Sportowcy nagrodzeni

Nagrodzono najlepszych sportowców Powiatu Jarocińskiego w roku 2012.

06 listopada 2013

Wnioski powiatu w czołówce rankingu

Powiat jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy drogi Cielcza – Radlin – Stęgosz oraz przebudowy drogi powiatowej Góra – Zalesie – Panienka – granica powiatu. Obydwa wnioski powiatu złożone przed miesiącem w ramach tzw. „schetynówek” zostały wysoko ocenione przez Komisję Wojewódzką ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań.

04 listopada 2013

Konkurs scenek napoleońskich

Fantastyczny napoleoński pojedynek rozegrał się w piątek pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi z terenu powiatu jarocińskiego. Uczniowie zaprezentowali tematyczne scenki teatralne, które urzekły publiczność zgromadzoną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

Niesamowity recital niezwykłej artystki

Wczorajszy recital Edyty Geppert przyciągnął tłumy miłośników artystki. Nastrojowy koncert odbył się w kościele oo. Franciszkanów. Po niezwykłej muzycznej uczcie pani Edyta długo jeszcze rozdawała autografy. I to wszystko, bo każde kolejne słowo jest zbędne. Delektujmy się niesamowitą atmosferą... Niech trwa jak najdłużej...

Koncert zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie w ramach podsumowania realizacji projektu "Z Napoleonem do Wielkopolski".

29 października 2013

W JOK-u runął już ostatni mur

Koncert Tomka Lipińskiego i zespołu TILT oraz Całej Góry Barwinków to jedna z atrakcji podsumowania trzyletniej realizacji projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”, którego liderem jest samorząd Powiatu Jarocińskiego. Muzyczne wydarzenie miało miejsce 25 października na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło takich przebojów jak "Czekamy na sygnał", "Nie wierzę politykom", "Rzeka miłości...". Podczas koncertu wystąpiły również Dzieci Jarocina. Nasza Orkiestra Reprezentacyjna towarzyszyła Tomkowi Lipińskiemu podczas kultowego utworu "Runął już ostatni mur...".

Koncert zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

Napoleońska wystawa

W ramach podsumowania projektu "Z Napoleonem do Wielkopolski" przygotowana została okolicznościowa wystawa, która została zaprezentowana w Jarocińskim Ośrodku Kultury podczas koncertu Tomaka Lipińskiego i zespołu Tilt oraz Całej Góry Barwinków. Wystawę wykonały: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

Sportowcy nagrodzeni

Nagrodzono najlepszych sportowców Powiatu Jarocińskiego w roku 2012.

25 października 2013

Seminarium w Tarcach

„Od szkoły w Tarcach do Katedry Uniwersyteckiej” to temat seminarium, które odbyło się w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach.

24 października 2013

Zapraszamy na recital EDYTY GEPPERT

Starosta Jarociński zaprasza na recital Edyty Geppert. Artystka wystąpi w najbliższy poniedziałek - 28 października 2013r. w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie.

24 października 2013

Stypendia dla uczniów

Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych mogą ubiegać się o stypendia w ramach projektu „Wielkopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych”. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

23 października 2013