otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dziecięca encyklopedia Wielkopolan

Czy znamy wybitnych mieszkańców powiatu jarocińskiego, ich nazwiska, historię? Przypomną nam o nich wkrótce uczniowie podstawówek, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im również nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

"Lokomotywa" nie tylko po "naszymu"

Dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VI Międzyszkolne warsztaty humanistyczne pt.: „Lokomotywa” J. Tuwima – nie tylko po „naszymu”. W warsztatach wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny w Zespole Szkół Specjalnych

Już po raz trzynasty w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się Wojewódzki Konkurs Ortograficzny pod hasłem: „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. Celem spotkania było rozbudzanie zainteresowań poprawnością języka polskiego oraz wyrabianie nawyku stosowania zasad pisowni w praktyce.

20 listopada 2013
Informacje ogólne

Pilotażowy program edukacyjny

Rozpoczyna się realizacja pilotażowego projektu nowego systemu doskonalenia nauczycieli i wspomagania pracy szkół. Na przeprowadzenie zadania samorząd powiatu jarocińskiego pozyskał dofinansowanie ze środków unijnych. Programem objęte zostaną 630 osoby z 42 placówek działających na terenie powiatu.

18 listopada 2013
Informacje ogólne

Zamierzają założyć spółdzielnię socjalną

Powiat jarociński i Stowarzyszenie Rodziców i Terapeutów na rzecz Osób Niepełnosprawnych „OPUS” zamierzają założyć Jarocińską Spółdzielnię Socjalną.

18 listopada 2013
Informacje ogólne

Zgłoś udział w sztafecie memoriałowej

W ramach obchodów 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, 14 grudnia 2013 roku o godzinie 11.00 na basenie w Jarocinie odbędzie się pływacka sztafeta memoriałowa.

15 listopada 2013
Informacje ogólne

Bezpłatne doradztwo na temat pozyskiwania funduszy

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania funduszy i aktualnych możliwości, weź udział w bezpłatnym doradztwie, które odbędzie się 25 listopada w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Spotkanie organizuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Poznaniu wraz z Partnerem – Fundacją Kształcenia Ustawicznego „PERITIA”.

14 listopada 2013
Informacje ogólne

Doradztwo dla organizacji pozarządowych

Bezpłatne doradztwo w zakresie sprawozdawczości w organizacji pozarządowej; statut, zmiany KRS proponuje Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Ośrodek Regionalny w Poznaniu wraz z Partnerem – Fundacją Kształcenia Ustawicznego „PERITIA” przy współpracy Starostwa Powiatowego w Jarocinie. Doradztwo zaplanowano na 26 listopada w jarocińskim starostwie. FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY I REKRUTACYJNY W ZAŁĄCZENIU!

Informacja.doc Informacja.doc (145.00 KB

NGO-Formularz_zgloszenia.doc NGO-Formularz_zgloszenia.doc (204.50 KB)

NGO-Formularz_rekrutacyjny.doc NGO-Formularz_rekrutacyjny.doc (251.00 KB)

14 listopada 2013
Informacje ogólne

Forum Rad Młodzieżowych

Przedstawiciele społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wzięli udział w dwudniowym Forum Rad Młodzieżowych, które odbyło się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

14 listopada 2013
Informacje ogólne

Patriotycznie w Mieszkowie

Patriotycznie i radośnie obchodzono dziś Święto Niepodległości w Mieszkowie. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca.  Po eucharystii kolumna licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych i organizacji społecznych przemaszerowała na mieszkowski rynek pod pomnik gen. Taczaka.

13 listopada 2013
Informacje ogólne

Konferencja dla nauczycieli

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego. 

13 listopada 2013
Informacje ogólne

Uroczyste otwarcie ul. Wolności w Golinie

12 listopada w Golinie otwarta została przebudowana ul. Wolności. Powiatowa inwestycja kosztowała 1,4 mln zł.  


13 listopada 2013
×