i amatorów dwóch kółek z całej Polski odbędzie się 21 sierpnia.

11 sierpnia 2011

Rowerowa rekreacja

Ponad 50 osób wzięło udział w rajdzie rowerowym, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Abstynenckie Zamek w Jarocinie. W rekreacyjnej wycieczce, która odbyła się w sobotę 6 sierpnia, wzięły udział trzy grupy,  które wystartowały z Jarocina, Koźmina i Pleszewa.

10 sierpnia 2011

Plener malarski w Żerkowie

Po raz czwarty w Żerkowie zorganizowano plener malarski „Żerków – Klimaty 2011”. W ostatnią sobotę lipca w hotelu Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego odbyła się robocza wystawa prac powstałych podczas pleneru.

05 sierpnia 2011

Pałac widziany z polany

Za nami pierwszy wakacyjny miesiąc zajęć na polanie przy Pałacu Radolińskich w Jarocinie. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, wykorzystując ogłoszenie Roku Radolińskich, zaprosiła chętne dzieci do zajęć plastycznych pt. „Portrety Pałacu”. W  środy i czwartki każdy kto lubi zajęcia plastyczne jest mile widziany na polanie. Portrety Pałacu, duchów i parku powstają w różnych technikach plastycznych. Praca w plenerze jest bardzo przyjemna. Podczas gdy dzieci malują panie czytają „Legendy Jarocina” i „Wakacje z duchami” Adama Bahdaja.

02 sierpnia 2011

"A mój pradziadek był generałem..."

W minioną sobotę w Centrum Hippiki Jaszkowo zainaugurowano oficjalnie projekt „Z Napoleonem do Wielkopolski – promocja walorów turystycznych i kulturowych regionu południowo-zachodniej Wielkopolski”. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków unijnych realizowane jest przez sześć powiatów: jarociński (lider projektu), śremski, średzki, gostyński, leszczyński i kościański.

01 sierpnia 2011

Szpital przyjazny kombatantom

„Szpitale przyjazne kombatantom” to program, którego celem jest ułatwienie dostępu do opieki medycznej, poprawienie jakości i organizacji usług zdrowotnych, zagwarantowanie poczucia bezpieczeństwa, szacunku i godnych warunków leczenia osobom represjonowanym, kombatantom i inwalidom wojennym. „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Sp. z o.o. jest jednym z wielkopolskich szpitali, które realizują program dla kombatantów.

27 lipca 2011

Szpital z certyfikatem

„Szpital Powiatowy w Jarocinie” Sp. z o. o. uzyskał certyfikat jakości ISO 9001 : 2009. Audit certyfikacyjny przeprowadziła Polska Akademia Jakości CERT Sp. z o. o. z  Katowic. Odbywał się on w dwóch etapach. Pierwszy polegał na ocenie dokumentacji systemowej zakładu, drugi natomiast objął szczegółową ocenę całej działalności szpitala.

26 lipca 2011

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących, ul. Kościuszki 31, 63-200 Jarocin.

25 lipca 2011